Connect with Us

Jo më ndjekësa fallco, Instagram nis “operacionin” për heqjen e tyre

Aktualitet

Jo më ndjekësa fallco, Instagram nis “operacionin” për heqjen e tyre

Publikuar

-

Kohët e fundit në rrjetet sociale, po vërehet fenomeni i rritjes së ndjekësve në mënyrë artificiale, nëpërmjet aplikacioneve të ndryshme.

Që nga sot Instagram do të heqë pëlqimet, komentet dhe ndjekësit joautentike, nga llogaritë.

Kjo do të bëhet nëpërmjet disa programeve  të veçanta, të cilat do të identifikojnë këto llogari dhe do t’i heqin nga qarkullimi.

Sipas Instagram, kjo metodë është një sjellje e keqe dhe shkel gjithashtu udhëzimet dhe rregullat e përdorimit.

Instagram do tu dërgojë një mesazh këtyre llogarive për ti bërë me dije, se janë hequr komentet dhe ndjekësit joautentikë, si dhe do tu kërkohet që të ndryshojnë fjalëkalimet e tyre.

LEXO EDHE:  Lutjet u dëgjuan: Instagram u përditësua dhe solli risinë që mezi po prisnim

Zakonisht, aplikacionet që përdoren për shtimin e pëlqimeve dhe ndjekësve joautentike, kërkojnë të dhënat personale të llogarisë. Përveç se shkelen rregullat e përdorimit, këto metoda ulin sigurinë e llogarive në Instagram.

Gjithashtu është identifikuar se disa persona pa dijeninë e tyre, mund të kenë ndarë të dhënat e logimit në Instagram dhe në momentin që marin mesazhe nga palë të treta, duhet të ndërrojnë fjalëkalimin, për të qenë të mbrojtur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Artan Hoxha kërkon ndihmë/ Çfarë ka ndodhur me të

LEXO EDHE:  Foto/ Rihanna "surprizon" ndjekësit, pozon seksi me të brendshme

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  FOTO/ Sara Hoxha nuk i’a mban mangut Lorit: Dukesh si një 10-vjeçare

LEXO EDHE:  25-vjeçarja mbipeshë ka me mijëra ndjekës që paguajnë për ta parë duke ngrënë

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: