Connect with Us

Skandal/ Veliaj kërcënon me jetë qytetarin

Aktualitet

Skandal/ Veliaj kërcënon me jetë qytetarin

Publikuar

-

/
Dosja e tyre në SPAK është më e gjatë se mua”/ Veliaj sulmon PD-LSI

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në rrjetet sociale, mesazhin e një qytetari dixhital, i cili denoncon kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj.

Në mesazhin e tij, qytetari shkruan se kishte bërë një koment kritik ndaj Erjon veliajt në rrjetet sociale dhe menjëherë i kanë ardhur dhjetëra mesazhe kërcënuese në rrjetet sociale.

Më tej ai thekson se jeton në UK, por ka frikë të kthehet më në Shqipëri.

“Po te shkruaj me arsyen qe ta kuptojn dhe te tjeret qe ne Shqiperi po ringjallet komunizmi dhe po vihen dhe jet njerezish ne rrezik!
Te shprehesh mendimet lirshem eshte goxha e rrezikshme.
Bera nji koment kritikues ne nje video te lali Erit ne fb dhe cte shihja me vone, kishin ardhur dhjetera ftesa ne fb nga profile te ndryshme dhe dhjetera mesazhe kercenuese
Mir qe jetoj ne UK se kushedi po te isha ne AL ca mund te ndodhte, imagjino sa persona te tjera si puna ime mund tu ket ndodhur ky problem
Ju lutem publikojeni L.Miftari se une skam frike se nuk vij mo ne Shqiperi
Faleminderit”-shkruhet në mesazhin e qytetarit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha nesër në Mirditë/ Ish presidenti: Do bashkohem me demokratët

Publikuar

-

Nga

cna politike

Lideri historik i PD, Sali Berisha, do të zhvillojë ditën e nesërme një takim me demokratët e Mirditës në Pallatin e Kulturës të Rrësheni, në orën 11:00.

Ashtu si në çdo takim të tij, Berisha është shoqëruar nga deputetë e figura politike, që kanë treguar mbështetjen ndaj lëvizjes së tij.

Ndër ta është edhe ish presidenti Bujar Nishani, i cili përmes një statusi në rrjetet sociale ka bërë me dije se nesër do t’i bashkohet takimit me demokratët.

LEXO EDHE:  Protesta në selinë blu/ Berisha: Ishte tërësisht paqësore!

LEXO EDHE:  Gazetari tregon se si Berisha mbron BashënNesër, 22 janar, ditën e shtunë ora 11:00 do të bashkohem me demokratët dhe patriotët mirditorë në Foltoren e Dr. Berishës.

Privilegj të jesh në kuvendimin e mirditorëve, njerëz të pushkës, penës e këngës.

Mikripitës e bujar ndër shekujt ✌️🇦🇱”, shkruan Nishani krahas fotos./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Krah familjarëve/ Rama kryen homazhe për viktimat e 21 Janarit

Publikuar

-

Nga

cna aktualitet

Kryeministri Edi Rama po kryen homazhe në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në përkujtim të viktimave të tragjedisë së 21 Janarit.

I shoqëruar nga familjarë të viktimave, ministra, deputetë, kreu i qeverisë është drejtuar në vendin ku mbetën të vrarë protestuesit.Me karafila në duar dhe krah familjarëve të viktimave, Rama ka kryer homazhet për të kujtuar viktimat e 21 Janarit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-“Zgjedhim të ardhmen”/ Basha vijon të “shikojë ëndrra”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Edhe pse i braktisur dhe i shkarkuar nga demokratët, Lulzim Basha vijon të “shikojë ëndrra”.

Sërish sot në një postim në rrjetet sociale, Basha ka publikuar një mesazh, ku tenton të “shitet” si e ardhmja e demokratëve.“Qëndrojmë në krah të njëri-tjetrit, plot besim dhe shpresë për Shqipërinë dhe të ardhmen e saj, që do ta ndërtojmë në aleancë me qytetarët, për t’i dhënë fund tiranisë së korrupsionit dhe modeleve të së shkuarës, që e kanë lënë këtë tokë të bekuar në vendnumëro.”-shkruan Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE