Fiks-Fare paralajmëron skandalin/ Zbulohet se si bashkëpunon policia me kriminelët – CNA
Connect with us

Aktualitet

Fiks-Fare paralajmëron skandalin/ Zbulohet se si bashkëpunon policia me kriminelët

Publikuar

-

Mbrëmjen e sotme emisioni Fiks-Fare do të transmetojë një tjetër skandal.

Këtë  herë do të tregohet se si policia, e cila pas dorëheqjes së Fatmir Xhafajt është nën drejtimin e zëvendës ministrit Sandër Lleshi bashkëpunon me kriminelët.

Dy moderatorët e këtij emisioni Devis Muka dhe Dorian Ramaliu kanë postuar një video në të cilën tregojnë se një oficer i policisë gjyqësore bën pazar për prokurorin dhe i sugjeron të shpallurit në kërkim që të ketë kujdes nga policia./ CNA.al

Aktualitet

Zhyteni gishtin 30 sekonda në ujë të ftohtë dhe zbuloni a jeni të shëndetshëm

Publikuar

-

Një test i thjeshtë në kushte shtëpie mund t’iu ndihmojë të kuptoni nëse keni probleme shëndetësore apo jo.

Ajo që duhet të bëni është t’i fusni duart në një enë me ujë shumë të ftohtë për 30 sekonda. Pasi të bëhet koha, do të kuptoni nëse jeni të shëndetshëm apo keni probleme me sistemin kardiovaskular.

Nëse majat e gishtave do t’u bëhen të bardha apo të kaltra, atëherë me shumë mundësi mund keni problem me qarkullimin e gjakut.

LEXO EDHE:  Video-2500 euro për të kaluar kufirin/ Në pranga dy trafikantët

Ndryshimi i konsiderueshëm i temperaturës apo stresi mund të shkaktojë ngërçe të enëve të gjakut, të cilat dërgojnë gjak te gishtat, hunda apo veshët.

Si rezultati kësaj, këto pjesë të trupit nuk furnizohen mjaftueshëm me gjak dhe mund të mpihen. Për të qenë më të sigurt, gjëja më e mirë që mund të bëni është të shihni një mjek.

Mos harroni, është më mirë ta parandalosh sesa ta luftosh një sëmundje!/Burimi:Agroweb

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Panuccin nuk e mbajnë më nervat/ Zihet me gazetarin: Mbylle gojën!

Publikuar

-

By

Christian Panucci ka dalë sot në konferencë për mediat në prag të takimit miqësor ndaj Uellsit. Trajneri italian, ndryshe nga herët e tjera, këtë radhë ka qenë shumë i tensionuar dhe pyetjet e replikat e tij me gazetarët, ishin të shumta.

Ka mjaftua një pyetje e gazetarit të “Supersport”, ku e pyet Panuccin se kush është fajtor për këtë situatë në kombëtare deh më pas, shton se nëse do të ishte ai Armand Duka, a do të shkarkonte apo do të mbante Panuccin.

Pas përgjigjes së dhënë, Panucci i ka kërkuar gazetarit të heqë telefonin nga dora, pasi është mungesë respekti, duke i treguar se është edhe i edukuar vetë. Në fakt, duke parë gjendjen në të cilën ndodhet aktualisht Panucci, nuk mund të pritet reagim tjetër, pasi flitet që ndeshja me Uellsin, mund të jetë e fundit për të.

LEXO EDHE:  E la e dashura/ I riu plagos me thikë babë e bijë

Më pas, vetë tekniku Panucci është kapur me gazetarin duke e konsideruar me ironi “profesor”, ndërkohë që kur vetë gazetari reagon, Panucci shprehet: Qepe gojën, po flas unë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Denoncimi në CNA.al/ Administrata sjellje skandaloze, nënës me dy fëmijë nuk i jepet asistenca

Publikuar

-

By

Një denoncim ka mbërritur sot në redaksinë e CNA.al. Një nënë me dy fëmijë, të moshës 12 dhe 5-vjeçare, denoncon sjelljen e punonjësve të Bashkisë në Himarë.

Sonila Halili, nënë e dy fëmijëve, e ndarë nga burri tha për CNA.al se jeton në Himarë, ndërsa gjendjen civile e kishte në Elbasan.

Ndërkohë Bashkia në Himarë, i ka kërkuar që në mënyrë që të të ketë mundësi të marrë asistencën sociale për fëmijët, duhet që të regjistrohet në gjendjen civile të zonës ku banon.

LEXO EDHE:  E la e dashura/ I riu plagos me thikë babë e bijë

Për këtë arsye, ajo tha se i ka tërhequr dokumentet nga Elbasani dhe i ka zhvendosur në Himarë, aty ku jeton bashkë me dy fëmijët, por sërish pagesën nuk ka mundur ta marrë.

Sipas saj, punonjësja e Bashkisë i është përgjigjur se duhet të shkojë në Tiranë pa i dhënë asnjë lloj shpjegimi tjetër.

Denoncuesja thekson se është nënë e vetme me dy fëmijë dhe se e ka të pamundur të vijë në Tiranë, por nga ana e Bashkisë nuk i është dhënë asnjë zgjidhje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:59 - 18 Nentor, 2018

Dimri paralizon rajonin, bllokohen 2 maune në Maqedoni

Prej dy ditësh në vendin tonë, në disa zona, ka nisur rënia dëborës, çka u bë problem edhe ditën e...

Aktualitet17:06 - 18 Nentor, 2018

U largua nëpërmjet Shqipërisë/ Mediat malazeze publikojnë fotot e Gruevskit

Mediat malazeze kanë zbuluar foto të arratisjes së Nikolla Gruevskit disa orë para se atij t’i dorëzohej refuzimi i kërkesës...

Aktualitet16:39 - 18 Nentor, 2018

Media gjermane thumbon Hungarinë/ Nuk i njeh ligjet për mikun e Obran, “refugjatin” Gruevski

Hungaria i kërcënon refugjatët me burg, nëse hyjnë ilegalisht në vend. Por me sa duket ligji nuk vlen për mikun...

Aktualitet15:47 - 18 Nentor, 2018

Sulmet ajrore ndaj ISIS/ Të paktën 40 persona kanë humbur jetën

Të paktën 40 persona kanë humbur jetën nga sulmet ndaj bazave të ISIS në Siri. Mediat raportojnë se midis viktimave...

Aktualitet15:25 - 18 Nentor, 2018

Shpallja e pavarësisë/ Gazetari tregon të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit

Gazetari Ilir Ikonomi ka treguar të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit drejt Shqipërisë për shpalljen e pavarësisë. Në një...

Aktualitet14:48 - 18 Nentor, 2018

Shkundet Italia/ Regjistrohen lëkundje të forta tërmeti

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë ka goditur gjatë ditës së sotme Italinë. Mësohet se tërmeti është regjistruar rreth orës...

Aktualitet12:26 - 18 Nentor, 2018

Panairi i librit/ KLSH merr pjesë në edicionin e XXI-të

Në datat 14-18 nëntor 2018, Kontrolli i Lartë i Shtetit mori pjesë në edicionin e XXI të Panairit të Librit, në...

Aktualitet10:19 - 18 Nentor, 2018

Panik në Greqi/ Çfarë ka ndodhur në Athinë gjatë natës

Kryeqyteti i Greqisë, Athina ka qenë nën shtetrrethim të plotë gjatë natës. Mësohet se policia ka arrestuar 19 persona gjatë...

Aktualitet22:49 - 17 Nentor, 2018

Ndahen çmimet e letërsisë në Panairin e 21 të Librit

Sot në Panairin e 21-të të librit, një ditë para mbylljes në Pallatin e Kongreseve janë ndarë çmimet e këtij...

Aktualitet22:30 - 17 Nentor, 2018

Presidenti Trump në Kaliforni pas zjarreve shkatërrimtare

Presidenti Trumps ndodhet në Kaliforni për të parë nga afër shkatërrimin e shkaktuar nga zjarret dhe për të takuar njerëz,...

Aktualitet19:30 - 17 Nentor, 2018

U shpall ‘non grata’/ Eurodeputetja qipriote nuk i ndal sulmet ndaj shqiptarëve

Eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous u shpall ‘non grata’ nga qeveria, pas dekaratave antishqiptare në varrimin e 35-vjeçarit, Kostantinos Kacifas. Por...

Aktualitet17:10 - 17 Nentor, 2018

Foto- ‘Tanku’ i Gruevskit/ Ja makina 600 mijë euro për të cilën akuzohet

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski, që tashmë ndodhet në arrati është dënuar me dy vite burg, për aferën korruptive të blerjes së...

Aktualitet16:08 - 17 Nentor, 2018

‘Largohet nga Hungaria’/ Zyrtari i lartë tregon vendndodhjen e Gruevskit

Arratisja e ish-kryeministrit Maqedonas, Nikolla Gruevski ka qenë kryefjalë e mediave maqedonase, por jo vetëm. Referuar agjencisë së mediave bullgare...

Aktualitet10:33 - 17 Nentor, 2018

Kasapi: Kur shohim gjendra tumorale në mishin e derrit, e presim dhe ua shesim konsumatorëve

Nëse mendoni se mishi që blini te kasapët është i cilësisë më të mirë, duhet ta mendoni sërish pas deklaratës...

Aktualitet09:07 - 17 Nentor, 2018

CIA zbulon kush urdhëroi vrasjen e gazetarit

Vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi dyshohet të jetë urdhëruar personalisht nga se princi saudit i kurorës Mohammed bin Salman. Në...

Aktualitet23:01 - 16 Nentor, 2018

Gjykata del kundër Donald Trump/ Riktheni lejen për gazetarin e CNN

Gjykata e Uashingtonit ka urdhëruar Shtëpinë e Bardhë t’i kthejë lejen e hyrjes reporterit të CNN-it, Jim Acosta, pas debatit...

Aktualitet22:25 - 16 Nentor, 2018

Shkrimtarja flet pa dorashka/ Është e tmerrshme të jesh burrë

Shkrimtarja Mimoza Ahmetin ka thënë se është e tmerrshme të jesh burrë. Në një intervistë në studion e emisionit “Provokacija”...

Aktualitet19:52 - 16 Nentor, 2018

Ciceroni ka jetuar në Shqipëri/ Gazetari zbulon banesën e tij

Gazetari Ilir Ikonomi ka postuar në rrjetet sociale një foto të vilës së Esat pashë Toptanit. Krahas kësaj fotoje gazetari...

Aktualitet18:18 - 16 Nentor, 2018

Panairi i librit/ Shqiptarët nuk kanë lekë për të blerë

Panairi i Librit vizitohet çdo nëntor nga mijëra qytetarë. Shumë shkojnë për kureshtje e këtu e kemi fjalën për nxënësit...

Aktualitet16:20 - 16 Nentor, 2018

Berlusconi sërish në telashe/ Zbulohen detaje të tmerrshme nga festat

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi është sërish në telashe. Mediat italiane raportojnë se Berlusconi do dalë sërish përpara gjyqit, këtë herë...

Aktualitet15:15 - 16 Nentor, 2018

Pas dehjes, Junker “lë nam” sërish/ Shfaqet me dy këpucë të ndryshme

Jean Claude Junker, President i Komisionit Europian, prej kohësh është bërë objekt të qeshurash pas veprimeve të çuditshme që bën...

Aktualitet13:44 - 16 Nentor, 2018

Zaev ngre dyshime të forta/ Largimi i Gruevskit arratisje, apo rrëmbim

Pas arratisjes së ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski, ka reaguar paraardhësi i tij kryeministri Zoran Zaev. Në një konferencë për shtyp,...

Aktualitet12:56 - 16 Nentor, 2018

Foto-“ Kur sunduesit grinden”/ Ismail Kadare prezanton në Panair botimin më të ri

Shkrimtari Ismail Kadare ka prezantuar ditën e sotme librin më të ri të tij në Panairin e 21-të të librit,...

Aktualitet12:10 - 16 Nentor, 2018

Ditë e trishtë për muzikën! Këngëtari i njohur ndahet nga jeta

Këngëtari legjendar i muzikës “country” dhe në të njëjtën kohë kitarist, Roy Clark është ndarë nga jeta mbrëmjen e së...

Aktualitet11:58 - 16 Nentor, 2018

Arratia e Nikolla Gruevskit/ LSDM akuza Mickoskit

Pas arratisjes së ish-kryeministrit Maqedonas Nikolla Gruevski, Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë i ka bërë liderit të VMRO-DPMNE, Hristjan Mickoski se...

Aktualitet10:44 - 16 Nentor, 2018

Video-Tragjedi në Kaliforni/ 631 të zhdukur, 65 të vdekur nga zjarret

Rreth 65 persona kanë humbur jetën, ndërsa 631 të tjerë konsiderohen të zhdukur si pasojë e zjarreve masive në Kaliforni.-raporton...

Aktualitet09:08 - 16 Nentor, 2018

Arratisja e Gruevskit/ Mali i Zi e pranon, ka dalë në datën 11 nëntor

Pas autoriteteve shqiptare, edhe ministria e Brendshme e Malit të Zi e pranoi se ish-kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski, ka hyrë...

Aktualitet20:12 - 15 Nentor, 2018

May zotohet se do të luftojë për planin e saj të Brexitit

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë në një konferencë për media se pavarësisht vendimeve të vështira, një draft marrëveshje për...

Trending

Read previous post:
Haradinaj thirrje Thaçit/ Analizo pjesëmarrjen në dialog me Vuçiçin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në axhendën...

Close