Connect with Us

Manastirliu ‘shuplakë’ Dumës/ Je grua nuk të shkon agresiviteti, hajde në parlament

Aktualitet

Manastirliu ‘shuplakë’ Dumës/ Je grua nuk të shkon agresiviteti, hajde në parlament

Publikuar

-

Mbrëmjen  e sotme në studion e emisionit “Open” në Top Channel ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka debatuar ashpër me deputeten e Partisë Demokratike, Grida Duma.

Manastirliu  i ka thënë Dumës, ju si deputete duhet të vinit në parlament edhe të flisnit, nuk të shkon agresiviteti se je dhe grua.

Debati:

Duma: Pse ishte e papërgatitur dhe çon atë vajzë mish për top. Po dhuna që po i preket prona atyre? Edhe njëherë policja është e përdorur. Nuk distancohesh nga dhuna për të prodhuar paqe.

Manastirliu: Po përdor qytetarët për të shkuar në kauzën politike.

Duma: Ju s’keni turp. Kërkoni show. Po boll me përkëdheljet të viktimizuarq ju bëni sikur paqja, lumturia, dialogu, debati.

Manastirliu: Ju mund të vini të diskutoni në parlament.

LEXO EDHE:  Sokol Balla nuk përmbahet ndaj Gjekmarkajt/ Bërtet me të madhe: Mos u merr me mua

Duma: Ti po më dridhesh me lot krokodili.

Manastirliu: Këtyre që kanë ndërtuar mbi pronën publike. Më vjen keq mos e ulni veten me çëshjen. Jam në detyrën e ministres për ta sqaruar dhunën.

Duma: Çfarë ke bëre ti sot. Ti je ministrja e Shëndetësisë që përlotesh për gruan.

Manastirliu: Unë besoj se ju si deputete duhet të vinit në parlament edhe të flisnit.
Nuk të shkon agresiviteti se je dhe grua. Unë u shërbej qytetarëve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE