Si të merrni shumë like te fotot që postoni në Instagram?Zbulojeni tani! – CNA
Connect with us

Life Style

Si të merrni shumë like te fotot që postoni në Instagram?Zbulojeni tani!

Publikuar

-

Po si t’ia bëjmë që ajo që postojmë të pëlqehet nga të gjithë? Ja disa këshilla, sipas intv.al sesi të marrim shumë “like” në Instagram:

1- Të bëni foto gjatë ditës

Ngjyrat e qarta bëjnë që fotoja të jetë më e bukur dhe të theksohen më mirë detajet që i përkasin fotos. Kjo nuk do të thotë se natën nuk duhet të bëjmë foto, por sa më të qarta, aq më shumë “like” do merrni.

2- Të siguroheni që fotoja të ketë ngjyrë të ndritshme

Instagrami është thjesht pasqyrim i mënyrës sesi e shohim botën, plot ngazëllim dhe ngjyra. Në qoftë se fotoja është e mrekullueshme, por nuk është aq e ndritshme apo e gjallë , duhet ta rregullojmë vet me efekte të ndryshme.

3- Të përzgjidhni një vend të veçantë

Vendi ku bëhet fotoja është i rëndësishëm, pasi mund të ndikojë në bukurinë e saj. Ne mund të nxjerrim foto në natyrë apo në një rrugë të bukur.

LEXO EDHE:  Luks e para në rrjetet sociale, Instagram merr vendimin “drastik” për të rinjtë shqiptarë

4- Nëse jeni pjesë e fotos, të tregoheni sa më të lirshëm

Duhet të harroni faktin, se impostimi në një pozicion të caktuar, do na japë shumë” like”. Të tregoheni vetvetja dhe do pëlqeheni më shumë me natyralitetin dhe gjendjen tuaj të momentit.

5-Të zgjidhni orarin e duhur

Secili nga ne ka një orar të caktuar, kur është më i lirë për të postuar një foto. Duhet të llogarisni edhe kur miqtë tuaj janë më aktivë, për t’ju bërë “like” jo shumë larg kohës pasi e keni postuar.

Aktualitet

Horoskopi javor/ ‘Do e paguani shtrenjtë’, Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Publikuar

-

“Marsi do lidhet me Jupiterin i cili me natyrën ëndërrimtare të Marsit na çon në kërkim të ideales që do na frymëzojë dhe do na nxisë të veprojmë”, njofton Meri. Nevojiten lëvizje të kujdesshme këshillon astrologia. “Do kemi tërheqje nga misteret, do na joshin idetë e mëdha, duhet të kemi kujdes në çështjet praktike profesionale dhe ekonomike”, njofton Meri. Më poshtë parashikimi për të gjitha shenjat.

Dashi
Nje prapaskene do zbulohet dhe kjo mund tju ekspozoj disi me shume se duhet ne ceshtje ligjore apo dokumentacionesh e udhetimesh

 

Demi
Mbeshtetjen e kerkuar apo qellimet qe do i vini vetes nuk do ta arrini me shume lehtesi. Ndoshta ne kete periudhe do dilni mbi mundesite tuaja dhe do besoni me shume se duhet ne utopine e te tjereve

Binjaket
Mund t’ju premtojne sot nje bashkepunim apo nje pozicion pune por qe ndoshta kjo do jete e paqarte persa i perket kushteve dhe kohezgjatjes

Gaforrja
Optimizmi i madh me te cilin do filloni nje veprimtari pune apo nje marredhenie personale nuk do zgjasi shume prandaj kujdes me ndryshimet dhe lidhjet e reja qe do beni

 

Luani
Sot do shpenzoni shume ne emer te dashurise, artit dhe bujarise dhe do prisni qe te keni perfundime te mira apo nje respekt moral nga te tjeret por kjo nuk ndodh

LEXO EDHE:  Foto/ Korça magjike e mbuluar me dëborë

Virgjeresha
Ndikimi i Marsit perball shenjes tuaj ju ekspozon ne antagonizem por edhe ju nxit te besoni apo idealizoni me shume se duhet partneret ne nje bashkepunim apo ne cift

Peshorja
Nese beni nje nenshkrim te paqarte sot do keni kujdes pasi do ta paguani shume shtrenjete dhe do ndjeheni te tradhetuar

Akrepi
Pavaresisht shanseve dhe mundesive te medha ne jeten tuaj sidos ekonomike ju perseri do merreni me nje ceshtje shume personale qe me shume ju ha kohe sesa eshte reale

Shigjetari
Nje ceshtje familjare duket sikur po shkon mire drejt nje realizimi qellimi por me pas do kuptoni se praktikisht eshte e veshtire te realizohet

Bricjapi
Mos e genjeni veten sot me shume endrra dhe plane te medha. Cdo gje ka rrugen e vet te zbatimit dhe kjo e sotmja eshte e paqarte prandaj mos investoni shume

Ujori
Duket sikur po pershateni mire me ceshtjet ekonomike dhe me planet per ti arritur apo startegjite. Nje takim pune apo personal nuk del ashtu sic e prisnit

Peshqit
Ka ardhur momenti te ndjeheni me te forte dhe me te gatshem per te rrezikuar e marre vendime. Ajo qe nuk dini eshte se edhe te tjeret jane ne pritje prandaj kujdes.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Çfarë duhet të bëni të dielën në mbrëmje që të zgjoheni energjikë të hënën në mëngjes?

Publikuar

-

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke takuar miqtë, që të ndihesh e freskët të hënën në mëngjes, duhet të merresh me veten. Para se të fillojë një javë tjetër me stres, merr të gjithë kohën për të “përkëdhelur” pak veten.

Provo fillimisht një maskë qetësuese për fytyrën, e cila është mjaft e thjeshtë, aq sa kur të zgjohesh, nuk do ta njohësh veten.

 

Përbërësit:

Tetë deri në 10 gjethe spinaq, një gjysmë banane dhe disa pika vaji avokado.

LEXO EDHE:  Foto/ Korça magjike e mbuluar me dëborë

Përdorimi: Përzieji të gjithë përbërësit në një blender. Vendos masën e mjaftueshme në fytyrë, aq sa mund të përhapet me lehtësi në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën. Lëre të veprojë për 30 minuta dhe pastaj shpëlaje me ujë të bollshëm.Spinaqi ka veti t’u ofrojë oksigjen qelizave, të cilat përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe i japin lëkurës shëndet dhe shkëlqim natyral.

Banania, ndërkohë, përmban vajra natyrore që nxisin prodhimin e kolagjenit, ndërsa vaji i avokados ndihmon për të zbutur lëkurën dhe për t’i dhënë asaj më shumë shkëlqim.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Nëna e indinjuar hap debate në internet: A duhet t’u lirojnë të rinjtë vendin të moshuarve në autobus?

Publikuar

-

Një nënë e tre fëmijëve ka hapur një debat të madh në internet pasi i ndodhi në “incident” në një autobus të linjës urbane.

Gjatë diskutimit, i cili filloi në forumin e prindërimit, Mumsnet, gruaja shpjegoi se si një zonjë në të gjashtëdhjetat e saj kishte filluar të ankohej pasi nuk iu lirua vendi nga fëmijët e saj të vegjël.

Sipas gruas, e cila identifikohej nën emrin e përdoruesit “whatsthepointthen”, zonja e moshuar e tundte kokën me zemërim.

Kështu në përpjekje për të kuptuar nëse kishte vepruar mirë që nuk u tha fëmijëve të saj të çoheshin, ajo iu drejtua përdoruesve të forumit për mendimet e tyre lidhur me çështjen.

LEXO EDHE:  Luks e para në rrjetet sociale, Instagram merr vendimin “drastik” për të rinjtë shqiptarë

Postimi i saj mori një numër të madh komentesh. Disa mendonin se fëmijët e vegjël kanë të drejtën e tyre të rrinë ulur, ndërsa të tjerë mendonin se nuk i gjente gjë nëse ia kishin liruar vendin të moshuarës.

Shumë prej komentuesve pyesnin se sa vjeç ishin fëmijët, ndërsa të tjerë sygjeronin që fëmijët mund t’i mbante fare mirë në prehër.

Gruaja më pas sqaroi që ajo ishte e shqetësuar, pasi djali i saj ishte rrëzuar një herë në autobus dhe kishte vrarë kokë. Kjo ishte arsyeja që nuk e këshilloi të birin që t’i lironte vendin zonjës së moshuar.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:59 - 18 Nentor, 2018

Dimri paralizon rajonin, bllokohen 2 maune në Maqedoni

Prej dy ditësh në vendin tonë, në disa zona, ka nisur rënia dëborës, çka u bë problem edhe ditën e...

Aktualitet17:06 - 18 Nentor, 2018

U largua nëpërmjet Shqipërisë/ Mediat malazeze publikojnë fotot e Gruevskit

Mediat malazeze kanë zbuluar foto të arratisjes së Nikolla Gruevskit disa orë para se atij t’i dorëzohej refuzimi i kërkesës...

Aktualitet16:39 - 18 Nentor, 2018

Media gjermane thumbon Hungarinë/ Nuk i njeh ligjet për mikun e Obran, “refugjatin” Gruevski

Hungaria i kërcënon refugjatët me burg, nëse hyjnë ilegalisht në vend. Por me sa duket ligji nuk vlen për mikun...

Aktualitet15:47 - 18 Nentor, 2018

Sulmet ajrore ndaj ISIS/ Të paktën 40 persona kanë humbur jetën

Të paktën 40 persona kanë humbur jetën nga sulmet ndaj bazave të ISIS në Siri. Mediat raportojnë se midis viktimave...

Aktualitet15:25 - 18 Nentor, 2018

Shpallja e pavarësisë/ Gazetari tregon të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit

Gazetari Ilir Ikonomi ka treguar të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit drejt Shqipërisë për shpalljen e pavarësisë. Në një...

Aktualitet14:48 - 18 Nentor, 2018

Shkundet Italia/ Regjistrohen lëkundje të forta tërmeti

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë ka goditur gjatë ditës së sotme Italinë. Mësohet se tërmeti është regjistruar rreth orës...

Aktualitet12:26 - 18 Nentor, 2018

Panairi i librit/ KLSH merr pjesë në edicionin e XXI-të

Në datat 14-18 nëntor 2018, Kontrolli i Lartë i Shtetit mori pjesë në edicionin e XXI të Panairit të Librit, në...

Aktualitet10:19 - 18 Nentor, 2018

Panik në Greqi/ Çfarë ka ndodhur në Athinë gjatë natës

Kryeqyteti i Greqisë, Athina ka qenë nën shtetrrethim të plotë gjatë natës. Mësohet se policia ka arrestuar 19 persona gjatë...

Aktualitet22:49 - 17 Nentor, 2018

Ndahen çmimet e letërsisë në Panairin e 21 të Librit

Sot në Panairin e 21-të të librit, një ditë para mbylljes në Pallatin e Kongreseve janë ndarë çmimet e këtij...

Aktualitet22:30 - 17 Nentor, 2018

Presidenti Trump në Kaliforni pas zjarreve shkatërrimtare

Presidenti Trumps ndodhet në Kaliforni për të parë nga afër shkatërrimin e shkaktuar nga zjarret dhe për të takuar njerëz,...

Aktualitet19:30 - 17 Nentor, 2018

U shpall ‘non grata’/ Eurodeputetja qipriote nuk i ndal sulmet ndaj shqiptarëve

Eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous u shpall ‘non grata’ nga qeveria, pas dekaratave antishqiptare në varrimin e 35-vjeçarit, Kostantinos Kacifas. Por...

Aktualitet17:10 - 17 Nentor, 2018

Foto- ‘Tanku’ i Gruevskit/ Ja makina 600 mijë euro për të cilën akuzohet

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski, që tashmë ndodhet në arrati është dënuar me dy vite burg, për aferën korruptive të blerjes së...

Aktualitet16:08 - 17 Nentor, 2018

‘Largohet nga Hungaria’/ Zyrtari i lartë tregon vendndodhjen e Gruevskit

Arratisja e ish-kryeministrit Maqedonas, Nikolla Gruevski ka qenë kryefjalë e mediave maqedonase, por jo vetëm. Referuar agjencisë së mediave bullgare...

Aktualitet10:33 - 17 Nentor, 2018

Kasapi: Kur shohim gjendra tumorale në mishin e derrit, e presim dhe ua shesim konsumatorëve

Nëse mendoni se mishi që blini te kasapët është i cilësisë më të mirë, duhet ta mendoni sërish pas deklaratës...

Aktualitet09:07 - 17 Nentor, 2018

CIA zbulon kush urdhëroi vrasjen e gazetarit

Vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi dyshohet të jetë urdhëruar personalisht nga se princi saudit i kurorës Mohammed bin Salman. Në...

Aktualitet23:01 - 16 Nentor, 2018

Gjykata del kundër Donald Trump/ Riktheni lejen për gazetarin e CNN

Gjykata e Uashingtonit ka urdhëruar Shtëpinë e Bardhë t’i kthejë lejen e hyrjes reporterit të CNN-it, Jim Acosta, pas debatit...

Aktualitet22:25 - 16 Nentor, 2018

Shkrimtarja flet pa dorashka/ Është e tmerrshme të jesh burrë

Shkrimtarja Mimoza Ahmetin ka thënë se është e tmerrshme të jesh burrë. Në një intervistë në studion e emisionit “Provokacija”...

Aktualitet19:52 - 16 Nentor, 2018

Ciceroni ka jetuar në Shqipëri/ Gazetari zbulon banesën e tij

Gazetari Ilir Ikonomi ka postuar në rrjetet sociale një foto të vilës së Esat pashë Toptanit. Krahas kësaj fotoje gazetari...

Aktualitet18:18 - 16 Nentor, 2018

Panairi i librit/ Shqiptarët nuk kanë lekë për të blerë

Panairi i Librit vizitohet çdo nëntor nga mijëra qytetarë. Shumë shkojnë për kureshtje e këtu e kemi fjalën për nxënësit...

Aktualitet16:20 - 16 Nentor, 2018

Berlusconi sërish në telashe/ Zbulohen detaje të tmerrshme nga festat

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi është sërish në telashe. Mediat italiane raportojnë se Berlusconi do dalë sërish përpara gjyqit, këtë herë...

Aktualitet15:15 - 16 Nentor, 2018

Pas dehjes, Junker “lë nam” sërish/ Shfaqet me dy këpucë të ndryshme

Jean Claude Junker, President i Komisionit Europian, prej kohësh është bërë objekt të qeshurash pas veprimeve të çuditshme që bën...

Aktualitet13:44 - 16 Nentor, 2018

Zaev ngre dyshime të forta/ Largimi i Gruevskit arratisje, apo rrëmbim

Pas arratisjes së ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski, ka reaguar paraardhësi i tij kryeministri Zoran Zaev. Në një konferencë për shtyp,...

Aktualitet12:56 - 16 Nentor, 2018

Foto-“ Kur sunduesit grinden”/ Ismail Kadare prezanton në Panair botimin më të ri

Shkrimtari Ismail Kadare ka prezantuar ditën e sotme librin më të ri të tij në Panairin e 21-të të librit,...

Aktualitet12:10 - 16 Nentor, 2018

Ditë e trishtë për muzikën! Këngëtari i njohur ndahet nga jeta

Këngëtari legjendar i muzikës “country” dhe në të njëjtën kohë kitarist, Roy Clark është ndarë nga jeta mbrëmjen e së...

Aktualitet11:58 - 16 Nentor, 2018

Arratia e Nikolla Gruevskit/ LSDM akuza Mickoskit

Pas arratisjes së ish-kryeministrit Maqedonas Nikolla Gruevski, Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë i ka bërë liderit të VMRO-DPMNE, Hristjan Mickoski se...

Aktualitet10:44 - 16 Nentor, 2018

Video-Tragjedi në Kaliforni/ 631 të zhdukur, 65 të vdekur nga zjarret

Rreth 65 persona kanë humbur jetën, ndërsa 631 të tjerë konsiderohen të zhdukur si pasojë e zjarreve masive në Kaliforni.-raporton...

Aktualitet09:08 - 16 Nentor, 2018

Arratisja e Gruevskit/ Mali i Zi e pranon, ka dalë në datën 11 nëntor

Pas autoriteteve shqiptare, edhe ministria e Brendshme e Malit të Zi e pranoi se ish-kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski, ka hyrë...

Aktualitet20:12 - 15 Nentor, 2018

May zotohet se do të luftojë për planin e saj të Brexitit

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë në një konferencë për media se pavarësisht vendimeve të vështira, një draft marrëveshje për...

Trending

Read previous post:
Rrënqethëse! U nisën për muaj mjalti, çifti i sapomartuar humb jetën dy orë pas dasmës

Dasma është ndër ditët më të lumtura të jetës së një çiftit, por për Will dhe Baille kishte qënë e...

Close