LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

CNA.al e paralajmëroi/ Myslim Murrizi 'i tregon arat' Bashës

23 Nëntor 2018, 20:31, Aktualitet CNA
CNA.al e paralajmëroi/ Myslim Murrizi 'i tregon arat'

Ashtu siç raportoi edhe CNA.al( CityNew Albania) kreu i Partisë Demokratike në Lushnjë dhe deputeti i qarkut të Fierit, Myslim Murrizi nuk ka pranuar të tërhiqet nga drejtimi i degës.

Murrizit i ishte kërkuar largimi nga drejtimi i degës dhe vendosja e një tjetër emri në krye të saj, por ai ka vendosur të rikandidojë i vetëm.

Në një postim në rrjetet sociale Murrizi shkruan ?Neser 600 DEMOKRATET e rrethit Lushnje do te shprehin vullnetin e tyre me votebesim per kryetarin e deges se PD se rrethit Lushnje?.

?Si dhe 437 delegate te nen/ Deges se bashkise Lushnje do te votojne per te zgjedhur kryetarin e kesaj nen/Dege mes dy demokrateve:

1- Z Sajmir Korreshi

2-Z Jakup Beqiri.

Po ashtu 163 delegatet e nen/Deges se bashkise Divjake do te votojne per kryetarin e kesaj nen/ Dege mes dy demokrateve:

1-Z Julian Gjini

2-Z Ardjan Shurdhaqi?, – ka shkruar ai më tej. Të gjithës kësaj i shkon për shtat një fjalë e urtë popullore ?Të tegon arat baba?. / CNA.al

FOTO- Myslim Murrizi zby** Bashën/ Printon fletët e rikandidimit

?Dëshmorët? e zgjedhjeve të Lulit/Pas Bejkos në Gjirokastër bie edhe Myslym Murrizi në Lushnjë ?

 

Lajmet e fundit nga