Connect with Us

Video-‘Poshtë qeveria e korruptuar’/ Banorët e Unazës së Re vazhdojnë protestat

Aktualitet

Video-‘Poshtë qeveria e korruptuar’/ Banorët e Unazës së Re vazhdojnë protestat

Publikuar

-

/

Banorët e zonës së Astirit kanë vijuar protestën edhe gjatë pasdites së sotme. Këta banorë kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre, në kuadër të zgjerimit dhe rehabilitimit të plotë të “Unazës së Re”.

Ata kanë njoftuar se do vazhdojnë të protestojnë deri sa të dëmshpërblehen 100% nga buxheti i shtetit për prishjen e ndërtimeve të tyre.

Në një video shpërndarë në rrjetet sociale banorët, dëgjohen duke thënë:

LEXO EDHE:  Shembja e Teatrit/ Malltezi shtron 7 pika: Protesta e përballje, kush të dojë të bashkohet

“Shtëpitë tona janë me gjak. O Erion o legen, prite popullin se po vjen. Erion Veliaj këtu vendosim ne. Edi Rama o legen, shtëpitë tona nuk i shemb. Poshtë qeveria e korruptuar”.

Në këtë protestë të pranishëm kanë qenë edhe deputetë të opozitës. Gjithashtu protestuesit kanë hedhur kapsolla dhe fishekzjarrë./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video-“Zgjedhim të ardhmen”/ Basha vijon të “shikojë ëndrra”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Edhe pse i braktisur dhe i shkarkuar nga demokratët, Lulzim Basha vijon të “shikojë ëndrra”.

Sërish sot në një postim në rrjetet sociale, Basha ka publikuar një mesazh, ku tenton të “shitet” si e ardhmja e demokratëve.“Qëndrojmë në krah të njëri-tjetrit, plot besim dhe shpresë për Shqipërinë dhe të ardhmen e saj, që do ta ndërtojmë në aleancë me qytetarët, për t’i dhënë fund tiranisë së korrupsionit dhe modeleve të së shkuarës, që e kanë lënë këtë tokë të bekuar në vendnumëro.”-shkruan Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet makina e shkrumbuar në Durrës/ Zbardhen dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

cna kronike

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në lagjen 17 në Durrës, është gjetur një makinë e shkrumbuar.

Sipas asaj që raportohet në media, dyshohet se shkak për djegien e saj të jetë bërë një shkëndijë në pjesën e motorit.Pronari i makinës është një person pa precedentë të mëparshëm penalë. Policia ndodhet në vendngjarja dhe po heton për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Më mirë të na kishin pushtuar Talebanët se rilindasit”/ Ish-ministri mesazh ambasadores Kim

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar pas shembjes së banesave tek “5 Maji”.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan se shqiptarët flenë në rrugë, ndërsa po të ishin afganë do ishin strehuar në hotele pa pagesë.

Më tej, ai i drejton edhe një mesazh ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për gtë cilën thotë se nuk ka thënë asnjë fjalë për këtë situatë.

Po të ishin Afganë ata banorët te 5 Maji, do ishin strehuar në hotele plazhi pa pagesë. Meqë janë shqiptarë flenë më mirë në rrugë.

Afganët i presin me lule. Shqiptarët i shembin në dru!!!LEXO EDHE:  Rritja e çmimit të karburanteve/ Përshkallëzohen protestat në Francë

LEXO EDHE:  VIDEO-Veliaj zbaton urdhrin e Ramës/ Ja si justifikohet për lyerjen e shkallëve të pallatit

“Alo jam Yuri Kim, ambasadorja mo këtu në Tiranë. Mirëseerdhët në Shqipëri..”- u foli Afganëve ajo.

Zonja Kim mikpret Afganë në Shqipëri, kurse për shqiptarët që e mikpresin nuk ka kohë të thotë një fjalë…

Ç’i do llafet! Me t’pasë lezet me qenë Afgan në Shqipëri..!

Me këtë variant më mirë të na kishin pushtuar Talebanët pa zgjedhje sesa të na sundojnë rilindasit… do i ishim dhimbsur dikujt të paktën…”-shkruan Manjani./CNA.al

LEXO TE PLOTE