Connect with Us

Zgjedhjet e PD/ Florjan Lila rizgjidhet në krye të njësisë nr 11

Aktualitet

Zgjedhjet e PD/ Florjan Lila rizgjidhet në krye të njësisë nr 11

Publikuar

-

Partia Demokratike ka mbyllur zgjedhjet në njësinë nr 11, në Tiranë dhe kryetar i saj është rizgjedhur sërish, Florjan Lila.

Lila i ka fituar zgjedhjet me rreth 88% të votave, ndërsa nuk ka nguruar të shpreh edhe një mesazh falenderimi për të gjithë pjesënmarrësit e procesit zgjedhor.

“Falenderim i vecante per kedo qe na ka mbeshtetur pa lekundje nder vite, por edhe per te rinjte qe shpresplote na japin optimizmin e duhur se e ardhmja jone e perbashket eshte fitorja! Falenderime edhe ne emer te kryetarit Basha per pjesmarrjen e gjithsecilit ne riorganizimin e deges sone!

LEXO EDHE:  “Kam marrë çdo votë nën terrorin e dy bandave”/ Patozi debat me Gjekmarkajn

Rikonfirmimi im ne krye te saj me mbush me pergjegjesi dhe mirnjohje ndaj secilit prej jush”,- shkruan Lila./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Numri i viktimave dyfish ngasa raportohet?/ Rama: Basha shpif! Po krijon panik dhe konfuzion

Publikuar

-

Nga

Numri i viktimave dyfish ngasa raportohet?/ Rama: Basha shpif! Po krijon panik dhe konfuzion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ngriti akuzat e forta se qeveria ka fshehur numrin e viktimave të shkaktuara nga Covid-19.

Për këtë deklaratë është pyetur pak më parë kreu edhe kryeministri Edi Rama në emisionin “Real Story”, por ky i fundit e mohoi këtë.

Rama tha se Basha po mundohet të krijojë panik, konfuzion dhe shqetësim te qytetarët duke shpifur.

Çfarë mund t’i përgjigjesh tani?! D.m.th është pjesë e asaj që thashë, panik, konfuzion, shqetësim, katastrofë. Qeveria nuk deklaron asgjë. Numri i fataliteteve është një numër që pasqyrohet çdo ditë në bazë të kritereve që janë të lidhura me një element të thjeshtë: Të sëmurët nga Covid. Të tjerat janë spekulime, s’kanë asnjë bazë dhe hyn në atë të përditshmen: Shpif, shpif se diçka do mbetet, kall dëshpërim tek njerëzit se diçka do ndezë, ajo që përpiqen këta të ndezë, është se duhet të kuptojnë që pse kanë humbur që nga dita e parë”, theksoi kryeministri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Besard Kadia erdhi vetë tek unë”/ Rama “thumbon” Bashën: Shpresoj mos të jetë rasti Taulantit

Publikuar

-

Nga

“Besard Kadia erdhi vetë tek unë”/ Rama “thumbon” Bashën: Shpresoj mos të jetë rasti Taulantit

Kryeministri Edi Rama është pyetur sonte në ‘Real Story” dhe për rastin e Besard Kadias të cilin e emëroi pak ditë më parë zv.ministër të Ekonomisë dhe Financave.

Rama tha se nuk ja bëri ai propozimimin por vetë Kadia.

“E para ka ardhur Besardi tek unë, s’kam shkuar unë tek Besardi.

Vlerësimi për Besartin dhe dëshira për tu angazhuar ka bërë që ti japim një mundësi.

Është një djal shqiptrë që ka ide. Është në një pozicion që mund të bëjë mirë punën dhe ti vë mirë ata që ka këkruar të vihen.

LEXO EDHE:  “Kam marrë çdo votë nën terrorin e dy bandave”/ Patozi debat me Gjekmarkajn

LEXO EDHE:  VOA: Qeveria dhe opozita shkëmbejnë akuza për presione mbi drejtësinë

Ne nuk i shohim, njerëzit si tanët dhe të atyre. Nga konstatimet tek e bëra ndryshon shumë.

Unë e mora djalin kur erdha në zyrë, më shtroi një platformë me kundërshti të plota, ja dhamë mundësinë në atë që e kishte me shumë passion, arsimin, dështoi brenda javës dhe u largua.  Shpresoj të mos jetë rasti me Besardin”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata “bombë” e Bashës/ Tomorri: Nëse është e vërtetë, vendi merr fund

Publikuar

-

Nga

Nga Klodian Tomorri/ “Një pastruese pastron tre shtepi dhe paguhet nga 100 euro secila, ndërsa Qeveria..”

Gazetari Klodian Tomorri, ka reaguar pas deklaratës së fortë të kryetarit të opozitës Lulzim Basha, se ka prova që qeveria ka fshehur nurin e viktimave të covid-19.

Tomorri thotë se ky është një nga denoncimet më të rënda në historinë e shtetit shqiptar.

Ai pretendon se nëse kjo është e vërtetë, atëherë ky vend ka marrë fund, ndërsa kërkon që opozita të vazhdojë të merret me këtë çështje.

Lul Basha ka bërë sot një nga denoncimet më të rënda në historinë e shtetit shqiptar duke akuzuar qeverinë se ka fshehur shifrat e të vdekurve nga Covid. Qëllimisht.

Nëse kjo është e vërtetë, ky vend ka marrë fund një herë e mirë. Kjo është çështje me të cilën opozita do duhej të merrej pa pushim, jo IHCK-ja 3 për qind”, shkruan gazetari në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE