Rihanna-s i humb durimi, kërcënon presidentin Trump: “Do të përfundosh në gjyq!” – CNA
Connect with us

Aktualitet

Rihanna-s i humb durimi, kërcënon presidentin Trump: “Do të përfundosh në gjyq!”

Publikuar

-

Këngëtarja me famë botërore, Rihanna i ka dërguar një letër presidentit Donald Trump, të cilin e kërcënon se do ta padisë në gjykatë.

Shkak është bërë përdorimi i muzikës së saj nëpër mitingjet politike.

Avokatët e Rihanna-s i dërguan ankesën zyrtare kreut të Shtëpisë së Bardhë pasi Trump, përdori këngën “Don’t Stop the Music” në mitingun e tij të dielën.

Në letër thuhet se janë përdorur disa hite të këngëtares në evente politike rreth Amerikës.

LEXO EDHE:  Bëmat dhe gjëmat e ish-kreut të LSI-së/ Ilir Meta duhet të ishte në burg, jo President

“Ta bëjë sërish dhe do përfundojë në gjyq. As unë, as njerëzit e mi nuk do jemi pjesë e këtyre mitingjeve tragjike”, ka thënë këngëtarja për “Washington Post”.

Kjo nuk është hera e parë që Trump merr kërcënime të tilla. Artistët e tjerë që nuk e lejojnë që muzika e tyre të përdoret për mitingje janë Pharrell Williams, Steven Tyler etj.

Aktualitet

Priten zhvillime të reja/ Rihapet dosja e masakrës së Peshkëpisë

Publikuar

-

By

Pas kalimit të gati dy dekadave e gjysëm është rihapur sërish dosja për masakrën e Peshkëpisë, ngjarjes më të rendë kriminale të ndodhur në 10 Prill 1994 në pikën kufitare të Peshkëpisë, Gjirokastër. Ku një komandë terroriste greke sulmoi kapanonin ku strehoheshin ushtarakët shqiptarë të ruajtjes së kufirit duke lenë të vrarë, komandantin e nënrepartit, Fatmir Shehu dhe ushtarin Arsen Gjini, që të dy “Dëshmorët e Atdheut”.

Përveç bujës që bëri në shtypin e kohës dhe zërit të mekur, me të cilin e përcollën indinjatën institucionet shtetërore, masakra nuk u hetua asnjëherë nga autoritetet,duke u varrosur për gati çerek shekulli.
Për tu rihapur tashmë, duke pritur të sjellë zhvillime të reja. Por pse u rihap pikërisht tani kjo dosje?

Nga tryeza e emisionit “Repolitix” gazetari i “GSH”, Elton Qyno, shpjegon se kanë qenë disa informacione të Drejtorisë së Antiterrorit që kanë sjellë rikthimin në hetim të dosjes.

LEXO EDHE:  Bëmat dhe gjëmat e ish-kreut të LSI-së/ Ilir Meta duhet të ishte në burg, jo President

“Ka qenë një informacion i drejtorisë së Antiterrorit që solli hapjen e kësaj dosje. Këta oficerë kanë referuar materialet në prokurori dhe kanë kërkuar rihapjen e çështjes, pasi konstatuan se dosja kishte mangësi. Momentalisht nuk ka asnjë fajtor, asnjë i arrestuar. Ushtarët që kanë qenë janë pyetur dhe nuk u është dërguar asnjë letër porosi grekëve. Nuk ka pasur asnjë bashkëpunim mes dy shteteve për informacion për zbardhjen e kësaj çështje. Organizata “MAVI” që morri përsipër sulmin ndaj pikës së kufirit shqiptar njihet si terroriste edhe në Greqi, por dëmin e ka bërë në Shqipëri,”- tha Qyno/CNA.AL.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Sherr mes adoleshentëve/ Plagoset një person

Publikuar

-

By

Mbrëmjen e sotme një sherr mes një grupi adoleshentësh ka ndodhur lagjen “Pavarësia” në qytetin e Vlorës.

Mësohet se sherri është përshkallzuar në përdorimin e armëve të ftohta.

Si pasojë është plagosur një i ri i cili është dërguar menjëherë në spitalin rajonal të Vlorës.

Konflikti i të rinjve me njëri-tjetrin mendohet të ketë nisur për motive banale në një lokal.

LEXO EDHE:  Bëmat dhe gjëmat e ish-kreut të LSI-së/ Ilir Meta duhet të ishte në burg, jo President

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe është vënë në ndjekje të agresorit i cili është larguar menjëherë nga vendngjarja./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Protesta e opozitës/ Salianji: Gazi lotsjellës është karamele

Publikuar

-

By

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka ftuar qytetarët që t’i bashkohen protestës në ditën e nesërme.

Salianji shkruan se gazi lotsjellës është karamele në krahasim me qeverisjen e Ramës.

“Gazi lotsjellës është karamele në krahasim me keqqeverisjen e përditshmë të Ramës!

Si mendoni?

Nesër në 9:30 para parlamentit, në këmbë për Shqipërinë”,- shkruan Salianji. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:21 - 20 Mars, 2019

Vendimi i Dhomës së Apelit/ Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua më burgim të përjetshëm. Dhoma e Apelit e Mekanizmit që...

Aktualitet19:02 - 20 Mars, 2019

Rrëmben autobuzin me 51 nxënës/ Tentoi t’i digjte

Një autobuz me 51 nxënës është rrëmbyer ditën e sotme nga shoferi i saj. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në...

Aktualitet18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur...

Aktualitet18:31 - 19 Mars, 2019

Qindra ushtarët amerikanë zbarkojnë në Gjermani

 Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani. Prova e parë kjo e një strategjie të re të dislokimit...

Aktualitet18:26 - 19 Mars, 2019

Italia do t’i bashkohet nismës kineze të investimeve

Italia pritet t’i bashkohet nismës kineze “Një Brez, Një Rrugë” të enjten gjatë vizitës së Presidentit kinez Xi Jinping në...

Aktualitet15:25 - 19 Mars, 2019

Kur studentët detyrohen të lënë shkollën

Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i...

Aktualitet15:22 - 19 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ IS-i kërcënon me hakmarrje

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët...

Aktualitet14:37 - 19 Mars, 2019

Kërcënon Erdogan/ Kush sulmon muslimanët do të kthehet me arkivol

Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kushdo...

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Aktualitet15:39 - 15 Mars, 2019

Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në...

Aktualitet08:44 - 14 Mars, 2019

Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Bota19:07 - 13 Mars, 2019

Një tjetër dënim me burg për menaxherin e fushatës Trump

Një gjykatë federale në Uashington dha të mërkurën një tjetër masë dënimi për ish-menaxherin e fushatës së presidentit Donald Trump,...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:55 - 13 Mars, 2019

Miratimi i platformës/ Vuçiç: Dialogu mbaroi

Aleksandër Vuçiç, President i Serbisë , ka deklaruar  ditën e sotme se  Prishtina zyrtare me miratimine e  platformës për dialogun...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet12:10 - 13 Mars, 2019

Manastirliu në OKB/ Zgjerojmë financimin e programeve të mbrojtjes sociale

 “Qeveria shqiptare po zgjeron financimin publik për programet e mbrojtes sociale, për herë të parë në 15% të shpenzimeve publike,...

Aktualitet11:04 - 13 Mars, 2019

“Jam shumë sëmurë, nuk eci dot”/Aktorja e njohur shqiptare në gjëndje të rëndë shëndetësore

Aktorja e njohur e skenës shqiptare, Margarita Xhepa është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kësisoj do t’i nënshtrohet ditën...

Aktualitet09:16 - 12 Mars, 2019

Ivanov refuzon ligjet me emrin Maqedonia e Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet17:06 - 11 Mars, 2019

Haradinaj takim me dy këshilltarët e Merkel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zhvilloi një takim ditën e sotme me dy këshilltarët e kancelares gjermane Angela Merkel, Jan...

Aktualitet09:53 - 10 Mars, 2019

Pacolli thirrje Vuçiç për tu kthyer në tavolinën e dialogut

Behxhet Pacolli, zv-kryeministri i Kosovës ka ftuar presidentitne Serbisë, që të mos luaj lojra, por të ktheht na tavolinën e...

Aktualitet23:46 - 9 Mars, 2019

“A të ka ngacmuar ndonjë deputet? Ja përgjigja e papritur e Grida Dumës

Grida Duma iu përgjigj shumë pyetjeve nga Ermali sot në emisionin Xing me Ermalin. Cili deputet të ka gjuajtur më...

Trending

Read previous post:
trump thirrje kosoves dhe serbise
Video- Presidenti Trump sulmon ashpër gazetarin e CNN

Jim Acosta sot gjatë një konforence  për shtyp në Shtëpinë e Bardhë është sulmuar ashpër Presidenti Trump. Trump u zemërua...

Close