Nuk jemi vetëm ne populli i thjeshtë! Ja 10 të famshmit shqiptarë që blejnë te “gabi” – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Nuk jemi vetëm ne populli i thjeshtë! Ja 10 të famshmit shqiptarë që blejnë te “gabi”

Publikuar

-

Pavarësisht se kanë shumë para të përfituara nga këngët e tyre apo nga bizneset, ka disa të famshme që kursejnë në të blerë.

Mund të jetë emocioni i të kërkuarit, mundësia për të gjetura stile unike ose të përballueshme për çdo moshë, këta të famshëm shqiptarë blejnë në tregjet e rrobave të përdorura, ashtu si ne.

Ndërsa disa prej tyre e kanë pranuar me krenari që kanë gjetur veshje shumë të veçanta, nga markat e njohura dhe të lira, disa të tjerë nuk janë shprehur për këtë pjesë ose e kanë mohuar.

Orgesa Zaimi

Këngëtarja pranoi në fillim të këtij viti se fustanin e fejesës e kishte blerë te “Gabi”.

“Është i punuar i gjithi me dorë, e kam blerë në dyqane të dorës së dytë ose siç thuhet tek ‘gabi’, por mua më pëlqen shumë dhe më ka qëndruar shumë bukur në trup”, tha ndër të tjera Orgesa gjatë intervistës te “Pasditja ime” në “RTSH” në janar.

Flaka Krelani

Këngëtarja pranoi këtë fundjavë se nëse gjëja më e bukur që bën në Tiranë dhe nuk e bën dot në Kosovë, është që:

“Shkoj te gabi për të blerë rroba”.

Armina Mevlani

Fashionistja e njohur shqiptare ka pranuar disa herë që blen rroba te tregu i veshjeve të përdorura, jo në Shqipëri, por në vendet jashtë.

Këtë deklaratë nuk e ka dhënë vetëm në mediat sociale, për ata që e kanë pyetur në komente:

Madje edhe gjatë një interviste të 2016-s në “Xing me Ermalin”, blogerja pranoi se gjen veshje të markave të njohura.

Eliona Pitarka

Aktorja u kap mat duke blerë në tregun e rrobave të përdorura në 2016-n. Lidhur me këtë veprim, ajo u shpreh:

“Komentet janë ekzagjeruar pa fund, por unë e kam thënë gjithnjë që bëj një jetë normale. Nuk kam komplekse fare”.

Luana Vjollca

Gazetari Klinton Zeqiraj, gjatë një interviste në emisionin “Rreze dielli” në prill të këtij viti, tregoi emrat e disa prej personazheve të njohur shqiptarë që blejnë te “gabi”.

“Është Kida, Luana këto vishen me veshje me kosto shumë të lirë. Edhe Adelina Tahiri, ajo është shprehur se bën “shopping” 150 mijë euro, por është kapur duke blerë rroba 8 euro, 10 euro te gabi. Unë për vete nuk kam shkuar asnjëherë, jo sepse mendoj që nuk mund të gjej diçka firmë, por sepse përtoj”, tha gazetari.

Adelina Tahiri

Kida

Oni Pustina

Ish-Misteri shqiptar ka pranuar vetë të fotografohet teksa provon një palë këpucë të përdorura ulur në një stol.

Linda Jarani

Aktorja ka thënë se, nuk e ka aspak kompleks ta pranoj që blen te gabi:

“Qëkur kam qenë në balet duhet të bleja “body” me ngjyra që mund t’i gjeja vetëm tek gabi”.

Fjori Dardha

Moderatorja ka treguar se është si të gjithë ne njerëzit e thjeshtë dhe madje ka blerë edhe veshje tek rrobat e përdorura apo siç e njohim ne “gabi”.

“Veshjet që mbaj në përditshmërinë time sigurisht që i blej të gjitha. Veshjet që mbaj në ekran, në shumicën e rasteve sigurohen nga butik me të cilët kemi marrëveshje bashkëpunimi. Kam blerë veshje të përdoruara sa i kam luajtur fenë, vite më parë kur nuk kisha mundësi të blija gjithçka të re”, ka shkruar ajo pak muaj më parë.

Aktualitet

“Të urrej, mos mu afro”/ Emina Cunmulaj “kërcënon” këngëtaren shqiptare

Publikuar

-

Edhe pse nuk është shumë aktive në skenën shqiptare ,Anxhelina Hadërgjonaj është një prej vajzave më seksi të showbizz-it shqiptar.

Ajo shpesh ngacmon dhe provokon me postimet e saj mjaft sensuale në Instagram dhe të tilla janë fotot e fundit të publikuara nga bukuroshja ku shfaqet me bikini të kuqe buzë detit. E siç duket këto foto kanë bërë xheloze, Emina Cumulajn.

“A e përmenda që të urrej! Çfarë trupi!”, I shkruan Emina në fotot e publikuar dhe Anxhelina e kuptoi shakanë pasi i shkroi: “Të dua”

“Do të vi aty për 4 ditë, mos mu afro me atë trup”

“Do të doja të dukesha si ty pas 2 bebeve”, i shkruan Angelina duke e komplimentuar modelen për fizikun elegant.

metin.jpg

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

4 milionë klikime për pak ditë/ Kjo këngë po “çmend” shqiptarët këtë sezon vere

Publikuar

-

Çdo sezon vere është bërë si traditë që këngëtarët shqiptarë të “konkurrojnë” me njëri tjetrin duke publikuar këngë sa më të bukura të cilat kthehen në hite.

Emra të njohur të muzikës si Butrint Imeri, Ledri Vula, Majk e Ghetto Geasy, Fero, , Kida, Ermal Fejzullahu, Tayna, Melinda Ademi e shumë të tjerë ka publikuar këngë të cilat po dëgjohen në çdo ambient. Mirëpo kënga të cilën shqiptarët po e dëgjojnë më së shumti është pikërisht “Caliente, e Taynës.

Me mbi 4 milionë klikimë për pak ditë, projekti ritmik i Taynës është numri 1 në “trending” si kënga më e dëgjuar nga shqiptarët për momentin në YouTube.

Ndërkohë në vend të dytë është Kida dhe Ermal Fejzullahu me “Tela” dhe në vend të 3-të, Majk e Ghetto Geasy me “Malena”.

falalt.png

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Nga sot merret avokatja ime”/ Moderatorja shqiptare nxehet me portalet që e akuzojnë për tradhti

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Dajana Shabani tha para disa muajsh publikisht se ishte ndarë nga bashkëshorti me të cilin kishte një vajzë.

Por më pas ajo u shpreh se :“Tani jam e dashuruar kështu që jam duke parë përpara. Jam e ridashuruar!”, tha moderatorja Dajana Shabani duke hedhur pas ndarjen e saj.

Së fundmi në shkrimet dedikuar moderatores thuhet se ajo ka tradhtuar bashkëshortin teksa u lidh me një boksier. Dajana ka menduar të marrë masa të rrepta për këto shpifje, duke bërë me dije që do t’i hedhë në gjyq.

“S’kam tradhtuar askënd, dhe s’dini asgjë për jetën time! Nga sot merret avokatja ime!”- shkruan Dajana Shabani në rrjete sociale.

dasj.png

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:48 - 19 Qershor, 2019

Trump premton dëbime masive të imigrantëve të paligjshëm

Presidenti Donald Trump, i cili nisi zyrtarisht fushatën për rizgjedhje, thotë se autoritetet amerikane të emigracionit do të fillojnë deportimin...

Aktualitet20:38 - 19 Qershor, 2019

Kapet sasia më e madhe e drogës në historinë e SHBA

Autoritetet federale njoftuan të martën se kanë sekuestruar sasinë më të madhe të drogës në historinë e SHBA. Bëhet fjalë...

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Trending

Read previous post:
ambasada amerikane ne shqiperi
Urimi i Ambasadës amerikane për Pavarësinë/ Keni bukë, kripë, zemër e kafe në çdo cep

Ambasada amerikane ka zgjedhur t’i urojë shqiptarëve ditën e pavarësisë në një mënyrë mjaft interesante. Stafi i saj ka përgatitur...

Close