Connect with Us

Tahiri ‘kryqëzon’ politikanët / Palaço atë që bëri Ina, ju se keni bërë në 25 vite

Aktualitet

Tahiri ‘kryqëzon’ politikanët / Palaço atë që bëri Ina, ju se keni bërë në 25 vite

Publikuar

-

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar për plagosjen e polices, Ina Nuka gjatë protestës së sotme të banorëve të Asitirit para Kuvendit.

Në një postim në rrjetet sociale Tahiri ka shkruar se kurrë mos ardhtë, dita që politika shqiptare ti bjerë në kurriz policit.

“Kurre mos ardhte me dita kur politika i bie ne kurriz policit, kaq dhunshem sa sot!

Njeri e gjumton ne rruge, tjetri i thote “ndrikull”, tjetri akoma i thote “vete i fute duart te fishekzjarri”. Ne krahun tend Ina! Sherim te shpejte”, – ka shkruar ish-ministri.

Më tej në postimin e tij, ai ka shkruar se ajo që bëri policja dhe kolegët e saj nuk e kanë bërë palaçot e politikës për 25 vite.

LEXO EDHE:  Saimir Tahiri e futi në “listën e zezë”/ Gjyqtari i Vlorës, blen dhe shet apartamente

“Ate qe ben ti dhe koleget e tu ne nje dite pune, keta palaco se kane bere ne 25 vjet te marra bashke…e sot taksirati yt, duroji edhe keta bashke me dhimbjen.  Te jam prane me shpirt!”, – përfundon Saimir Tahiri në postimin e tij./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Si nisi sherri për makinat/ Të plagosurit shokë me njëri-tjetrin, u qëlluan me armë teksa pinin kafe në lokal

Publikuar

-

Nga

Sherri për makinat/ Të plagosurit shokë me njëri-tjetrin, u qëlluan me armë teksa pinin kafe në lokal

Aldo Gjini është autori i plagosjes së dyfishtë me armë zjarri që ndodhi mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Dy të plagosurit në Tiranë, Altin Gjoka dhe Jetmir Marashi rezultojnë se janë shokë me njëri-tjetrin u konfiktuan me Gjinin pas një incidenti me makinat.

Në momentin që dy të rinjtë Altin Gjoka dhe Jetmir Marashi u ulën në lokalin që ndodhet në kompleksin “Grand”, Gjini ka shkuar dhe pas debatit verbal i ka qëlluar me armë.

LEXO EDHE:  “Mjafton që në politikë të ndihem mirë”/ Lleshaj nuk përjashton mundësinë të bëhet deputet

LEXO EDHE:  “Mjafton që në politikë të ndihem mirë”/ Lleshaj nuk përjashton mundësinë të bëhet deputet

Autori është larguar me një makinë me targë “AA 001 RN”, ndërsa policia është vendosur në ndjekje të tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Indi, mbi 100 të vdekur, mijëra të evakuuar nga përmbytjet

Publikuar

-

Nga

Indi, mbi 100 të vdekur, mijëra të evakuuar nga përmbytjet

Zyrtarët indianë njoftuan se më shumë se 100 vetë kanë humbur jeten e me dhjetëra mijëra janë evakuuar, në shtetit Maharashtra të Indisë i cili po përballet me shira të furishëm, që kanë shkaktuar përmbytje të mëdha e rrëshqitje dheu.

Kryeministri Narendra Modi shrehu dhimbjen e tij mbi jetët e humbura.

Autoritetet njoftuna se ushtria po ndihmon ekipet e shpëtimit në përpjekjet e tyre për të gjetur të mbijetuar.

LEXO EDHE:  Lirimi i Mark Frrokut/ Reagon PD

LEXO EDHE:  Saimir Tahiri e futi në “listën e zezë”/ Gjyqtari i Vlorës, blen dhe shet apartamente

Parashikuesit e motit thonë se reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe për disa ditë./voa

LEXO TE PLOTE

Sociale

Zjarr masiv në Memaliaj/ Dëmtohet linja e energjisë elektrike, banorët në terr

Publikuar

-

Nga

Zjarr masiv në Memaliaj/ Dëmtohet linja e energjisë elektrike, banorët në terr

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën Ballaxhiaj dhe Miricë në Memaliaj të Tepelenës mbrëmjen e sotme.

Si pasojë e flakëve është dëmtuar edhe linja e energjisë elektrike.

OSHEE ka ndërprerë energjinë, ndërsa burime bëjnë me dije se energjia do të vijojë të mungojë derisa të konstatohen dëmet e shkaktuara në rrjet nga grupet e terrenit në fiderat Miniera 1 dhe Miniera 2.

LEXO EDHE:  Lirimi i Mark Frrokut/ Reagon PD

Nga flakët është djegur edhe një hapësirë e konsiderueshme me pemë e shkurre.

LEXO EDHE:  Plagosja me thikë në Durrës/ Identifikohet i plagosuri

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

LEXO TE PLOTE