Barcelona është favorite në Champions League? / Jo, e keni gabim. Jemi ne! – CNA
Connect with us

Aktualitet

Barcelona është favorite në Champions League? / Jo, e keni gabim. Jemi ne!

Publikuar

-

Personaliteti te Rodrigo Bentancur, i lindur në vitin 1997, sigurisht që nuk mungon. Në të dyja drejtimet: në fushë dhe jashtë saj. Konfirmimi i fundit vjen nga deklaratat e bëra nga mesfushori bardhezi për “Esporte Interativo”.

I pyetur nëse mendonte se Barcelona është favoritja e madhe për ta fituar Ligën e Kampionëve, në fakt, Bentancur përgjigjet me sinqeritet: “Jo, mendoj se jemi ne. Te Juventusi kemi besim të madh, jemi duke bërë shumë mirë dhe do të përpiqemi për ta fituar këtë kompeticion të madh”.

LEXO EDHE:  Messi me shokë kërkojnë hakmarrje/ Ja cilin ekip duan që të kënë përballë në Champions League

Një mendim që ndoshta ndahet nga i gjithi ekipi kampion i Italisë, i cili duket më shumë se kurrë i bindur pa ta ngritur, më në fund, në qiell “kupën veshëgjatë”. /CNA.al

Aktualitet

Zbulohet mashtrimi i Luzim Bashës me zëdhënësen e Berishës

Publikuar

-

By

Pasditen e djeshme, Lulzim Basha ka mbledhur kryesinë e PD-së, ku është lexuar lista e kandidatëve për anëtarë në Këshillin Kombëtar të kësaj partie.

Gjatë prezantimit të listës, nuk është lexuar emri i Erla Mëhillit, për shkak se një ditë më parë zëdhënësja e Berishës kishte refuzuar kandidimin dhe kishte vendosur që emri i saj të mos ishte në garë.

Pas publikimit nga mediat të listës së plotë, u pa se në fakt emri i Erla Mëhillit ishte në listën e kandidatëve të Lulzim Bashës, ç’ka ka sjellë edhe reagimin e zëdhënëses së Berishës, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka dhënë dorëheqjen, duke lënë me gisht në gojë Lulzim Bashën.

LEXO EDHE:  Messi me shokë kërkojnë hakmarrje/ Ja cilin ekip duan që të kënë përballë në Champions League

Ky i fundit, përmes një mashtrimi, nuk e lexoi emrin në listë gjatë mbledhjes së djeshme të kryesisë, ndërsa sot emri u publikua në media.

Erla Mëhilli, zëdhënësja e Sali Berishës prej gati dhjetë vjetësh, tha se dorëheqja e saj ishte për shkaqe personale, por duket se ajo është shtyrë edhe nga mekanizmat e neveritshme që përdor kreu i Partisë Demokratke, Lulzim Basha./ CNA.al

Zëdhënësja e Berishës kundër Bashës

Skandali në listën e Bashës me kandidatët për Këshillin Kombëtar/ Zëdhënësja e Berishës braktis garën

Skandali me listat e Bashës/ Paralajmërohen tërheqje

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dita e 11-të e protestës/ Studentët pranojnë edhe banorët e “Astirit”

Publikuar

-

By

Studentët kanë hyrë sot në ditën e 11-të të protestës, ndërkohë kanë pranuar që aksionit të tyre t’i bashkohen edhe banorët e “Astirit” .

Ndërkohë që më parë studentët kishin refuzuar që banorët e “Astirit” ti bashkoheshin protestës së tyre, për shkak të mbështetjes që këta të fundit kishin marrë nga Partia Demokratike, sot kanë pranuar që të bashkohen.

Në ditën e 11-të të protestës së tyre studentët po i bëjnë thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen me ta.

LEXO EDHE:  Messi me shokë kërkojnë hakmarrje/ Ja cilin ekip duan që të kënë përballë në Champions League

Jo me kauza të përbashkët, por kundër qeverisë protestuesit janë duke kërkuar atë çfarë ata pretendojnë prej ditësh.

Studentët kërkojnë plotësimin e 9 pikave të tyre, ndërsa banorët mos prishjen e banesave.

Protesta është duke vijuar përpara kryeministrisë, shiu nuk i ka ndalur ata që edhe sot të dalin me pankarta dhe të kërkojnë në kor kerkesat e tyre./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD akuza Bashës/ Jep dorëheqjen nga rikandidimi

Publikuar

-

By

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka dhënë dorëheqjen nga rikandidimi për të qënë sërish pjesë e këtij këshilli.

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Kulluri është shprehur me tone mjaft kritike në drejtim të kreut të PD, Lulzim Basha, ndërsa thekson se “Duke u nisur nga situata e rende ne te cilen ndodhet Partia Demokratike per shkak te leaderiship-it te saj qe vepron ne kundershtim te hapur me cdo parim demokratik, deklaroj terheqjen nga gara “farse” per Anetar i Keshillit Kombetar”.

Postimi i plotë:

Te dashur miq dhe delegate te Kuvendit te PDSH-se! Duke u nisur nga situata e rende ne te cilen ndodhet Partia Demokratike per shkak te leaderiship-it te saj qe vepron ne kundershtim te hapur me cdo parim demokratik, deklaroj terheqjen nga gara “farse” per Anetar i Keshillit Kombetar! Duke falenderuar per vleresimin e qindra delegateve qe me kane shkruar qe nga mbremja e djeshme duke me dhene mbeshtetjen, do vazhdoj te angazhohem ne opozite me kete qeveri te korruptuar, kriminale dhe anti-demokratike! Do mbeshtes me cdo menyre protesten e studenteve dhe qytetareve, deri ne largimin e kesaj qeverie dhe “mashave” te saj ne opozite! Te qenit anetar i PD-se eshte nder, por nuk mund ti lejoje vetes te behem pjese e opozites se emeruar nga Edi Rama!
Ju faleminderit!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet22:32 - 14 Dhjetor, 2018

Rekord historik/ Vepra e Prustit shitet për 1,51 milionë euro

Vepra origjinale “Nga ana e Suanit” e shkrimtarit Marsel u shit sot për 1,51 milionë euro. Kjo kopje e rrallë,...

Aktualitet17:59 - 14 Dhjetor, 2018

Foto- Homazh për viktimat në Genova/ Flamuri shqiptar valvitet mbi urën e Morandit

Kanë kaluar katër muaj nga shembja e urës së Morandit në  Genova të Italisë. Gjatë ditës së sotme miq dhe...

Aktualitet10:23 - 14 Dhjetor, 2018

Kuvendi voton sot formimin e ushtrisë/ Forcat e KFOR-it austriak pozicionohen tek Ura e Ibrit

Forca të KFOR-it të cilat përkujdesen për sigurinë në Kosovë, janë stacionuar sot në Urën e Ibrit, në Mitrovicë. Sipas...

Aktualitet08:44 - 14 Dhjetor, 2018

Kuvendi i Kosovës voton sot formimin e Ushtrisë/ SHBA: Vendim historik

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, tha të enjten se votimi i nesërm i transformimit të Forcës së Sigurisë së...

Aktualitet20:00 - 13 Dhjetor, 2018

Arsimi i lartë/ Artan Fuga tregon masat që duhen marrë

Akademiku dhe Pedagogu i Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Artan Fuga, ka bërë disa sugjerime se çfarë nevojitet...

Aktualitet19:19 - 13 Dhjetor, 2018

Protesta në Shkodër/ Policia përplaset me qytetarët

Në protesta e zhvilluara pasditen e sotme, për taksat dhe çmimin e naftës në qytetin e Shkodrës ka pasur përplasje...

Aktualitet18:53 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Madhe/ Bashkia njofton prishjen e një ndërtese tjetër

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur ditën e sotme një tjetër godinë 3 katëshe në...

Aktualitet18:38 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë lirimin e Daniel Dobrajt

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme për mbrojtjen e banesave të tyre nga...

Aktualitet16:28 - 13 Dhjetor, 2018

Kërcënojnë banorët e Bregut të Lumit/ Do hapim luftë civile

Banorët e zonës së Bregut të Lumit janë ngritur sërish pasditen e sotme në protestë për dëmshpërblimet nga ndërtimi i...

Aktualitet16:10 - 13 Dhjetor, 2018

Nxënësit e gjimnazeve hidhen nga kangjellat e shkollës për protestë

Nxënësit e gjimnazeve të Beratit kanë dalë sërish sot në protestë në rrugët e qytetit në për të përkrahur studentët....

Aktualitet15:31 - 13 Dhjetor, 2018

“Xhisiela”/ Prokuroria jep pretencën për Rexhep Rrajën

Prokuroria e Krujës ditën e sotme ka dhënë pretencën për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të Partisë Socilaiste  Rrahman Rraja,...

Aktualitet14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje....

Aktualitet13:51 - 13 Dhjetor, 2018

Përfundon seanca plenare/ Studentët zhvendosin protestën

Sapo ka mbaruar seanca plenare në Kuvend dhe studentët janë duke e spostuar protestën e tyre drejt Kryeministrisë. Që prej...

Aktualitet13:36 - 13 Dhjetor, 2018

Artisti “shpërthen” ndaj medias/ Rrini larg studentëve, po zbehni kauzën

Artisti Robert Aliaj i është bashkuar prapë sot protestës së studentëve, pavarësisht lajmeve se ndaj tij ka filluar një porcedim...

Aktualitet13:18 - 13 Dhjetor, 2018

Kërkoheshin nga Interpoli/ Arrestohen shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë të shpallur prej kohësh në kërkim janë arrestuar nga Interpol Tirana në Greqi. Nga policia bëhet me dije...

Aktualitet13:00 - 13 Dhjetor, 2018

Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh?

Shtëlluga të zeza tymi janë parë të dalin mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme. Nga fotot shihet se në...

Aktualitet12:28 - 13 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj nuk ndalet/ Sfidon policinë

Ndonëse ndaj artistit Robert Aliaj ka filluar një porcedim penal, ai është shfaqur sërish sot pranë protestës së studentëve ....

Aktualitet09:44 - 13 Dhjetor, 2018

Trenat përplasen kokë më kokë/ Humbin jetën 7 persona, dhjetëra të plagosur

Shtatë të vdekur dhe 46 të plagosur është bilanci i aksidentit të shkaktuar nga përplasja e dy trenave në kryeqytetin...

Aktualitet20:07 - 12 Dhjetor, 2018

Krijimi i KLGJ dhe KLP/ Reagon Ambasada Amerikane

Pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorëve, ka ardhur edhe reagimi Ambasadës Amerikane në...

Aktualitet19:52 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët ndezin zjarr, sfidojnë të ftohtin

Studentët që kanë mbi nëntë ditë duke prostuar po përgatiten për të kaluar natën para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.Të...

Aktualitet18:46 - 12 Dhjetor, 2018

Gjermania ultimatum Kosovës/ Anullo ose pezulloni tarifën ndaj mallrave serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka vënë ultimatumin Kosovës për të anuluar tarifë 100%  ndaj  mallrave serb. Ka...

Aktualitet18:20 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet e KLGJ-së/ Zbulohen tre antarët e parë

Janë zgjedhur tre nga gjashtë antarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Emrat të cilët janë votuar nga gjyqtarët...

Aktualitet18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para...

Aktualitet18:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët me batanije në rrugë

Studentët vazhdojnë të qëndrojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e nëntë pikave të kërkesës së...

Aktualitet16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës....

Aktualitet16:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta / Tupja: Mashtron, Rama nuk është i gatshëm për dialog

Profesori Edmond Tupja ka qenë pasditen e sotme i ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ku ka folur për...

Aktualitet15:41 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Bulqizë/ Minatorët paralajmërojnë grevë urie

Protestat e studentëve në Tiranë dhe në shumë qytetet të tjera të vendit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët...

Aktualitet15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende...

Trending

Read previous post:
Dalja nga BE/ Theresa May: Nuk kemi asnjë plan B

Kryeministrja britanike, Theresa May është shprehur se Britania pas daljes nga BE nuk do të ndjek asnjë plan B. Mediat...

Close