(Foto)Basketbollistja italiane “mahnitëse” në rrjetet sociale – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

(Foto)Basketbollistja italiane “mahnitëse” në rrjetet sociale

Publikuar

-

Basketbolliste dhe modele, një kombinim perfekt për të pasur një trup në formë dhe për të spikatur në faqet e para të revistave, qofshin sportive apo rozë.

Valentina Vignali nuk është ndoshta një sportiste e niveleve më të larta, megjithatë kurrë nuk ka hequr dorë nga pasioni për sportin, pavarësisht se më shumë të ardhura i ka siguruar nga modelingu.

Bukuroshja 27-vjeçare është ftuar shpesh nëpër studio televizive, ndërsa së fundmi është bërë pjesë e një spektakli televiziv në Itali, ku dëshiron të jetë protagoniste absolute.

Valentina Vignali ka kaluar edhe kuotën e 2 milionë ndjekësve në Instagram, shifër të cilën e ka festuar me një sërë fotosh mjaft “të nxehta”, që kanë bërë xhiron e rrjeteve.

 

Aktualitet

Anika i bën video Shivait, Bavja hidhet nga dritarja/ Ç’do të ndodhë sot në “Bixhoz me dashurinë”

Publikuar

-

By

Anika i bën video Shivait që ta mbajë kujtim kur të largohet prej tij. Shivai gatuan dhe i thotë Anikës se po i kalon një pjesë të aksioneve vëllezërve të tij. Anika kujton që i ka marrë letrat Kanës dhe largohet nga kuzhina. Kana shkon tek Shivai dhe e informon. Shivai nxehet dhe pyet Anikën pse e bëri këtë. Anika i thotë se dy vëllezërit nuk e meritojnë pasi vetëm Shivai ka punuar.

Shakti dhe Xhanvi habiten me sjelljen e Anikës. Anika thotë se po mbron bashkëshortin e saj. Pinki është e lumtur që Anikës po i vjen koha për t’u larguar. Shivai pyet Anikën pse po e bën të gjithë këtë pasi ai është i sigurt që ajo i do Omin dhe Rudrën. Anika largohet nga ai dhe e lë Shivain konfuz. Kamini i jep Shaktit bizhuteritë e Priankës.

Shakti e kupton që ato janë fallco. Kamini kërcënon se do i tregojë të vërtetën Shivait. Shakti i lutet të mos e bëjë dhe i kap dorën. Pinki i sheh dhe xhelozon. Anika gjithashtu e sheh dhe e qorton Pinkin që po e bën Shivain të paguajë për një gabim që nuk ka të bëjë me të. Prianka takohet me Ranvirin. Ai i jep rrogën e tij dhe i premton se do e bëjë të lumtur.

Gori dhe Omkara janë konfuz me ndjenjat e tyre. Gori vendos të largohet dhe i thotë Omit ta thërrasë sa herë të ketë nevojë për ndihmë. Om i jep para por Gori nuk pranon. Halla ndalon Gorin dhe i thotë se nuk mund të shkojë pasi do mbahet rituali. Gori nuk ka zgjidhje tjetër dhe qëndron. Ajo i premton Omit se do largohet sapo rituali të mbarojë. Bavja emocionohet kur dëgjon një këngë që i kujton nënën e saj. Rudra mundohet t’i ngrejë humorin. Bavja çohet në mes të natës e uritur dhe shkon në kuzhinë për të gatuar makarona.

Rudra vendos të gatuajë për Bavjën. Rudra nuk gjen qumësht dhe thërret shitësin e qumështit. Shitësi rrëmbehet dhe në vend të tij vjen një bandit. Ai futet në dhomën e Rudrës. Bavja dhe Rudra gjejnë manekine duke u djegur në shtrat. Rudra ja mbath me vrap ndërsa Bavja hidhet nga dritarja.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Pse familja mbretërore nuk i ndërron asnjëherë këpucët? Mbretëresha ka 50 vjet me të njëjtin stil

Publikuar

-

Dukesha e Kembrixhit Kate Middleton dhe Dukesha e Sussex, Meghan Markle kanë një gardërobë të madhe me veshje të stilistëve të ndryshëm, por kanë diçka që ata e ndryshojnë shumë rrallë.

Duke marrë shembull nga Mbretëresha, e cila ka 50 vjet që vesh të njëjtin stil këpuce, edhe pjesëtarët e familjes mbretërore si femrat ashtu edhe meshkujt, duket se qëndrojnë në të njëjtën linjë vit pas viti.

Madje edhe pjesëtarja më e re, ajo që shihet në evente të ndryshme me fustane të kushtueshme, kur vjen puna te këpucët mban të njëjtin model në të shumtën e rasteve.

Edhe bashkëshortët e tyre, Prince William dhe Harry veshin këpucë të zeza për raste zyrtare ose çizme ngjyrë kafe gjatë pjesë tjetër të kohës.

Karine Laudort, e cila është komentuese e ekspertëve të modës, ka thënë për “Female” se ka gjithçka ka të bëjë me prakticitetin. Ajo ka shtuar se është më e lehtë që të kesh një stil praktik dhe neutral, siç janë edhe këpucët e lakuara që Kate i vesh gjithmonë.

 

“Të gjithë e dinë se familja mbretërore ka rregulla strikte në veshje, që askush nuk mund të kundërshtojë, veçanërisht kur bëhet fjalë për këpucët”, ka vijuar Karine.

 

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

16-vjeçari i virgjër fiton lotarinë për te Ishulli i Seksit

Publikuar

-

Fituesi i biletave falas për katër ditë te ishulli i seksit është një 16-vjeçar i virgjër.

Bëhet fjalë për një udhëtim katër-ditor te një ishull misterioz në Karaibe, ku bileta kushton zakonisht 5000 euro, dhe pjesëmarrësve u ofrohet alkool dhe seks pa kufi, e madje edhe përdorim droge. Vetëm 50 vende janë të lira.

Fituesi është Brajani, një 16-vjeçar-nga Kili, i cili jeton me prind5ërit në Nju Jork. Dhe madje e kishte bërë aplikimin duke përdorur kartën e kreditit të babait, pa i thënë gjë. Megjithatë, prindërit I kanë dhënë leje të shkojë.

Ky eveniment, që ka marrë shumë kritika për shthurjen që ofron, organizohet nga një kompani kolumbiane turizmi. Për t’u bërë pjesë e lotarisë, pjesëmarrësit duhet të blejnë diçka nga faqja e tyre e internetit.

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:00 - 13 Dhjetor, 2018

Arsimi i lartë/ Artan Fuga tregon masat që duhen marrë

Akademiku dhe Pedagogu i Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Artan Fuga, ka bërë disa sugjerime se çfarë nevojitet...

Aktualitet19:19 - 13 Dhjetor, 2018

Protesta në Shkodër/ Policia përplaset me qytetarët

Në protesta e zhvilluara pasditen e sotme, për taksat dhe çmimin e naftës në qytetin e Shkodrës ka pasur përplasje...

Aktualitet18:53 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Madhe/ Bashkia njofton prishjen e një ndërtese tjetër

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur ditën e sotme një tjetër godinë 3 katëshe në...

Aktualitet18:38 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë lirimin e Daniel Dobrajt

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme për mbrojtjen e banesave të tyre nga...

Aktualitet16:28 - 13 Dhjetor, 2018

Kërcënojnë banorët e Bregut të Lumit/ Do hapim luftë civile

Banorët e zonës së Bregut të Lumit janë ngritur sërish pasditen e sotme në protestë për dëmshpërblimet nga ndërtimi i...

Aktualitet16:10 - 13 Dhjetor, 2018

Nxënësit e gjimnazeve hidhen nga kangjellat e shkollës për protestë

Nxënësit e gjimnazeve të Beratit kanë dalë sërish sot në protestë në rrugët e qytetit në për të përkrahur studentët....

Aktualitet15:31 - 13 Dhjetor, 2018

“Xhisiela”/ Prokuroria jep pretencën për Rexhep Rrajën

Prokuroria e Krujës ditën e sotme ka dhënë pretencën për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të Partisë Socilaiste  Rrahman Rraja,...

Aktualitet14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje....

Aktualitet13:51 - 13 Dhjetor, 2018

Përfundon seanca plenare/ Studentët zhvendosin protestën

Sapo ka mbaruar seanca plenare në Kuvend dhe studentët janë duke e spostuar protestën e tyre drejt Kryeministrisë. Që prej...

Aktualitet13:36 - 13 Dhjetor, 2018

Artisti “shpërthen” ndaj medias/ Rrini larg studentëve, po zbehni kauzën

Artisti Robert Aliaj i është bashkuar prapë sot protestës së studentëve, pavarësisht lajmeve se ndaj tij ka filluar një porcedim...

Aktualitet13:18 - 13 Dhjetor, 2018

Kërkoheshin nga Interpoli/ Arrestohen shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë të shpallur prej kohësh në kërkim janë arrestuar nga Interpol Tirana në Greqi. Nga policia bëhet me dije...

Aktualitet13:00 - 13 Dhjetor, 2018

Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh?

Shtëlluga të zeza tymi janë parë të dalin mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme. Nga fotot shihet se në...

Aktualitet12:28 - 13 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj nuk ndalet/ Sfidon policinë

Ndonëse ndaj artistit Robert Aliaj ka filluar një porcedim penal, ai është shfaqur sërish sot pranë protestës së studentëve ....

Aktualitet09:44 - 13 Dhjetor, 2018

Trenat përplasen kokë më kokë/ Humbin jetën 7 persona, dhjetëra të plagosur

Shtatë të vdekur dhe 46 të plagosur është bilanci i aksidentit të shkaktuar nga përplasja e dy trenave në kryeqytetin...

Aktualitet20:07 - 12 Dhjetor, 2018

Krijimi i KLGJ dhe KLP/ Reagon Ambasada Amerikane

Pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorëve, ka ardhur edhe reagimi Ambasadës Amerikane në...

Aktualitet19:52 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët ndezin zjarr, sfidojnë të ftohtin

Studentët që kanë mbi nëntë ditë duke prostuar po përgatiten për të kaluar natën para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.Të...

Aktualitet18:46 - 12 Dhjetor, 2018

Gjermania ultimatum Kosovës/ Anullo ose pezulloni tarifën ndaj mallrave serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka vënë ultimatumin Kosovës për të anuluar tarifë 100%  ndaj  mallrave serb. Ka...

Aktualitet18:20 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet e KLGJ-së/ Zbulohen tre antarët e parë

Janë zgjedhur tre nga gjashtë antarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Emrat të cilët janë votuar nga gjyqtarët...

Aktualitet18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para...

Aktualitet18:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët me batanije në rrugë

Studentët vazhdojnë të qëndrojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e nëntë pikave të kërkesës së...

Aktualitet16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës....

Aktualitet16:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta / Tupja: Mashtron, Rama nuk është i gatshëm për dialog

Profesori Edmond Tupja ka qenë pasditen e sotme i ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ku ka folur për...

Aktualitet15:41 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Bulqizë/ Minatorët paralajmërojnë grevë urie

Protestat e studentëve në Tiranë dhe në shumë qytetet të tjera të vendit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët...

Aktualitet15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende...

Aktualitet15:18 - 12 Dhjetor, 2018

Prezantohet projekti / Përmirësimi i raportimit gjatë fushatës për zgjedhjet vendore

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) dhe Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin...

Aktualitet15:01 - 12 Dhjetor, 2018

Mentor Kikia hedh akuza të rënda/ Pedagogët po kërcënohen

Pedagogu i gazetarisë në Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Mentor Kika, ka hedhur akuza të rënda...

Aktualitet14:47 - 12 Dhjetor, 2018

Edmond Tupja “sfidon” policinë/ Bashkohet me studentët

Profesori Edmond Tupja është bashkuar ditën e sotme me studentët që ndodhen në protestë përpara Kryeministrisë. Tupja sfidon policinë, e...

Aktualitet14:41 - 12 Dhjetor, 2018

Studimi i dytë demografik/ Ministria e Shëndetësisë publikon rezultat

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Instituti Kombëtar i Statistikave (INSTAT) publikojnë rezultatet e Studimit të dytë Demografik dhe...

Trending

Read previous post:
Zbulohet autori i vrasjes se 18-vjeçarit në Greqi

Janë zbuluar detaje të reja nga vrasja e 18-vjecarit shqiptar mbrëmë në Kavala të Greqisë. Mësohet se Marios Isa nga...

Close