Connect with Us

Çfarë është “spanking” dhe pse i pëlqen kaq shumë njerëzve

Life Style

Çfarë është “spanking” dhe pse i pëlqen kaq shumë njerëzve

Publikuar

-

Ky gjest, që shpesh ndodh spontanisht gjatë marrëdhënies, është shumë i kënaqshëm. Por, si ka mundësi që pëlqehet kaq shumë? Shpjegimet janë të shumta, dhe disa prej tyre i kanë rrënjët në shkencë.

“Journal of Neuroscience”, për shembull, ka vënë në dukje se si dhimbja dhe kënaqësia kanë si emërues të tyre të përbashkët dopaminën, një lëndë kimike që prodhohet në përgjigje të dy stimujve.

Në anën tjetër, një shuplakë në të pasme mund të ndihmojë për ta bërë marrëdhënie më intensive dhe të këndshme, sepse sjell një fluks në rritje të gjakut në zonën e të pasmeve, shumë afër me atë të organeve gjenitale, duke rritur eksitimin.

LEXO EDHE:  “Iphone 1000 euro, rrogën 300 euro…”- Majk shpjegon arsyet pse nuk martohet

Nga pikëpamja psikologjike, megjithatë, “spanking” ka të bëjë edhe me dinamikën e dorëzimit dhe të dominimit, duke e bërë intimitetin më intrigues.

“Spanking” mund të jetë e kënaqshme në të njëjtën masë si për burrat, ashtu dhe për gratë.

Gjëja e rëndësishme është që, për të dy, të ketë besim, respekt dhe pëlqim reciprok.

Në praninë e këtyre elementeve, edhe një goditje në të pasme, mund të japë shumë kënaqësi në dhomën e gjumit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Graniti lë me “gisht në gojë” vajzat e shtëpisë/ Bën gjestin e papritur për Fifin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Fifi dhe Graniti tashmë kanë vendosur që të jenë shokë, pavarësisht gjithçkaje që ndodhi mes tyre.

Gjatë ditës ka patur situata ku Semi është afruar më shumë me Granitin, madje nuk ka kursyer as komplimentat.

Së fundi, në shtëpi ka ndodhur një situatë ngacmuese ku Semi i ka kërkuar Granitit të qërojë fruta dhe ai ka përgatitur një pjatë.

LEXO EDHE:  Astrologjia ka një shpjegim të saktë për “vrasësit serial”

LEXO EDHE:  WhatsApp ka një opsion sekret që do t’u pëlqejë tej mase

Ndërkaq Sheila duke e provokuar i thotë ta bëjë mirë pjatën “me shumë dashuri për Semin”, por në fakt ai i ka befasuar të gjithë me veprimin duke i dërguar pjatën me fruta Fifit./ CNA.al

  

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Lajme të mira dhe sukses/ Tre shenjat më me fat të horoskopit për këtë javë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Binjakët

Bëhuni gati këtë javë do të vijnë gjëra të mira për ju. Gjithçka që ju nevojitej ishte shtytja drejt pozitivitetit.

Këtë javë do të merrni një lajm të mirë që do t’iu ndryshojë tërësisht humorin.

Do të jetë një javë e frtyshme në punë dhe më në fund do të mund të merrni atë që dëshironi.

Shigjetari

Kjo javë mund të sjellë një element tjetër për ju, zakonisht nuk jeni të shqetësuar për një pasion, por mund të keni fantazi për një person që e keni njohur së fundi.

LEXO EDHE:  “Iphone 1000 euro, rrogën 300 euro…”- Majk shpjegon arsyet pse nuk martohet

LEXO EDHE:  WhatsApp ka një opsion sekret që do t’u pëlqejë tej masePjesa interesante në lidhje me këtë është se kjo dashuri nuk ka lidhje me një person të cilin ju e frekuentoni, është diçka e re për ju.

Kjo është arsyeja pse kjo javë do të jetë kaq e fuqishme dhe argëtuese për ju.

Ujori

Kjo javë do të jetë e suskesshme për ju. Falë përpjekjes dhe ambicjeve tuaja do të arrini të realizoni atë që keni ëndërruar gjithmonë.

Kjo javë sjell për ju një lloj qëndrimi “të gjitha ose asgjë”, një qëndrim të cilin do ta vlerësoni me sukses./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Bomba” e Instagramit/ Modelja britanike çmend meshkujt me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Demi Rose është një nga modelet më seksi të Instagramit. Modelja numëron më shumë se 18 milionë ndjekës në Instagram.

Ajo njihet tashmë në të gjithë botën për format e saj bombastike si dhe fotot provokuese.Së fundi modelja ka publikuar disa foto ku shihet me bikini minimaliste duke ekspozuar kështu linjat e saj aq të dëshiruara nga femrat dhe që çmendin meshkujt.

LEXO EDHE:  Astrologjia ka një shpjegim të saktë për “vrasësit serial”

LEXO EDHE:  A e dini si janë krijuar ujëvarat? Ja shpjegimi i shkencëtarëve

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE