Connect with Us

Fotot që do t’ju lënë pa frymë dhe do ju bëjnë ta shihni botën me sy tjetër

Aktualitet

Fotot që do t’ju lënë pa frymë dhe do ju bëjnë ta shihni botën me sy tjetër

Publikuar

-

Ndoshta bota nuk është një vend i bukur për të gjithë, por kjo është e vetmja që kemi dhe ne nuk kemi zgjidhje tjetër.

Ashtu siç thotë dhe një prej shkrimtarëve të njohur japonezë, Yasunari Kavabata, koka ndryshon nga personi në person, ndonëse ajo është e njëjtë.

Shkrimtari do të shprehej:

Koha kozmike është e njëjtë për të gjithë, por koha njerëzore ndryshon për çdo person. Koha rrjedh në të njëjtën mënyrë për të gjitha qeniet njerëzore; çdo qenie njerëzore rrjedh nëpër kohë në një mënyrë të ndryshme”
Ne jetojmë jetën tonë pa e ditur se atje, diku larg, mes malesh, apo në një shpellë, në një përrua, a mes ndonjë pylli ndodhen njerëz si ne që na bëjnë të kuptojmë se jetojmë në një planet ku dhimbja dhe lumturia bashkëjetojnë.

Disa nga këto foto janë të bukura, ndërsa disa të tjera janë aq prekëse, sa ta copëtojnë zemrën.

LEXO EDHE:  Motrat Kardashian “mbretëreshat” seksi të fotove

Shfletoni galerinë e mëposhtme dhe do të merrni të gjitha ndjesitë, kohën, trishtimin dhe lumturinë, e njëherësh një dëshirë për të rigjetur sërish njeriun në kaosin e shkaktuar nga vet qytetrimi ynë modern.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministrja Kushi publikon raportin/ Jemi ndër 10 vendet me përmirësimin më të madh në arsim

Publikuar

-

Nga

Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi ka tregon raportin e Bankës Botërore mbi arsimi. Në këtë raport, Shqipërinë renditet ndër 10 vendet me përmirësimin më të madh në këtë fushë.

Duke marr shkas nga raporti, ajo ka falenderuar dy paraardhëset e saj, Lindita Nikolla dhe Besa Shahini.“Shumë e lumtur ndërsa shoh raportin më të fundit Bankës Botërore, i cili analizon në mënyrë të detajuar 174 shtete nga e gjithë bota dhe e rendit Shqipërinë ndër 10 vendet me përmirësimin më të madh në arsim.

LEXO EDHE:  Motrat Kardashian “mbretëreshat” seksi të fotove

LEXO EDHE:  “Ëndrra u bë realitet shumë shpejt”, 19-vjeçari shpallet kampion bote në bilardo

Ky raport është jo vetëm inkurajues për të çuar më përpara politikat arsimore, por edhe sfidues njëkohësisht për të përshpejtuar ritmin e reformave në arsim të ndërmarra nga 2 koleget e mia paraardhëse, Lindita Nikolla dhe Besa Shahini, falë punës së të cilave sot kemi një rritje të ndjeshme të cilësisë në arsim”, shkruan ministrja Kushi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto-Kaos në autostradën Tiranë-Elbasan/ Radhë kilometrike

Publikuar

-

Nga

Qytetarët të cilët kanë udhëtuar sot në drejtim të Elbasanit, janë përballur me kaos në trafik.

Sikurse shikohet në fotot e siguruara nga CNA.al, në autostradën Tiranë-Durrës, radha e makinave është kilometrike.Burime për CNA.al bëjnë të ditur se radha e makinave Dillon që pa hyrë në Tunel dhe vijon deri në Bradashesh.

LEXO EDHE:  E tmerrshme:Lajme nga Hollanda/ Vajza pozoi nudo, ai e publikoi foton, bukuroshja vrau veten!

LEXO EDHE:  Foto/Komandanti legjendar nga prehri në prehër!

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjiknuri i përgjigjet opozitës/ Ne sollëm një draft, ODIHR nuk shprehet mbi sherre

Publikuar

-

Nga

Hapja e listave/ Gjiknuri tregon sfidat: Partitë “fantazmë” rrezikojnë procesin e zgjedhjeve

Përfaqësuesi i PS-së në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri ka reaguar pasi opozita nuk pranoi diskutime mbi draftin që mazhoranca ka paraqitur sot në Këshill.

Në një prononcim për mediat, Gjiknuri theksoi se opozita po stis një debat, ndërsa sa i takon këresës për ekspersizë nga  ODIHR, ai tha se “ODIHR shprehet mbi drafte dhe jo mbi sherre”.

“Po stiset një debat i kotë, po bëjnë sikur zihen për procedurë, duhet ODIHR tani apo duhet më vonë. ODIHR jep mendim juridik mbi produkte konkrete. Ne sollëm një draft.

LEXO EDHE:  Foto/Komandanti legjendar nga prehri në prehër!Parashikon koalicione zgjedhore, vota parapëlqyese për çdo kandidat dhe mekanizma që përcaktojnë ndarjen e mandateve sipas peshës.

LEXO EDHE:  “Ëndrra u bë realitet shumë shpejt”, 19-vjeçari shpallet kampion bote në bilardo

ODIHR shprehet mbi drafte, jo mbi sherre.

Nuk mund të kërkojnë ekspertizë, kur nuk kemi produkt”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE