Ajola Xoxa bën ndryshimin drastik pas lindjes, kthehet bjonde – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Ajola Xoxa bën ndryshimin drastik pas lindjes, kthehet bjonde

Publikuar

-

Modeli fringo i ri i flokëve është një mënyrë për të shënjuar një ndryshim të rëndësishëm në jetë. Pra si një ndarje, histori e re dashurie apo edhe pasi bëhesh për të parën herë nënë.

Pas Xhensila Myrtezaj, e cila preu flokët dhe ndryshoi ngjyrën, disa muaj pasi solli në jetë vajzën e saj të parë, Ajka duket se edhe Ajola Xoxa ka ndjekur të njëjtin shembull. Bashkëshortja e kreut të Bashkisë, Erion Veliaj ka ndryshuar ngjyrën e flokëve duke u bërë edhe ajo pjesë e familjes së bjondeve.

Ajola duket edhe më e ëmbël me modelin e ri të flokëve. Në fotot e bëra publike, ajo pozon e lumtur, duke buzëqeshur, e veshur me një fustan të zi. Mesa duket, nënës së re i ka pëlqyer ndryshimi në pamje.  Sipas ekspertëve, shumë gra vendosin të bëjnë ndryshime drastike tek flokët pasi sjellin në jetë një fëmijë, sepse duan të rimarrin nën kontroll trupin dhe jetën e tyre.

LEXO EDHE:  Foto/"Madamë" Kryemadhi, si ka ndryshuar në vite

Me tetë tetor, Erion Veliaj dhe Ajola Xoxa u bënë prindër për herë të parë, pasi u bekuan me një vogëlush, të cilin e pagëzuan me emrin Kajan. Prindërit e rinj kanë zgjedhur që të mos shfaqin në rrjetet sociale imazhin e vogëlushit, ndaj deri më tani i kemi parë vetëm këmbën e vockël.

 

Kryesore Show Biz

Roza Lati flet për operacionin plastik: “Nuk jam e kënaqur me rezultatin, do e bëj prap”

Publikuar

-

Ishte korrik i vitit 2016, kur Roza Lati i tregoi të gjithë fansave të saj se kishte vendosur të bënte operacion hundën, për shkak të problemeve me frymëmarrjen, por ndërhyri edhe në anën estetike. Moderatorja zbuloi hap pas hapi të gjithë operacionin dhe tregoi rezultatin shumë e lumtur në rrjetet sociale.

 

Mirëpo, nuk vonoi shumë dhe Roza u shpreh se në fakt nuk ishte edhe shumë e kënaqur me hundën e re, pasi kishte ndryshuar të gjithë portretin e saj. E ftuar në emisionin “Shiko Kush Luan”, Roza Lati shprehet se nuk do e lë me kaq, por po mendon të realizojë një operacion të dytë për të arritur rezultatin që ajo kërkon sepse nuk është e lumtur.

LEXO EDHE:  Foto/"Madamë" Kryemadhi, si ka ndryshuar në vite

“Ndërhyrje që dua ta bëj prap sepse nuk po ndihem mirë, është hunda” – tha Roza Lati.

Sakaq, e ftuar në emision ka qënë edhe e ëma e saj, Rita Lati e cila ka zbuluar se përpiqet të ndikojë në jetën romantike të së bijës.

“Lidhej me njërin që nuk më zinte gjumi fare, ose do e ndaja o vdiqa” – tregoi Rita Lati.

Për të mësuar më shumë nga rrëfimi i tyre, na duhet të presim të shtunën për transmetimin e emisionit “Shiko Kush Luan”.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Rrëfehet aktori shqiptar: Nuk më vjen keq që Ermali më vjedh batutat, por…

Publikuar

-

Eglein Laknori, apo siç e njohin të gjithë si Egi, nuk i ndahet humori për asnjë çast, si në jetën e përditshme, ashtu edhe në atë profesionale.

Së fundmi ishte i ftuar në emisonin “Rreze Dielli” ku u pyet se ç’marrëdhënie ka me kolegun e tij Ermal Mamaqi. Ai u shpreh se mes tyre nuk ka vend për xhelozi, përkundrazi ata janë shokë prej vitesh me njëri-tjetrin.

LEXO EDHE:  Foto/"Madamë" Kryemadhi, si ka ndryshuar në vite

“Unë Ermalin e kam shok, e kam vëlla. Dhe nuk më vjen fare keq që më vjedh batutat. Madje ndonjëherë kënaqem se rrinë më mirë në gojën e tij. Ne kemi veçantitë tona. Ermali ka edhe më shumë vite në TV, është edhe këngëtar, DJ, normalisht do jetë më i kompletuar. Por ne shkojmë shumë mirë.”

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Në ditën historike për Kosovën, Leonora Jakupi emocionon me fjalët për të atin e ndjerë!

Publikuar

-

Dje ishtë një ditë e shënuar për Kosovën, pasi që nga kjo e premte vendi ka ushtrinë e saj. Kuvendi, miratoi 3 projektligjet që bëjnë të mundur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri.

Miratimi u bë me shumicë votash e ndërsa seanca nisi me një minutë heshtje për të nderuar të gjithë ata që u vranë dhe sakrifikuan për lirinë dhe pavarësinë e vendit.

 

Kjo ngjarje ka emocionuar çdo qytetar shqiptar, por më shumë fëmijët dhe familjarët e atyre që humbën jetën gjatë luftës në Kosovë. Këngëtarja Leonora Jakupi është një ndër to dhe sot ajo kujton me krenari të atin e ndjerë.

LEXO EDHE:  Foto/"Madamë" Kryemadhi, si ka ndryshuar në vite

Pak më parë në lnstastory-n e saj, Leonora postoi një fotot të babait të saj, Qazim Jakupit,  i veshur me uniformë ushtarake mbi të cilën shkruante: “Babi, sot Kosova po bëhet me ushtri të re. Amaneti i dëshmorëve po realizohet!”

Pas plot 20 vitesh, eshtrat e të atit të saj u kthyen në vendlindje në shtator ashtu siç kryeministri Ramush Haradinaj i kishte premtuar këngëtares.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet22:32 - 14 Dhjetor, 2018

Rekord historik/ Vepra e Prustit shitet për 1,51 milionë euro

Vepra origjinale “Nga ana e Suanit” e shkrimtarit Marsel u shit sot për 1,51 milionë euro. Kjo kopje e rrallë,...

Aktualitet17:59 - 14 Dhjetor, 2018

Foto- Homazh për viktimat në Genova/ Flamuri shqiptar valvitet mbi urën e Morandit

Kanë kaluar katër muaj nga shembja e urës së Morandit në  Genova të Italisë. Gjatë ditës së sotme miq dhe...

Aktualitet10:23 - 14 Dhjetor, 2018

Kuvendi voton sot formimin e ushtrisë/ Forcat e KFOR-it austriak pozicionohen tek Ura e Ibrit

Forca të KFOR-it të cilat përkujdesen për sigurinë në Kosovë, janë stacionuar sot në Urën e Ibrit, në Mitrovicë. Sipas...

Aktualitet08:44 - 14 Dhjetor, 2018

Kuvendi i Kosovës voton sot formimin e Ushtrisë/ SHBA: Vendim historik

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, tha të enjten se votimi i nesërm i transformimit të Forcës së Sigurisë së...

Aktualitet20:00 - 13 Dhjetor, 2018

Arsimi i lartë/ Artan Fuga tregon masat që duhen marrë

Akademiku dhe Pedagogu i Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Artan Fuga, ka bërë disa sugjerime se çfarë nevojitet...

Aktualitet19:19 - 13 Dhjetor, 2018

Protesta në Shkodër/ Policia përplaset me qytetarët

Në protesta e zhvilluara pasditen e sotme, për taksat dhe çmimin e naftës në qytetin e Shkodrës ka pasur përplasje...

Aktualitet18:53 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Madhe/ Bashkia njofton prishjen e një ndërtese tjetër

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur ditën e sotme një tjetër godinë 3 katëshe në...

Aktualitet18:38 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë lirimin e Daniel Dobrajt

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme për mbrojtjen e banesave të tyre nga...

Aktualitet16:28 - 13 Dhjetor, 2018

Kërcënojnë banorët e Bregut të Lumit/ Do hapim luftë civile

Banorët e zonës së Bregut të Lumit janë ngritur sërish pasditen e sotme në protestë për dëmshpërblimet nga ndërtimi i...

Aktualitet16:10 - 13 Dhjetor, 2018

Nxënësit e gjimnazeve hidhen nga kangjellat e shkollës për protestë

Nxënësit e gjimnazeve të Beratit kanë dalë sërish sot në protestë në rrugët e qytetit në për të përkrahur studentët....

Aktualitet15:31 - 13 Dhjetor, 2018

“Xhisiela”/ Prokuroria jep pretencën për Rexhep Rrajën

Prokuroria e Krujës ditën e sotme ka dhënë pretencën për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të Partisë Socilaiste  Rrahman Rraja,...

Aktualitet14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje....

Aktualitet13:51 - 13 Dhjetor, 2018

Përfundon seanca plenare/ Studentët zhvendosin protestën

Sapo ka mbaruar seanca plenare në Kuvend dhe studentët janë duke e spostuar protestën e tyre drejt Kryeministrisë. Që prej...

Aktualitet13:36 - 13 Dhjetor, 2018

Artisti “shpërthen” ndaj medias/ Rrini larg studentëve, po zbehni kauzën

Artisti Robert Aliaj i është bashkuar prapë sot protestës së studentëve, pavarësisht lajmeve se ndaj tij ka filluar një porcedim...

Aktualitet13:18 - 13 Dhjetor, 2018

Kërkoheshin nga Interpoli/ Arrestohen shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë të shpallur prej kohësh në kërkim janë arrestuar nga Interpol Tirana në Greqi. Nga policia bëhet me dije...

Aktualitet13:00 - 13 Dhjetor, 2018

Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh?

Shtëlluga të zeza tymi janë parë të dalin mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme. Nga fotot shihet se në...

Aktualitet12:28 - 13 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj nuk ndalet/ Sfidon policinë

Ndonëse ndaj artistit Robert Aliaj ka filluar një porcedim penal, ai është shfaqur sërish sot pranë protestës së studentëve ....

Aktualitet09:44 - 13 Dhjetor, 2018

Trenat përplasen kokë më kokë/ Humbin jetën 7 persona, dhjetëra të plagosur

Shtatë të vdekur dhe 46 të plagosur është bilanci i aksidentit të shkaktuar nga përplasja e dy trenave në kryeqytetin...

Aktualitet20:07 - 12 Dhjetor, 2018

Krijimi i KLGJ dhe KLP/ Reagon Ambasada Amerikane

Pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorëve, ka ardhur edhe reagimi Ambasadës Amerikane në...

Aktualitet19:52 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët ndezin zjarr, sfidojnë të ftohtin

Studentët që kanë mbi nëntë ditë duke prostuar po përgatiten për të kaluar natën para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.Të...

Aktualitet18:46 - 12 Dhjetor, 2018

Gjermania ultimatum Kosovës/ Anullo ose pezulloni tarifën ndaj mallrave serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka vënë ultimatumin Kosovës për të anuluar tarifë 100%  ndaj  mallrave serb. Ka...

Aktualitet18:20 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet e KLGJ-së/ Zbulohen tre antarët e parë

Janë zgjedhur tre nga gjashtë antarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Emrat të cilët janë votuar nga gjyqtarët...

Aktualitet18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para...

Aktualitet18:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët me batanije në rrugë

Studentët vazhdojnë të qëndrojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e nëntë pikave të kërkesës së...

Aktualitet16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës....

Aktualitet16:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta / Tupja: Mashtron, Rama nuk është i gatshëm për dialog

Profesori Edmond Tupja ka qenë pasditen e sotme i ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ku ka folur për...

Aktualitet15:41 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Bulqizë/ Minatorët paralajmërojnë grevë urie

Protestat e studentëve në Tiranë dhe në shumë qytetet të tjera të vendit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët...

Aktualitet15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende...

Trending

Read previous post:
Dështoi në dy faza/ Kosova nuk bëhet anëtare e INTERPOL

Kosova nuk ka arritur të marrë 2/3 e votave, pas dështimit në raundin e parë, duke humbur mundësinë përfundimisht për...

Close