Connect with Us

4 gjërat që çdo femër duhet të bëjë pas seksit

Life Style

4 gjërat që çdo femër duhet të bëjë pas seksit

Publikuar

-

Çfarë bëni pasi kryeni marrëdhënie seksuale? Mund t’ju duket diçka pa rëndësi, por nuk është e tillë. Dikush tymos një cigare, një tjetër vendos menjëherë të flejë. Por tashmë duhet të bëni zakone këto 4 veprime:

1. Urinoni

Lubrifikantët seksualë, bakteret nga gishtat, goja dhe rektumi mund të rrisin mundësinë për të zhvilluar një infeksion bakterial. Përdorni sapunë jo aromatikë dhe larës sa më të butë, pasi kimikatet kanë aftësinë të prishën florën bakterale natyrale të vaginës. Pastrimi i brendshëm nuk është i nevojshëm: vagina ka ciklin e saj të brendshëm të larjes që e mban atë të pastër dhe të balancuar.

2. Pini ujë

Nëse ndjeni që gojën e keni të thatë e po dehidratoheni, dijeni se të gjitha qelizat e trupit po kërkojnë ujë. Dehidratimi në zonën intime mund të rezultojë paksa më i dhimbshëm, ndaj mos harroni të pini ujë para dhe pas aktit.

3. Hani ushqime të pasura me probiotikë

LEXO EDHE:  Studimi/ Tradhëtarët e kanë punën pisk nën çarçafë

Kosi dhe ushqime të tjera të fermentuara, janë të preferuatat e vaginës suaj. Këto ushqime pas seksit mund të ndihmojnë në balancimin e baktereve të mira duke reduktuar rrezikun e infeksioneve vaginale dhe të traktit urinar.

4. Ndërro të brendshmet

Pas seksit, meshkujt nuk vënë re më nëse keni veshur të brendshme seksi apo mbathje pambuku. Për të mirën tuaj, vishni këto të fundit. Shmangni të brendshme e dantellës dhe najlonit pasi nuk lejojnë qarkullimin e ajrit . Prania e lagështisë ndihmon rritjen e baktereve, e menjëherë pas seksit rreziku është më i madh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Problemet e Fjollës me dretësinë/ Bashkëshorti i del në krah: Pafajësia jote do të vërtetohet

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, këngëtarja Fjolla Morina përfundoi nën prangat e policisë pasi ishte shpallur në kërkim pas arratisjes nga banesa në Kukës

Mbi këngëtaren rëndon akuza për trafikim të armëve dhe municionit në Shqipëri.

Por pas arrestimit të saj, bashkëshorti i saj Fisnik Syla i ka dalë në krah gruas së tij.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Fisniku shprehet se është i bindur që drejtësia do të fitojë dhe do të vërtetohet pafajësia e saj.

“Përgjithmonë bashkë. Çdo herë me ty dhe për ty shpirti im. Do ta kalojmë këtë sfidë dhe do të na mbetet si një ëndërr e padëshiruar. Jam i bindur se drejtësia do të fitojë dhe pafajësia jote do të vërtetohet. Të dua sot e përgjithmonë jeta ime!”, shkruan Fisniku.

Kujtojmë se vitin e kaluar në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri, këngëtarja u zu me dy revole në veturën e saj, shoqëruar nga dy bashkëudhëtarë meshkuj.

LEXO EDHE:  Pse meshkujt paguajnë për seks?

LEXO EDHE:  Ju tregojmë se përse doni të kryeni marrëdhënie gjatë gjithë kohës

Morina ishte mbajtur në arrest shtëpiak në Kukës për një muaj, ndërkohë vetëm në prill të këtij viti Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Kukës ka depozituar vendimin për shpalljen në kërkim ndërkombëtar.

Ajo u dënua në 25 mars nga Gjykata e Kukësit me 9 vite burgim, që pas zbritjes së 1/3 prej gjykimit të shkurtuar u bënë 6 vjet. Prokuroria kishte kërkuar vetëm 7 vjet, por Gjykata u tregua më e ashpër, kjo pasi Gjykata më herët ndryshoi edhe klasifikimin e veprës penale nga armëmbajtje pa leje në trafikim të armëve që e rëndoi pozitën e këngëtares./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Tha se ishte e zhgënjyer nga Mevlani/ Aristela nuk i “ndahet” asnjë moment ish konkurrentit

Publikuar

-

Nga

Aristela Leka, pak kohë më parë në një intervistë me Antonelën në Top Arena, rrëfeu se Mevlani ishte konkurrenti që e kishte zhgënjyer pasi kishte disa gjëra ndryshe nga se shfaqej në ekra.

Por pas kësaj deklarate duket se ish konkurrentja ka ndrysuar mendim pasi së fundi po e shohim shpesh në shqoërinë e ish konkurrnetit.

LEXO EDHE:  Ju tregojmë se përse doni të kryeni marrëdhënie gjatë gjithë kohës

LEXO EDHE:  Pse meshkujt paguajnë për seks?

Së fundi dyshja kanë publikuar foto dhe video ku shihen në shoqërinë e njëri-tjetrit.

Nuk e dimë nëse Mevlani dhe Aristela po planifikojnë ndonjë projekt bashkë apo po ndodh diçka mes tyre.

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Çfarë po ndodh?/ Vëllai i nxjerr Mevlanit foton me Antonelën

Publikuar

-

Nga

Antonela dhe Mevlani janë përfolur shumë shpesh për një lidhje dashurie, pas ndarjes së këtij të fundit nga Ledjana.

Ledjana në një prej intervistave të saj u shpreh se një nga shkaqet e ndarjes ishte shoqëria dhe kontaktet që ende mbante me Antonelën.

Së fundi, vëllai i Mevlanit Artani ka publikuar një foto të Mevalnit dhe Antonelës dhe e shoqëron postin me një shkrim : Dhe thoni pastaj që s’iu kam nxjerrë mirë.

Kjo tregon se Antonela ka një marrëdhënie të mirë jo vetëm me Mevlanin por edhe me vëllain e tij.

LEXO EDHE:  Shokon 31-vjeçari/Bërsa seks me gruan e shokut tim më të mirë, por tani s’guxoj të..

LEXO EDHE:  Skandali/ Fiks Fare zbulon kodet e shërbimeve seksuale në sallonet e masazhit

Nuk e dimë nëse dyshja janë vetëm miq të mirë apo ka diçka më shumë mes tyre, por kujtojmë se pak ditë më parë në një intervistë sqaroi se Antonelën nuk e sheh dot më shumë se një shoqe./ CNA.al

LEXO TE PLOTE