Connect with Us

Deklarata e fortë/ Zbulohet se si e ka shkelur Rama ligjin me të ‘dyja këmbët’

Aktualitet

Deklarata e fortë/ Zbulohet se si e ka shkelur Rama ligjin me të ‘dyja këmbët’

Publikuar

-

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku  është  shprehur se kryeministri Edi Rama ka shkelur ligjin me të dyja këmbët.

Në një postim në rrjetet sociale Tabaku ka shkruar se sot Komisioni Ekonomisë ka miratuar dokumentin më të rëndësishem të shtetit në shkelje të ligjit dhe rregullores se parlamentit.

“Sot mbledhja e komisionit eshte drejtuar nga sekretari i komisionit. Dy jane dokumentat me te rendesishem te nje qeverie programi dhe buxheti i shtetit. Kur buxheti i shtetit miratohet ne shkelje te ligjit e te rregullores a ka me moral te qendroje nje qeveri. Keta qe shkelin kushtetuten, cdo ligj keto qe e kane bere lecke cdo VKM sot kane shkelur me te dy kembet dhe vete parlamentin. A ka me vend per opoziten ne keto institucione?”, – ka vazhduar Tabaku në postimin e saj.

Edhe në përfundim të postimit të saj Tabaku ka shkruar se Rama ka shkelur Parlamentin me të dyja këmbët.

LEXO EDHE:  “Nuk munda ti rezistoj”/ Galdini publikon foton prekëse të ish-mësuesit 85-vjeçar

“Ministri i Financave i pari dhe i dyti Kryeministri sot kane shkelur parlamentin me te dy kembet per nje nga dy dokumentat me te rendesishme te nje qeverie!”, – ka nënvizuar ajo./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

I vuri zjarrin pyllit/ Nisin hetimet për piromanin e Pogradecit

Publikuar

-

Nga

Po transportonte emigrantë të paligjshëm/ Kapet në flagrancë 19-vjeçari

Një 38 vjeçar nga Pogradeci është vënë nën hetim për zjarrvënie.

Policia njofton se ka filluar procedimin penal në gjendje të lirë për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr” për shtetasin O. Y., 38 vjeç, banues në fshatin Gështenjas, Pogradec, pasi në fshatin Baçallëk, Pogradec, pasi i njëjti ka djegur një sipërfaqe prej 3 (tre) dynymë barishte dhe shkurre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Drogë dhe armë/ Goditet baza e trafikantëve në Durrës, në kërkim “kokat” e grupit

Publikuar

-

Nga

Policia ka goditur në Durrës,  një bazë të përpunimit të drogave të forta, duke prangosur dy persona dhe sekuestruar 408 gramë lëndë narkotike heroinë, 11.5 gr lëndë narkotike kokainë, 1 armë zjarri pistoletë, municion luftarak dhe një sasi vlere monetare.

Në kuadrë të operacionit “Baza”, në pranga janë vënë K. Xh., 32 vjeç dhe E. V., 33 vjeç, i dënuar më parë për veprat penale “Moskallëzim krimi” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, të dy banues në Durrës.

Sipas Policisë, këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kishin marë me qira një banesë në lagjen nr.8, Durrës dhe e kishin përshtatur atë për përpunimin dhe shpërndarjen e lëndëve narkotike.

LEXO EDHE:  Nga Astrit PATOZI/ PËRSE LULZIM BASHA NUK MË PENGON DOT TË PROTESTOJ?

Gjatë kontrollit në këtë banesë, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri tip “Beretta”, municion luftarak, 2 peshore elektronike, një sasi prej 73.940 lekësh të rinj dhe 49 euro vlerë monetare e përfituar nga shitja e lëndës narkotike, 408 gramë lëndë narkotike heroinë dhe 11.5 gramë  lëndë narkotike kokainë, të cilën këta shtetas e përgatisnin në doza të vogla, gati për shitje në qytetin e Durrësit.

LEXO EDHE:  “Naftë falas për fermerët/” Rama publikon hapat për aplikimin online

Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pas replikave në distancë me Yuri Kim/ Berisha bën lëvizjen e radhës

Publikuar

-

Nga

Ish Kryeministri Sali Berisha ka njoftuar se do të dalë në një konferencë për mediat ditën e sotme.

Të dashur miq, sot në orën 12:00 do të zhvilloj një konferencë për shtyp. Ftoj mediat, sipas dëshirës, të jenë të pranishme”, njofton Berisha në rrjete sociale.

Kjo lëvizje e tij publike, vjen  pas replikës në distancë me Ambasadoren Amerikane Yuri Kim e cila i kërkoi kreut të PD-së Lulzim Basha, largimin e Berishës nga Kuvendi.

LEXO EDHE:  Deputetja Tabaku takime në njësinë 8/ Prezanton programin e opozitës

LEXO EDHE:  Deputetja Tabaku takime në njësinë 8/ Prezanton programin e opozitës

Por, gjithashtu pritet që Berisha të flasë  edhe për të rejat në lidhje me  padinë e tij ndaj sekretarit amerikan Antony Blinken, pas shpalljes non-grata nga SHBA./CNA.al

LEXO TE PLOTE