Connect with Us

“Virgjëria si relikte”/ Mitro Çela rrëfen historinë me studenten e gazetarisë

Aktualitet

“Virgjëria si relikte”/ Mitro Çela rrëfen historinë me studenten e gazetarisë

Publikuar

-

Nga Mitro Çela 

* Një herë e një kohë më vunë nishanin e shefit në televizor… Ra dera. Në prag një yll… M’u tha pështyma… – Mund të ulem? – Të ka ndaluar njeri ndonjëherë? – Jo…

– Pse pyet, atëherë? – i thashë… Ndezi cigaren, e vuri në buzët e kuqe si qershi dhe cicëriu: – Ta pi një cigare?… E ke problem të më sjellësh kafe me çakmak?… U ngrita… U ktheva. Në njërën dorë filxhanin. Në tjetrën shtrëngoja veglën për zjarr. Nisa ta shihja me sytë e ballit dhe ato të mendjes. E vesha dhe e zhvesha…

– M’i ke ngulur sytë sikur nuk ke parë femër me sy! – Me këtë stil – më shumë zhveshur se veshur dhe ballë për ballë, – e kam sefte, – iu përgjigja. – Jam studente, për gazetari. Dua të punoj në televizor… – Pa problem, – belbëzova. – Si thua ta nisim me gjëra më të thjeshta! Mund të gatuash ndonjë lajm?

LEXO EDHE:  “Kërcen prifti nga belaja”/ Mitro Çela tregon ndodhinë në gjyq

Dy ditë më vonë. Pa trokitur. Hapi derën dhe më la mbi tavolinë dy gisht lajm… – Të pëlqen? – E ke tharë, – i thashë! – Ka vetëm dy lapsuse. Së pari: lajmi nuk ka kokë… – Pse, edhe lajmi do kokë?… Piva një gllënjkë ujë, që më ngeci në gurmaz: – Ti ke këmbë të bukura?… – Po… – Ke veshur tanga… Mos do të thuash je e virgjër! – Unë nuk jam çupë mamaje, që t’ia dhuroj virgjërinë burrit!

Të të them një sekret? Në shekullin e internetit, virgjëria është si relikte. Mund të shqepesh në motel dhe të qepesh në maternitet… Sot në modë nuk është burri, por partneri. Dhe partnerët nuk e kanë mendjen te virgjëria…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Lefter Maliqi: Basha më ka futur në listën për deputet i Beratit

Publikuar

-

Nga

Lefter Maliqi: Basha më ka futur në listën për deputet i Beratit

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi, u cilësua si “tradhtar” në mars të vitit 2019, pasi pranoi mandatin e deputetit, ndonëse në muajin shkurt opozita i dogji ato duke iu bindur kërkesës së Lulzim Bashës.

Mirëpo, sot Maliqi ka treguar se pavarësisht përplasjeve ai mabn akoma kontakte me kryetarin e Republikës së Re.

Deputeti deklaroi në studion e Report Tv se demokratët e kanë propozuar për të qenë pjesë e listave të deputetëve në Berat në zgjedhjet e ardhshme.

LEXO EDHE:  HABERET E MITROS/MË SHPËTOI NGA POLICIA FACEBOOK?!

LEXO EDHE:  Nga Mitro Çela/ Dy gratë e mia: Antoneta dhe Ezmerka

“Unë nuk e kam tradhtuar zotin Basha. Di që më kanë propozuar në Berat për të qenë pjesë nesër e listave të deputetëve. Me Bashën, me Kryemadhin, me zotin Duka dhe Mediu kam kontakte të përditshme, nuk kam vendosur. Kam oferta se mbështes opozitën legjitime”, nënvizoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kryeministri në ikje po prish marrëveshjen e 5 qershorit”/ Opozita dënon qëndrimet e Ramës

Publikuar

-

Nga

"Kryeministri në ikje po prish marrëveshjen e 5 qershorit"/ Opozita dënon qëndrimet e Ramës

Opozita e Bashkuar, përmes një deklarate dënon me forcë tentativën e Edi Ramës për prishjen e Marrëveshjes së 5 Qershorit për Reformën Zgjedhore.

Sipas opozitës, veprimet e fundit të Ramës rrezikojnë të prishin konsensusin e arritur me ndërmjetësimin dhe mbështetjen e SHBA dhe BE, si dhe vënë në rrezik stabilitetin e vendit. Po ashtu, opozita shqetësohet se Rama po dëmton shanset e Shqipërisë për nisjen e negociatave të anëtarësimit me Bashkimin Europian.

“Ky veprim diabolik po kryhet vetëm për pushtetin personal të Edi Ramës dhe motivohet prej frikës së tij nga zgjedhjet. Ai dëmton rëndë interesat e qytetarëve shqiptarë, të cilët janë braktisur dhe tradhëtuar nga kryeministri në ikje, duke i lënë të vetëm përballë krizës më të thellë të pandemisë dhe atë ekonomike që është pasojë direkte e dështimit dhe papërgjegjshmërisë së tij dhe qeverisë së tij. Kurrë më parë nuk ka ndodhur që të ndryshohet Kushtetuta e Shqipërisë dhe rregullat e lojës së një gare elektorale në mënyrë të njëanshme dhe pa konsensus mes palëve pjesëmarrëse në zgjedhje. Ky provokim i ulët dhe sjellje tipike prej autokrati që ka frikë nga zgjedhjet e lira e të ndershme, synon të nxisë konflikt politik në vend në prag të zgjedhjeve të ardhshme, që janë kyçe për demokracinë dhe ecurinë e Shqipërisë në rrugën e saj europiane”, shkruhet në deklaratë.

LEXO EDHE:  HABERET E MITROS/MAMAJA

LEXO EDHE:  Haberet e Mitros/ Modeli i ri ekonomik

Opozita e Bashkuar vë në dukje se ka informuar edhe Presidentin  e partnerët ndërkombëtarë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lefter Maliqi zbulon marrëveshjen me Ramën/ Çfarë më ofroi për t’u bashkuar me PS-në

Publikuar

-

Nga

Lefter Maliqi zbulon marrëveshjen me Ramën/ Çfarë më ofroi për t’u bashkuar me PS-në

Deputeti Lefter Maliqi, ka zbuluar për herë të parë marrëveshjen që ka bërë në vitin 2017 me kryeministrin Edi Rama, kur edhe u përplas me kryetarin e Republikës së Re Lulzim Bashën.

Maliqi tha se kishte rënë dakord me Ramën që të bënte dy investime në zonën e Lapardhasë dhe Lumasë, si dhe për një post drejtuesi, por pretendon se kreu i qeverisë nuk i kishte qëndruar marrëveshjes.

“Marrëveshja ime bashkë me qytetarët dhe Ramën ka qenë në disa pika, kur them unë që jam i zhgënjyer total, imagjino ata që futi në burg. Edhe Gjiknurin ka për ta hedhur në rrugë. Kam mundur edhe Erion Braçen në komunën e Otllakut. Marrëveshja me këtë njeri ishte; dy investime në zonën time në Lapardha dhe Lumas që nuk i mbajti dhe një post drejtuesi, jo kjo se kjo çelësat e kashtës, zv/ drejtor, zv/ ministër, nuk ke autoritetin e duhur…

LEXO EDHE:  Nga Mitro Çela/HABERET E MITROS. MOSHA KUR NGRE KANDARI?!

LEXO EDHE:  Haberet e Mitros / MËKATI

Nuk mund të bësh gjë për elektoratin. Ia kërkova se më takonte, jo këtyre barkalecëve, që e kanë mendjen te krimi dhe korrupsioni dhe nuk kanë as shkollë. Nuk mbajti asnjë fjalë dhe fjala e tij ishte se do të ishte drejtues i pushtetit lokal. As këtë nuk e mbajti. Duke qenë deputet, që mua më çoi Zoti, ofertat e tij ishin të qëndroja deputet të bëja lojërat si shtojca e rilindjes, të më vinte ca poste drejtorish në Berat dhe Tiranë që unë kategorikisht se pranova”, tregoi deputeti në Report Tv./ CNA.al

LEXO TE PLOTE