Connect with Us

‘Nuk e dija që ishte milioner’, Adelina Tahiri tregon për herë të parë njohjen me burrin

Aktualitet

‘Nuk e dija që ishte milioner’, Adelina Tahiri tregon për herë të parë njohjen me burrin

Publikuar

-

Martesa e Adelina Tahirit me avokatin maqedonas Serjoza Markov ka qenë shumë e komentuar në media e rrjete sociale përgjatë gjithë vitit. E ftuar dje në “Prive”, Adelina ka folur për herë të parë për njohjen me bashkëshortin duke i hedhur poshtë të gjitha fjalët që janë përhapur për të e duke u shprehur se nuk e dinte as nëse kishte milionat, as makinën që ai kishte, por thjesht e ka zgjedhur për njeriun që është.

 

“Pas një kohe të gjatë fillova të kem raporte, takoheshim më shumë se 2-3 herë në ditë. Filluam të shprehim ndjenjat. Unë nuk e dija sa të punësuar kishte, as që kishte sigurim, as çfarë makine kishte, nuk po e them për t’u arsyetuar por thjesht unë e desha për njeriun që është pa marrë parasysh që është 50-vjeçar, është milioner. Sikur asgjë mos të ketë, unë kam afër një njeri që më jep qetësi dhe kemi mirëkuptim. ana financiare është diçka që sot e ke nesër se ke.”, u shpreh Adelina.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Baste sportive nëpërmjet telefonit/ Arrestohen dy pronarë në Durrës

Publikuar

-

Nga

Baste sportive nëpërmjet telefonit/ Arrestohen dy pronarë në Durrës

Policia e Durrësit njofton se ka arrestuar 2 pronarë të cilët ushtronin aktivitetin e palejuar të lojërave të fatit.

Sipas policisë, u arrestua E. P., 23 vjeç dhe Sh. D., 39 vjeç, të dy banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në subjektet e tyre bar kafe, në lagjen nr. 17, Durrës, u konstatua se ushtronin aktivitet të paligjshëm të lojërave (basteve) sportive nëpërmjet telefonit, duke fshehur të ardhurat.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Organizmi i lojërave të palejuara”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Sot mblidhet Komisioni i Posaçëm për zgjedhjen e KQZ-së/ Dëgjesë me 27 kandidatë

Publikuar

-

Nga

Pasditen e sotme pritet të mblidhet Komisioni i Posaçëm, i cili do të bëjë përzgjedhjen e kandodaturave për organet drejtuese të KQZ-së.

Mësohet se në garë janë 27 kandidatë, ndërsa seancat e dëgjesave do të fillojnë në orën 16:00.

Dëgjesa do të zhvillohet për pozicionet e Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve; Nënkomisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve; Komisionit Rregullator; dhe Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve.Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen dëgjesa me kandidatët e mëposhtëm:

1. Admir Drago KOMISIONER + rregullator + KAS
2. Agim Paskali rregullator + KAS
3. Agron Haxhimihali KOMISIONER + nënkomisioner + rregullator
4. Agron Sulshabanaj KAS
5. Arben Xhiku KOMISIONER + rregullator
6. Arben Isaraj KAS
7. Ardjan Myslimaj KOMISIONER + rregullator
8. Arens Çela rregullator + KAS
9. Behar Zeneli rregullator
10. Besnik Maho KAS
11. Bledar Skënderi KOMISIONER
12. Drita Avdyli KOMISIONER + rregullator
13. Dritan Çaka KOMISIONER + rregullator + KAS
14. Elona Bano rregullator
15. Elvin Lako KOMISIONER + rregullator + KAS
16. Elvis Çefa nënkomisioner + rregullator + KAS
17. Emiliano Braho rregullator + KAS (skualifikohet për rregullator)
18. Esmir Rringaj KAS
19. Fatmir Tafaj KAS
20. Farie Osmani KAS
21. Florian Beqiraj rregullator + KAS
22. Gentian Rumano KAS
23. Haki Mustafa KOMISIONER + nënkomisioner + rregullator
24. Halil Hyseni KOMISIONER
25. Helga Vukaj KOMISIONER + nënkomisioner+ rregullator + KAS
26. Hysen Osmanaj KOMISIONER + nënkomisioner+ rregullator + KAS
27. Ilirjan Rusmaili KOMISIONER + KAS
Mbledhjet do të transmetohen nëpërmjet platformës online Ëebex.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po transportonte 13 emigrantë sirianë drejt BE/ Arrestohet 22 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Transportonte 13 emigrantë sirainë / Arrestohet 22 vjeçari

Një 22-vjeçar është kapur në flagrancë duke transportuar 13 shtetas të huaj nga vendet e treta.

22 vjeçari, banues në Durrës po transportonte disa shtetas nga vendet e treta, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit.

Arrestimi i tij u bë pasi në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Bradashesh, Elbasan, u kap nga shërbimet e Policisë duke transportuar me një mjet të marrë me qira, 13 shtetas sirianë, për të kaluar kufirin, me destinacion vendet e BE-së.Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua mjeti dhe dy aparate celular.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale./CNA.al

LEXO TE PLOTE