Connect with Us

Këto shenja horoskopi do t’u marrin shpirtin derisa ti bëni për vete

Femra

Këto shenja horoskopi do t’u marrin shpirtin derisa ti bëni për vete

Publikuar

-

Një thënie e vjetër thotë se në dashuri dhe në luftë mund të ndodhë gjithçka. Në të vërtetë disa strategji mund të funksionojnë me disa persona dhe të dështojnë me të tjerët. Ka disa shenja të zodiakut të cilave është e vështirë t’u fitosh zemrën. Më poshtë ju tregojmë se cilat janë ato.

Dashi

Dashi është një shenjë e pavarur, kështu që nuk është e lehtë ti fitosh zemrën. Të ndikuar nga Marsi, ata preferojnë të fitojnë zemra në vend që ti fitohet zemra. Nëse të ka pëlqyer një person i kësaj shenje, jep disa shenja në fillim, më pas mos jep sinjale në mënyrë që të bëhët konfuz. Misteri do ta rrisë kuriozitetin e tij ndaj teje dhe kështu do të mund ta bësh për vete.

Pas kësaj vazhdo lojën,mos lejo kurrë që një person i kësaj shenje të kuptojë se ti e do.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 13 maj 2021

Bricjapi

Të lindurit e kësaj shenje tërhiqen nga njerëzit me personalitet të fortë, i duan shumë sfidat. Ata janë pak manipulativë, u pëlqen më shumë të fitojnë se sa të fitohen. Kjo  do të thotë se është e vështirë ti joshësh.

Bricjapin mund ta joshë vetëm dikush me vetbesim të lartë si dhe me objektiva të qarta. Atij i pëlqejnë edhe ambiciozët si vetja.

Peshorja

Peshorja është një shenjë argëtuese,ndaj duket e lehtë ta joshësh. Gabim,asaj i pëlqen që ti pëlqejë të gjithëve, ndaj dhe bën sikur i pëlqen të gjithë.

Në lidhje janë shumë kritikë dhe dinë si të zgjedhin më të mirën. Ata që duan ta joshin duhet të jenë perfektë, ajo nuk toleron asgjë. I pëlqen e bukura dhe harmonia dhe janë persona që mund të shprehen shumë bukur./Cna.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit

Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit.

Hiq makeup-in para se të flesh

Pjesa më e madhe e grave bën tualet çdo ditë, kjo bën pjesë në normalitetin e tyre. Ka rëndësi që çdo natë para se të bini në gjumë të hiqni tualetin. Kjo duhet bërë për të çliruar poret dhe për t’i dhënë mundësi atyre që të marrin oksigjen.  Gjithashtu nëse qendroni për shumë kohë me makeup në fytyrë nga bllokimi i poreve mund t’ju krijohen akne, apo puçra.

LEXO EDHE:  Horoskopi 14 Qershor 2016

LEXO EDHE:  Këto shenja horoskopi bien në dashuri sa hap e mbyll sytëTë qendrosh e hidratuar

Hidratimi gjatë ditës ndihmon në uljen e fryrjes si dhe në eleminimin e toksinave në trup.  Kjo bën që edhe lëkura të duket më e butë si dhe të jetë më e shëndetshme.  Të pish ujë rregullisht gjatë ditës është një këshillë që mjekët dhe estetistët e japin me shumë entuziazëm. Kjo jo vetëm për shëndetin e lëkurës, por edhe për shëndetin e përgjithshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre.Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë e partnerëve.

Të të shohin teksa bën seks është eksituese për gratë dhe bën pjesë në fantazitë më të gjalla të grave. Në vendin e parë të sipas studimeve është fantazia e grave për të bërë seks në publik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje

Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo diçka.

BuzëqeshjaNjë grua me klas është e qeshur dhe  e njeh mirë vlerën e një buzëqeshje. Vështirë ta shohësh atë të acaruar apo të vrenjtur. Ajo e di mirë që buzëqeshja është çelësi më i mirë për të dalë nga situatat e sikletshme.

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat më ziliqare të horoskopit

LEXO EDHE:  Sa më larg/ Këto janë shenjat më të rrezikshme të horoskopit

Aroma

Cilido qoftë stili i saj, një grua me klas di që t’i përshtasë edhe aromën në mënyrë perfekte. Ato më romantiket zgjedhin aroma lulesh, ndërsa gratë më të forta zgjedhin aroma më karakteristike.  Çdo grua me klas ka një aromë të vetën e cila e dallon nga gratë e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: