Connect with Us

E rrallë/ Kapet peshkaqeni 400 kilogramë në brigjet shqiptare

Aktualitet

E rrallë/ Kapet peshkaqeni 400 kilogramë në brigjet shqiptare

Publikuar

-

Një peshkaqen 3.85 metra i gjatë dhe rreth 400 kilogramë ka rënë në rrjetat e peshkatarëve në Durrës.

Mësohet se peshkaqeni u kap nga anija “Nesimi” në 100 metra thellësi në drejtim të Durrësit.

Peshkatarët që e kanë kapur janë shprehur se në rrjetat e tyre nuk kishte rënë më parë një peshkaqen kaq i madh./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Foto – Prend Gjini i gjakosur brenda në makinë/ Momenti pas shpërthimit të eksplozivit

Publikuar

-

Nga

Foto - Prend Gjini i gjakosur brenda në makinë/ Momenti pas shpërthimit të eksplozivit

Zona e Vasil Shantos u trondit mbrëmjen e sotme nga shpërthimi i një makine.

CNA.al ka siguruar foto nga vendi i ngjarjes vetëm pak momente pas shpërthimit. Në foto shihet qartë shoferi i makinës dhe shënjestra e dyshuar e atentatit Prend Gjini, i cili është gjakosur nga shpërthimi.

Aktualisht Gjini ndodhet nën kujdesin e mjekëve në spitalin e Traumës, ndërsa menjëherë pas mbërritjes iu nënshtrua një operacioni.Nga informacionet paraprake, raportohet se ai ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa të plagosur kanë mbetur edhe dy kalimtarë të rastit.

LEXO EDHE:  E rëndë në Durrës/ Gjendet i pajetë në mes të rrugës 44-vjeçari

LEXO EDHE:  Projekti "Veliera" në Durrës/ Gjykata Administrative pezullon punimet

Bëhet fjalë për shtetasin Italian Silvano Barbadoni dhe për një djalë 14-vjeçar. I mitur është duke marrë mjekim në spitalin e Traumës, ndërsa shtetasi italian ka marrë lëndime të lehta dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Policia po heton në disa pista, ndërsa më kryesorja është ajo e hakmarrjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vrasja e Kastriot Reçit/ Lleshaj: Është e pavend që unë të merrem më këtë ngjarje

Publikuar

-

Nga

Vrasja e Kastriot Reçit/ Lleshaj: Është e pavend që unë të merrem më këtë ngjarje

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është i ftuar mbrëmjen e sotme në studion  e “Open” ka po flitet  lidhur me atentatin me tritol në mes të Tiranës, ku u plagos rëndë Preng Gjini.

Lleshaj tha se të gjitha raportimet për atentat për shkak të hasmërisë me fisin Reçi, janë thjesht teori, duke mos pranuar të japë shumë detaje

“Është e pavend që unë të merrem më këtë ngjarje. Nuk duhet të bëjmë lidhje, pasi ende ngjarja është e pazbardhur, por kam thenë se jemi shumë afër. Kishim një pistë, por në momentin e fundit, devijoi. Të  mos bëjmë hetim publik për ngjarjet.

LEXO EDHE:  Manastirliu në spitalin e Durrësit/ Fuqizojmë terapitë intensive në spitalet rajonaleNuk mund të flas me emra dhe të bëj ndërlidhje. Nse ju po thoni që kjo që ka ndodhur është shpagimi për vrasjen e Reçit, janë thjesht hipoteza, edhe pse nuk përjashtohen.

LEXO EDHE:  E rëndë në Durrës/ Gjendet i pajetë në mes të rrugës 44-vjeçari

Shqipëria ka një arsenal të madh eksplozivi të paligjshëm. Ka patur jo një grup, por shumë grupe kriminale, por ka edhe celula të tjera, është një biznes criminal”, tha Lleshaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Familja Gjini ka pasur edhe të tjerë të vrarë”/ Lala: Atentati i ngjashëm me atë ndaj gjyqtarit Konomi

Publikuar

-

Nga

“Jam invalid, kam punuar marangoz në Laç”/ Lala zbardh deklaratën e njeriut të “Ndragheta-s”

Gazetarja Klodiana Lala e ka krahasuar atentatin e mbrëmjes së sotme në Tiranë me atë të gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Lala tregoi se sapo mësoi për shpërthimin e eksplozivit në makinën e Prend Gjinit, i erdhi ndër mend atentati ndaj gjyqtarit.

Sipas saj, atentatorët kanë dhënë një mesazh të qartë me kohën dhe vendin ku ndodhi shpërthimi.“Në momentin e parë ishte e paqartë. Kemi siguruar pamjet nga momenti i parë të personit. Ngjarja që më shkoi që në momentin e parë ishte ajo e Skerdilajd Konomit, koha dhe vendi ku është gjetur, pra po jepej një mesazh i qartë.

LEXO EDHE:  Projekti “Veliera” në Durrës/ Gjykata Administrative pezullon punimet

LEXO EDHE:  Projekti "Veliera" në Durrës/ Gjykata Administrative pezullon punimet

Krimi i organizuar nuk pyet nëse vret dhe kalimtarë, do të arrijë qëllimet. Familja Gjini ka pasur edhe të tjerë të vrarë. Ky është vëllai i Armando Gjinit që është ekzekutuar me kallashnikov para Katedrales në Rrëshen, para familjes së tij.

Bëhet fjalë për një përplasje të fortë të fiseve në Rrëshen. Vëllai i tij ka qenë pjesë e grupit kriminal të Met Kananit”, tha Lala në emisonin “Real Story”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE