Panucci nuk duhet të ankohet më/ Ja çfarë i ka ndodhur Skocisë – CNA
Connect with us

Aktualitet

Panucci nuk duhet të ankohet më/ Ja çfarë i ka ndodhur Skocisë

Publikuar

-

Lista e Panuccit ka pësuar disa ndryshime që nga momenti kur trajneri italian vendosi ta publikonte, kjo për shkak të dëmtimeve, por në këtë rast fati është treguar i barabartë për të mos thënë që ka favorizuar kuqezinjtë.

Skocia është përfshirë nga një “furtunë” dëmtimesh. 8 janë futbollistët të cilët kanë qenë të detyruar të braktisnin grumbullimin e përfaqësueses skoceze që nga çasti kur trajneri Alex McLeash vendosi të publikonte listën anti-Shqipëri.

I pari ishte portieri Jon McLaughin, i pasuar nga ai i Celtic-ut, Craig Gordon, e më pas u larguan edhe mbrojtësi i Blackburnit, Charlie Mulgrew, mesfushori i Fulhamit Kevin McDonald. Këtë rrugë ndoqën më tej Stephen O’Donell, Ryan Jack dhe Michael Devlin. I fundit që braktisi përfaqësuesen ishte mesfushori i Aston Villës, John McGin.

Ndërkohë që pa u prezantuar lista ishin konfirmuar dëmtimet e Steven Naismith, Mat Richie-t dhe Robert Snowgrassit. Nëse i referohesh formacionit që zbriti në fushë kundër kuqezinjve në “Hampden Park”, janë 5 futbollistët që nuk do të zbresin në fushë në Shkodër, duke nisur nga autori i golit të parë Naismith, së bashku me McDonald, Mulgerw, O’Donell dhe McGin.

Kjo situatë ka provokuar jo pak polemika në Skoci, sepse një pjesë e opinionit mendon që në ditët e sotme futollistët e përfaqësueses e kanë shumë të thjeshtë të braktisin kombëtaren, mjafton një shqetësim minimal për t’u larguar menjëherë nga skuadra.

Pra, nesër nuk më justifikime për Panuccin dhe djemtë e kombëtares në rast se zhgënjejnë sërish. /CNA.al

Aktualitet

Habit Rezarta Shkurta për studentët: ‘Deri dje isha me ta, sot më duket kapriço’

Publikuar

-

Teksa ende mbahet protesta studentore përballë Kryeministrisë dhe të rinjtë nuk lëvizin nga vendi pa plotësuar 8 kërkesat e tyre, këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar nëpërmjet një shkrimi në Instastory, ku tregon qëndrimin e saj në lidhje me protestën.

 

Ajo shkruan se megjithëse deri dje ishte në anën e studentëve, tashmë i duket kapriço prej tyre fakti që nuk pranojnë të dialogojnë me Kryeministrin.

“Diçka nuk kuptoj unë. Kryeministri i Shqipërisë thotë: Do i plotësojë çfarë kërkoni por hajdeni të dialogojmë dhe rinia vazhdon akoma në protestë. Deri dje isha me studentët, sot mendoj se po bëjnë kapriço…

Mos të flas për Fevzon që krijon një panel kllounësh cirku, që i kërkojnë llogari Kryeministrit pse nuk ka bërë në kohë rekord një Shqipëri perfekte kur jo më larg se dje ishte turp të vije rripin e sigurimit.

Unë nuk kam asnjë bindje politike, por gjithsesi jam pro dialogut.”- është shprehur Rezarta në postim.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ylli i Kombëtares tonë u transferua aty me shumë bujë/ Grekët tani e konsiderojnë si tersin e ekipit

Publikuar

-

By

Blerja e Mërgim Mavrajt nga Aris i Selanikut është cilësuar si një nga lëvizjet më të bujshme të klubit grek gjatë kësaj vere dhe tifozët entuziastë e pritën si një yll mbrojtësin shqiptar. Por gjërat nuk po shkojnë edhe aq mirë për këtë ekip që kaloi nga një skuadër që luftonte për titull në javët e para, në një mesi tabele që e ka të vështirë të fitojë edhe ndeshje në dukje të thjeshta.

Në mes të kësaj situate, emri i Mavrajt ka përfunduar shpesh në listën e të akuzuarve për paraqitje nën mesataren dhe tani në mediat greke ai shihet si “tersi” i Aris, duke u bazuar në shifrat e regjistruara me futbollistin shqiptar në fushën e lojës.

Sigurisht, nuk është vetëm faji i Mavrajt, por rezulton që në 5 ndeshjet ku Mavraj ka zbritur në fushën e lojës me Aris në kampionat, ekipi ka pësuar 12 gola. Ndërkohë, në 8 ndeshjet e tjera së bashku ku Mavraj nuk ka zbritur në fushë, Aris ka pësuar vetëm 4 gola, duke rezultuar si një nga mbrojtjet më të mira.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ekskluzive/ Përfaqësuesi i PD-së braktis Këshillin Bashkiak të Tiranës

Publikuar

-

By

Një nga zërat kritik të Lulzim Bashës, Fabian Topollaj, është tërhequr sot nga gara për të kandiduar për Këshillin Kombëtar të PD-së, duke dalë hapur kundër kreut të kësaj partie.

Në një prononcim për CNA.al, Topollaj është shprehur se kjo nuk është më Partia Demokratike, por partia personale e Lulzim Bashës dhe e familjes së tij.

Ndërkohë, CNA.al ka mësuar se Topollaj ka dorëzuar edhe mandatin e tij si këshilltar në Këshillin Bashkiak të Tiranës./ CNA.al

Këshilltari i djathtë jep dorëheqjen nga kandidimi/ Kjo nuk është më PD-ja

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet22:32 - 14 Dhjetor, 2018

Rekord historik/ Vepra e Prustit shitet për 1,51 milionë euro

Vepra origjinale “Nga ana e Suanit” e shkrimtarit Marsel u shit sot për 1,51 milionë euro. Kjo kopje e rrallë,...

Aktualitet17:59 - 14 Dhjetor, 2018

Foto- Homazh për viktimat në Genova/ Flamuri shqiptar valvitet mbi urën e Morandit

Kanë kaluar katër muaj nga shembja e urës së Morandit në  Genova të Italisë. Gjatë ditës së sotme miq dhe...

Aktualitet10:23 - 14 Dhjetor, 2018

Kuvendi voton sot formimin e ushtrisë/ Forcat e KFOR-it austriak pozicionohen tek Ura e Ibrit

Forca të KFOR-it të cilat përkujdesen për sigurinë në Kosovë, janë stacionuar sot në Urën e Ibrit, në Mitrovicë. Sipas...

Aktualitet08:44 - 14 Dhjetor, 2018

Kuvendi i Kosovës voton sot formimin e Ushtrisë/ SHBA: Vendim historik

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, tha të enjten se votimi i nesërm i transformimit të Forcës së Sigurisë së...

Aktualitet20:00 - 13 Dhjetor, 2018

Arsimi i lartë/ Artan Fuga tregon masat që duhen marrë

Akademiku dhe Pedagogu i Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Artan Fuga, ka bërë disa sugjerime se çfarë nevojitet...

Aktualitet19:19 - 13 Dhjetor, 2018

Protesta në Shkodër/ Policia përplaset me qytetarët

Në protesta e zhvilluara pasditen e sotme, për taksat dhe çmimin e naftës në qytetin e Shkodrës ka pasur përplasje...

Aktualitet18:53 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Madhe/ Bashkia njofton prishjen e një ndërtese tjetër

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur ditën e sotme një tjetër godinë 3 katëshe në...

Aktualitet18:38 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë lirimin e Daniel Dobrajt

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme për mbrojtjen e banesave të tyre nga...

Aktualitet16:28 - 13 Dhjetor, 2018

Kërcënojnë banorët e Bregut të Lumit/ Do hapim luftë civile

Banorët e zonës së Bregut të Lumit janë ngritur sërish pasditen e sotme në protestë për dëmshpërblimet nga ndërtimi i...

Aktualitet16:10 - 13 Dhjetor, 2018

Nxënësit e gjimnazeve hidhen nga kangjellat e shkollës për protestë

Nxënësit e gjimnazeve të Beratit kanë dalë sërish sot në protestë në rrugët e qytetit në për të përkrahur studentët....

Aktualitet15:31 - 13 Dhjetor, 2018

“Xhisiela”/ Prokuroria jep pretencën për Rexhep Rrajën

Prokuroria e Krujës ditën e sotme ka dhënë pretencën për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të Partisë Socilaiste  Rrahman Rraja,...

Aktualitet14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje....

Aktualitet13:51 - 13 Dhjetor, 2018

Përfundon seanca plenare/ Studentët zhvendosin protestën

Sapo ka mbaruar seanca plenare në Kuvend dhe studentët janë duke e spostuar protestën e tyre drejt Kryeministrisë. Që prej...

Aktualitet13:36 - 13 Dhjetor, 2018

Artisti “shpërthen” ndaj medias/ Rrini larg studentëve, po zbehni kauzën

Artisti Robert Aliaj i është bashkuar prapë sot protestës së studentëve, pavarësisht lajmeve se ndaj tij ka filluar një porcedim...

Aktualitet13:18 - 13 Dhjetor, 2018

Kërkoheshin nga Interpoli/ Arrestohen shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë të shpallur prej kohësh në kërkim janë arrestuar nga Interpol Tirana në Greqi. Nga policia bëhet me dije...

Aktualitet13:00 - 13 Dhjetor, 2018

Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh?

Shtëlluga të zeza tymi janë parë të dalin mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme. Nga fotot shihet se në...

Aktualitet12:28 - 13 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj nuk ndalet/ Sfidon policinë

Ndonëse ndaj artistit Robert Aliaj ka filluar një porcedim penal, ai është shfaqur sërish sot pranë protestës së studentëve ....

Aktualitet09:44 - 13 Dhjetor, 2018

Trenat përplasen kokë më kokë/ Humbin jetën 7 persona, dhjetëra të plagosur

Shtatë të vdekur dhe 46 të plagosur është bilanci i aksidentit të shkaktuar nga përplasja e dy trenave në kryeqytetin...

Aktualitet20:07 - 12 Dhjetor, 2018

Krijimi i KLGJ dhe KLP/ Reagon Ambasada Amerikane

Pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorëve, ka ardhur edhe reagimi Ambasadës Amerikane në...

Aktualitet19:52 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët ndezin zjarr, sfidojnë të ftohtin

Studentët që kanë mbi nëntë ditë duke prostuar po përgatiten për të kaluar natën para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.Të...

Aktualitet18:46 - 12 Dhjetor, 2018

Gjermania ultimatum Kosovës/ Anullo ose pezulloni tarifën ndaj mallrave serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka vënë ultimatumin Kosovës për të anuluar tarifë 100%  ndaj  mallrave serb. Ka...

Aktualitet18:20 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet e KLGJ-së/ Zbulohen tre antarët e parë

Janë zgjedhur tre nga gjashtë antarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Emrat të cilët janë votuar nga gjyqtarët...

Aktualitet18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para...

Aktualitet18:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët me batanije në rrugë

Studentët vazhdojnë të qëndrojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e nëntë pikave të kërkesës së...

Aktualitet16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës....

Aktualitet16:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta / Tupja: Mashtron, Rama nuk është i gatshëm për dialog

Profesori Edmond Tupja ka qenë pasditen e sotme i ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ku ka folur për...

Aktualitet15:41 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Bulqizë/ Minatorët paralajmërojnë grevë urie

Protestat e studentëve në Tiranë dhe në shumë qytetet të tjera të vendit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët...

Aktualitet15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende...

Trending

Read previous post:
Panairi i librit/ Shqiptarët nuk kanë lekë për të blerë

Panairi i Librit vizitohet çdo nëntor nga mijëra qytetarë. Shumë shkojnë për kureshtje e këtu e kemi fjalën për nxënësit...

Close