Connect with Us

Dilema, mori fund! Këto janë fustanet që duhet të veshim në dasmat gjatë dimrit

Fashion

Dilema, mori fund! Këto janë fustanet që duhet të veshim në dasmat gjatë dimrit

Publikuar

-

Të gjithë jemi shumë entuziast kur në shtëpi na mbërrin ftesa e dasmës, madje edhe përse është në dimër! Mirëpo, nuk e fshehim dot faktin se edhe ajo pyetja “çfarë do të veshim” na torturon edhe më shumë këtë herë! “Who What Wear” sugjeron 10 fustane që duhet t’i kemi parasysh, nga ato plot shkëlqim me temina, tek fustanet saten apo velvet. Çelësi i veshjes është gjithmonë një xhaketë e mirë, që bëhet njësh me veshjen në kombinim!

 

Getat e zeza rikthehen fuqishëm këtë sezon, ndaj fustanin me lule në ngjyrë të çelët kombinojeni me një palë sandale!

 

Mos u shqetësoni aspak për krahët e zbuluara! Këtu hyn në fuqi, rregulli i xhaketës!

Ngjyrat pastel të nderojnë gjithmonë! Zgjidhni një fustan me krahë të gjatë dhe do të dukeni si ëmbëlsira e dasmës.

LEXO EDHE:  Dasmat përrallore dhe 17 VIP-at shqiptarë që u martuan në 2018-ën

Me siguri e ke në dollap një fustan të tillë nga sezoni i verës!

Detajet e lidhëses tek qafa, e bëjnë perfekte për stinën e dimrit!

Xhaketë edhe fustan, të ndërthurura bashkë! A ka më bukur se kaq?

Heyyyy, velvet është më në modë se kurrë!

Kush tha se fustanet plot ndriçim janë vetëm për Krishtlindje?!

Ky fustan është një domosdoshmëri për dimrin, keni apo nuk keni dasmë!

Fustanet me printe leopardi, janë ende në modë dhe nuk do të ikin për një kohë të gjatë! Vetëm se duhet bërë kujdes, të mos dukeni të gjitha njësoj në dasmë!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tendencat më ‘in’ këtë verë/ Njihuni me 5 kombinimet më cool për këtë sezon të nxehtë

Publikuar

-

Pas një jave të freskët, sipas parashikimeve në Tiranë do të rikthehen përsëri temperaturat e nxehta dhe sigurisht duhen veshje sa më të lehta për të kaluar verën.

Ndaj më poshtë do të shihni 5 kombinimet më të bujshme të sezonit, që duhet t’i bëni me patjetër.

Pantallona të shkurtra me prehër të lartë dhe këmishë me lidhje

LEXO EDHE:  A janë këto këpucët e duhura për dimër?

LEXO EDHE:  Dëbora zbardh Kukësin/ Trashësia arrin në 10-20 cm

Kostumet verore që mund t’i vishni dhe veç e veç

Xhinset me prehër të lartë dhe një bluzë crop top

Fustan mëndafshi dhe një çantë që bie në sy

E gjitha me të bardha

LEXO TE PLOTE

Fashion

Foto- Çanta më praktike për këtë sezon/ Zbuloni cili është modeli më “in” këtë verë

Publikuar

-

Këtë sezon veror duke se në trend janë kthyer modelet e viteve 2000 dhe teksa stilistë të ndryshëm kthyen modën e xhinseve të gjëra, bënë çizmet kauboji më të pëlqyerat e momentit, një tjetër stilist ka bërë hapin e radhës.

Daniel Lee ka krijuar çantën më të re të quajtur “Pouch” e cila duket të jetë shumë praktike.

LEXO EDHE:  Si u njohën Princi Harry dhe Meghan Markle? 

LEXO EDHE:  Dasmat përrallore dhe 17 VIP-at shqiptarë që u martuan në 2018-ën

Kjo çantë dallon për formën e saj të veçantë dhe materialin me të cilin prodhohet.

Ajo nuk mbyllet me zinxhir por ka një formë mjaft elegante dhe ndryshe nga të gjitha ato që kanë qarkulluar së fundmi.

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto- Trendi më i ri i fotove/ Instagrami “mbushet” me pozicionet e reja

Publikuar

-

Në këto temperatura të nxehta të gjithë i drejtohen plazheve ose pishinave. Por shumica prej tyre duan të dalin sa më bukur në fotot e Instagramit dhe së fundmi një pozicion i ri fotosh po pushton rrjetet sociale.

Për më tepër mund të shikoni më poshtë të famshmet të cilat i kanë bërë këto poza të parat dhe të merrni edhe ju shembull.

 

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: