Ariana Grande paska shkruar një letër pas sulmit në Manchester, që të copëton zemrën! – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Ariana Grande paska shkruar një letër pas sulmit në Manchester, që të copëton zemrën!

Publikuar

-

Majin e kaluar, Ariana dhe fansat e saj ishin viktima të një sulmi terrorist që rezultoi me 22 viktima dhe 500 të plagosur.

Që prej asaj kohe, Ariana ka qenë mjaft e hapur rreth mënyrës sesi e ka përjetuar diçka të tillë, dhe madje do të publikojë edhe një seri dokumentaresh për tragjedinë.

Në episodin e katërt të këtyre dokumentareve në YouTube, Ariana publikoi një letër që e kishte shkruar 8 muaj pas sulmit dhe që është mjaft prekëse.

Ajo shkruan se ky sulm terrorist e la atë “pa fjalë dhe me pikëpyetje për pjesën tjetër të jetës” dhe se i dukej “e pamundur të rimarrë veten plotësisht”.

Disa nga episodet e dokumentarit shfaqin pamjet e këngëtares duke qarë në Hong Kong, ndalesa e fundit e turneut të saj.

Më poshtë letra e plotë e Ariana Grande:

“Po ju shkruaj këtë 22 shkurt 2018,

Janë bërë 8 muaj prej sulmit në shfaqjen tonë në Manchester Arena. Është e pamundur të dish nga t’ja nisësh apo çfarë të thuash për këtë. 22 maji 2017 do të më lërë pa fjalë dhe të mbushur me pikëpyetje për pjesën tjetër të jetës.

Muzika është arratisje. Muzika është gjëja më e sigurt që njoh. Muzika-muzika pop dhe kultura ‘stan’ (e grupimeve të fansave të zjarrtë) është diçka që i bashkon njerëzit, i prezanton me ata që bëhen shokë të ngushtë dhe i bën të ndihen të lirë të jenë vetvetja. Është rehati. Është qejf. Është mundësi shprehjeje. Është lumturi. Është gjëja e fundit që mund t’i bëjë keq dikujt. Është siguri.

Kur diçka kaq e kundërt dhe kaq helmuese zë vend në botën tënde që supozohet të jetë gjithçka përveç kësaj… është aq shokuese dhe aq zemërthyese sa duket se është e pamundur që ta rimarrësh veten më pas.

Shpirti i njerëzve në Manchester, i familjeve të prekura nga kjo tragjedi e tmerrshme dhe i fansave të mi në të gjithë botën na ka shenjuar të gjithëve neve për pjesën tjetër të jetës. Dashuria e tyre, forca dhe solidariteti më tregoi mua, ekipit tim, balerinëve të mi, grupit tim dhe të gjithë atyre pranë meje që të mos dorëzohemi. Që të vijojmë përpara edhe në momentet më të trishtueshme. Që të mos lëmë urrejtjen të fitojë. Në vend të saj, të dashurojmë sa më shumë që të mundemi dhe të vlerësojmë çdo moment. Njerëzit në Manchester bënë të mundur që të ndryshonin këtë ngjarje që tregoi më të keqen e njerëzimit, në një ngjarje që tregoi bukurinë më të madhe të njerëzimit. ‘Si një gjurmë dorë në zemrën time…’

Mendoj për Manchester-in në mënyrë të vazhdueshme dhe do ta mbaj këtë kujtim me vete për gjithë jetën”.

Aktualitet

“Besi ma nxin jetën”/Xhensila Myrtezaj tregon të pathënat e jetës bashkëshortore

Publikuar

-

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Xhensila Myrtezaj ishte e ftuar sot në “BE Coffee”, ku ka zbuluar shumë të pathëna për marrëdhënien e saj me Besin dhe vogëlushen e tyre Ajka.

E pyetur nëse ka ndonjë gjë që e besdis tek Besi, Xhensila u shpreh se janë shumë gjëra që e besdisin dhe një ndër to është fakti që ai i shtyn gjërat për më vonë.

“Besi ka një fjalë që më nxihet jeta sa herë e përdor: 1 sek. Ai 1 sekondi zgjat 24 orë. 1 sekondë për gjithçka. Besi duhet t’i ndërrojmë vajzës pelenën: 1 sek. Kalon 1 orë, 2 orë, 3 orë, i vjen rradha pelenës tjetër, prapë: 1 sek. Duhet të ndërrojmë qumështin e vajzës ose Besi më duhet patjetër kjo gjë tani, ai prapë: 1 sek”, tregoi Xhensila.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“1500 euro shpenzime”/Bes Kallaku tregon përse nuk e ftonte Xhensilën në emisionin e tij

Publikuar

-

Xhensila Myrtezaj ishte sot e ftuar në emisionin e bashkëshortit të saj, Bes Kallaku, “BE COFFEE”.

Para se të hynte në studio, dy kolegët Erion Isai dhe Olsi Bylyku i kërkuan llogari Besit se përse vonoi kaq shumë të sillte Xhensilën në emision.

Në fillim ishte menduar që sezoni i parë i emisionit të hapej me këngëtaren, por kjo nuk u arrit dhe Besi dha arsyen e madhe përse.

“E dini ju sa më kushton mua një e ardhme e Xhensilës në televizion? Këpucët, fustani, varsja, manikyri, pedikyri.  1500 euro shpenzime”, u shpreh Besi duke shkaktuar të qeshura në emision./Burimi:tvklan

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto-Fjolla Morina e tregon hapur/ Ja sa kushton një natë me këngëtaren

Publikuar

-

By

Këngëtarja kosovare Fjolla Morina pavarësisht se është nënë e dy vajzave, vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që publikon.

Deklarata e fundit e këngëtares ka ngjallur reagimin e ndjekësve të saj. Fjolla Morina ka pranuar se do të kalonte një natë me atë që do t’i ofronte një shifër të majme.

“1 milion euro, po, vallai”,- ka thënë ajo, ku pas kësaj deklarate ka pasur reagime të ndryshme, pasi kohë më përpara këngëtarja ka qenë shprehur si shumë konservatore. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet23:31 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale/ Kandidati Blerim Reka fiton komunat shqiptare

Blerim Reka, kandidati shqiptarë në garën për president të Maqedonisë së Veriut, ka dalë kryesues në shumicën e vendbanimeve shqiptare,...

Aktualitet22:28 - 21 Prill, 2019

Komediani mposht bisnesmenin, zgjidhet president i Ukrahinës

Presidenti aktual i Ukrainës, Petro Poroshenko, përfundimisht e pranoi humbjen, duke i njohur fitoren rivalit të tij në zgjedhje Volodimir...

Aktualitet21:16 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni/ Kandidati shqiptar fiton Gostivarin

Burime nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë Veriore, kanë publikuar në ueb faqen e vet zyrtare rezultatet e para...

Aktualitet20:23 - 21 Prill, 2019

Zgjedhjet presidenciale maqedonase/ Ja pjesëmarrja në komunat me shumicë shqiptare

Shqiptarët janë faktor determinues në përcaktimin e kandidatit fitues të garës për President të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kjo...

Aktualitet20:15 - 21 Prill, 2019

Forcohet aleanca e populistëve para zgjedhjeve europiane

Euroskeptikët bashkojnë forcat para zgjedhjeve europiane. Tani edhe kryetarja e „Bashkimit Kombëtar“ francez, Marine Le Pen iu bashkua aleancës së...

Aktualitet20:11 - 21 Prill, 2019

Edhe sa kohë do të qëndrojë në post Angela Merkel?

Largim i parakohshëm i Merkelit? Për këtë po flitet shumë. Në fokus është vendosur kryetarja e re e CDU-së, Annegret...

Aktualitet20:02 - 21 Prill, 2019

Fitore apo balotazh?/ Përfundon votimi për Presidentin e Maqedonisë së Veriu

 Ndërkohë që konform ligjit zgjedhor, ora 19.00 ka sjellë mbylljen e të gjitha qendrave të votimit, duke i dhenë fund...

Aktualitet18:41 - 21 Prill, 2019

Ukrainë, kandidatët presidencialë në balotazh

Zgjedhësit në Ukrainë u drejtuan sot tek kutitë e votimit për të zgjedhur presidentin e ardhshëm të vendit. Balotazhi ka...

Aktualitet18:30 - 21 Prill, 2019

Po merrte pjesë në një ceremoni mortore/ Rrihet lideri i opozitës

Lideri opozitar, megjithse mbrohej nga Njësia e Operacioneve Speciale e policia, pasi u mor nga zona ku ndodhej, është dërguar...

Aktualitet16:49 - 21 Prill, 2019

Maqedonia e Veriut në zgjedhje/ Shqiptarët dynden në kutitë e votimit

Në Maqedoninë e Veriut, sot po mbahen zgjedhjet presidenciale. Në garë për të parin e shtetit janë tre kandidatë, Blerim...

Aktualitet16:42 - 21 Prill, 2019

Votimet në Maqedoninë e Veriut/ OSBE vlerëson procesin

“OSBE e ndjek procesin zgjedhor me 250 vëzhgues të sistemuar nëpër tërë vendin, ndërsa procesi deri më tani po zhvillohet...

Aktualitet16:18 - 21 Prill, 2019

Kina “pushton” Europën/ KE pritet të marrë vendimin drastik

Siç shkruan BBC, invesitimet e Kinës po përhapen gjithmonë e më shumë në Europë dhe kjo gjë ka shtuar ankth...

Aktualitet09:53 - 21 Prill, 2019

Probleme në krahun e djathtë/ Rrëzohet avioni

Një avion është rrëzuar në Bullgari dhe si pasojë kanë humbur jetën dy persona. Ngjarja ka ndodhur në qytezën Orizare....

Aktualitet21:59 - 20 Prill, 2019

Protesta në Mal të Zi/ Qytetarët mblidhen për të rrëzuar Gjukanoviç

Mbrëmjen e sotme u mblodhën disa mijëra njerëz në kryeqytetin e Malit të Zi në Podgoricë. Sipas informacioneve lëvizja e...

Aktualitet21:22 - 20 Prill, 2019

Francezët iu rikthehen protestave/ Përshkallëzohet situata

Francezët jelek-verdhë u janë rikthyer protestave gjatë ditës së sotme. Siç raportojnë mediat e huaja protestuesit i kanë vënë flakën...

Aktualitet21:15 - 20 Prill, 2019

Promovohet në Tiranë dhe Korçë krijimtaria e Besim Xhelilit

Me mbështetjen e Ambasadës Austriake Tiranë, të Muzeut Historik Kombëtar Tiranë dhe në praninë e një numri të madh të...

Aktualitet21:08 - 20 Prill, 2019

Tenton të bëjë një selfie/ Rrezikon seriozisht jetën

Një turist po udhëtonte në autostradë në Canary Island. Ai ka menduar që të bëjë një selfie në makinë, ndërkohë...

Aktualitet10:01 - 20 Prill, 2019

DW: Demonstrim pushteti nga ana e Vuçiç

Dhjetëra mijëra vetë kanë demonstruar në kryeqytetin serb, Beograd në mbështetje të presidentit Vuçiç. Vetë presidenti kishte bërë thirrje për...

Aktualitet20:38 - 18 Prill, 2019

Qeveria gjermane ashpërson rregullat e dëbimit të emigrantëve

Qeveria gjermane miratoi projektin e “ligjit të kthimit të rregullt”, në mënyrë që të mos dështojnë kaq shumë riatdhesime. Ai...

Aktualitet20:15 - 18 Prill, 2019

Në përmbyllje të fushatës presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Marrëveshja e Prespës, emri i ri i shtetit, anëtarsimi në NATO dhe në BE, zhvillimi ekonomik, raportet ndëretnike dhe politikat...

Aktualitet16:04 - 18 Prill, 2019

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje/ Raporti Mueller gati për publikim

Një nga ngjarjet mbizotëruese në presidencën dyvjeçare të Donald Trump-it kalon në një fazë të re të enjten me publikimin...

Aktualitet09:06 - 18 Prill, 2019

Çfarë presin Kosova dhe Serbia nga takimi i Berlinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nuk presin që në takimin e Berlinit me (29.04)...

Aktualitet22:12 - 17 Prill, 2019

Merr fund “telenovela” e zgjedhjeve në Turqi/ Shpallet fituesi i Stambollit

Ekrem İmamoğlu, kandidati i Partisë Republikane Popullore (CHP) për kryebashkiak të Stambollit në zgjedhjet lokale të mbajtura muajin e kaluar...

Aktualitet21:19 - 17 Prill, 2019

Djegia e katedrales “Notrë Dame”/ Feston ISIS: Paçi një ditë të mbarë!

Pas djegies së Katedrales së “Notrë Dame de Paris”, ISIS ka ndarë mesazhe në rrjetet sociale. Së bashku me publikimin...

Aktualitet21:05 - 17 Prill, 2019

Ngelën në mes të shkretëtirës/ Çifti gjen mënyrën brilante për të shpëtuar

Një çift e ka gjetur veten në vështirësi, pasi iu është prishur makina në mes të shkretëtirs. Shantelle Johnson dhe...

Aktualitet20:23 - 17 Prill, 2019

Rekord botëror/ Femrat “pushtojnë” parlamentin finlandez

Partia Socialdemokrate (SDP) në Finlandë ka fituar votimet duke marrë 40 vende me 17.7 % të votave nga 200 vende...

Aktualitet20:03 - 17 Prill, 2019

Hyn në fuqi Kodi i ri Penal/ Ashpërsohen dënimet për korrupsionin

Në Kosovë këtë javë ka hyrë në fuqi Kodi i ri Penal që parasheh shtim dënimesh për shkelësit e ligjit,...

Aktualitet19:10 - 17 Prill, 2019

SHBA, sanksione të tjera ndaj Kubës, Nikaraguas, Venezuelës

Qeveria amerikane do të njoftojë sot sanksione shtesë ndaj Venezuelës, Kubës dhe Nikaraguas, masa më e fundit kundër qeverive socialiste...

Trending

Read previous post:
arrestohen tre shqiptare ne itali
Fshehën kokainën në pemën e krishlindjeve/ Në pranga dy shqiptarë në Itali

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi merreshin me trafikun e lëndëve narkotike. Mediat shqiptare raportojnë se dy...

Close