Connect with Us

A është e gabuar të  kërkosh hua nga partneri ?

Aktualitet

A është e gabuar të  kërkosh hua nga partneri ?

Publikuar

-

Zakonisht është e sikletshme të flasësh për çështje financiare, sidomos kur bëhet fjalë të kërkosh hua nga partneri.

Sigurisht çdo lidhje dhe çdo situatë është e ndryshme dhe nuk ekziston një përgjigje në lidhje me se a duhet ti kërkosh partnerit hua.

Në vijim ju sjellim opinionet e disa personave në lidhje me çështjen.

Mendoj se të kërkosh hua nga partneri mund të jetë një veprim i rrezikshëm.Dikur kam pasur një partner, i cili kishte probleme financiare,ai më bëntë  të ndjehesha fajtore për faktin që familja ime më mbështeste financiarisht. Ndjehesha shumë në siklet kur vinte puna tek situatat tona financiare,kështu që unë paguaja për gjithëçka. Në rast se i thoja që të fillonte një punë, më thonte që nuk duhet të ishte problem për mua t’i paguaja, duke qenë se paratë nuk i paguaja unë por prindërit e mi. Lauren,24

Mendoj se të marrësh hua nga partneri mund të jetë  tregues i besimit nga të dyja palët.

Kur kam qenë në universitet nuk kisha para. Kështu që më duhej ti merrja borxh 50 dollarë të dashurit, që të mund të haja.Sigurisht që paratë ja ktheja brenda muajit, kjo situatë na afroi më shumë si dhe e rriti besimin mes nesh. Sophie 24

 I kam dhënë hua partnereve dhe nuk do ta bëj më kurrë

Kisha një të dashur me të cilën jetoja, ajo pati një problem shëndetësor, kështu që u ofrova ti paguaja kostot e jetesës madje dhe qeranë.Situata vazhdoi edhe kur ajo filloi të fitonte para, nuk dëshiroja të isha bashkë me të, por duhet të qendroja për shkak të borxhit./cna.al

 

LEXO EDHE:  “Pyetja një milion dollarëshe që nuk i përgjigjem kurrë”/ Anxhela Peristeri flet për herë të parë për lidhjen e dashurisë

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE