Connect with Us

Lufta brenda PS/ Kush janë ministrat që synojnë Punët e Brendshme

Aktualitet

Lufta brenda PS/ Kush janë ministrat që synojnë Punët e Brendshme

Publikuar

-

Pesë kandidatët e Lulit për ministër të Brendshëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas mos-dekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga presidenti Ilir Meta.

Në një postim në rrjetet sociale Berisha ka shkruar se një festë dhe gëzim i pazakonshëm, shpërtheu mbrëmë tek deputetët socialistë për mos dekretimin nga Presidenti i kandidaturës së Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm.

“Pse u gezuan dhe festuan mbreme pabesisht narkodeputetet e narkomazhorances!? Te dashur miq, nje feste dhe gezim i pazakonshem shpertheu mbreme tek narkoparlamentaret e narkomazhorances siçiliste per mos dekretimin nga Presidenti i Republikes i kandidatures se keshilltarit te Rames, Sander Lleshi si minister i brendshem.

Telefonatat, SMS, Watsapp, BBM, telegrafet e urimit per njeri tjetrin por edhe per vet presidentin dhe anturazhin e tij tejkaluan shume ato qe ata dergojne per pashke apo bajram. Ne Hilton dhe kafete e tjera te narkosit u hap edhe shampanje.

Shumica e tyre festuan se i shpetuan ne kete kohe videosh dhe regjistrimesh spiunimit dhe kontrollit policesk te dyfishte te Rames (pas atij qe ushtron me sigurimsat e SHISH) ndaj tyre, pasi gjenerali ne daljen e tij ne Opinion i lemeriti sepse ai u paraqit aty si spiun kongenital dhe i tmerroi tek betohej 35 here per koke te Rames sikur Rama te ishte vet Krishti dhe jo Antikrishti i dyte i shqiptareve pas Enverit”- ka vazhduar Berisha.

Ish-kryeministri më tej ka shkruar se të tjerët, krahu i pluhurit dhe drogës u ngazëllyen, pasi ëndrra e tyre për të zënë vendin e Xhafës doli nga varri, kurse të tjerët nuk u përmbajtën dhe nisën sipas preferencës mesazhet e urimit.

LEXO EDHE:  Publikohen pamjet e të dhunuarit në Bulqizë

Berisha shkruan Punët e Brendshme i synojnë, ministret Olta Xhaçka, Etilda Gjoni dhe zëvendës kryeministrja Senida Mesi.

“ Ndrikullave Xhaçka, Gjoni, madje edhe te dyjave, si ministret e tyre te ardhshme te brendshme. Nder socialistet, i merzitur qartas mbeti vetem Ditziu sepse druan shume se ndrikull Mesi do jete ministrja e brendshme dhe atij do te bien aksionet ne banditet siçiliste te Shkodres. Ne kete feste mori pjese edhe viktima e Gjushit, vet Xhafa, i cili i tha Lal Plehut se qesh mire ai qe qesh i fundit!” – ka shkruar Berisha në përfundim të postimit të tij./ CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Fushatë hapje në PS/ Rama: Kush nuk ka arritur objektivin t’i lërë vendin dikujt tjetër!

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama tha se Partia Socialiste do të fillojë një fushatë hapje në PS.

Gjatë fjalës së tij aitheksoi se kush nuk ka arritur objektivat në terren duhet t’i lërë vendin dikujt tjetër.

Mes të tjerash Rama tha se do të ngrihet një komision i Posaçëm riorganizimi dhe se me 12 qershor do të thirret një kongres i jashtëzakonshëm dhe të paraqesë vizionin Shqipëria 2030.

‘Kjo është një 74 shumë domethënëse, për shkak të tërmetit dhe pandemisë. Gati për të mbajtur me dinjitet të lartë përgjegjësinë e shumicës së re qeverisëse, gati për të analizuar në çdo aspekt mandatin e dytë dhe të kuptojmë sa më qartë se ku duhet të ndërhyjmë për të përmirësuar më tej. Do të nisim një fushatë hapje të PS ku nga njëra anë do të krijojmë një mundësi përfshirëse për të gjithë atao që duna të bëhen pjesë e PS. Kush nuk e ka arirtur objektivin duhet që ti lërë vendin dikujt tjetër. Një komision i posaçëm riorganizimi do të ngrihet me shpejtësi në çdo qark do të ngrihen nën drejtimin e të deleguarve që të organizojnë këtë aksion përtëritës, në 12 qershor është dita e duhur për të thirrur kongresin e jashtëzakonshëm dhe të përqasim vizionin Shqipëri a2030 dhe angazhimin e ri të kalenadarit qeverisës.’- tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pas fitores/ Rama prezanton objektivat, kur do foromohet qeveria e re

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme në një dalje për mediat Kryeministri Edi Rama prezantoi objektivat e Partisë Socialiste ku u shpreh se pas sezonit të verës do të formohet qeveria e re.

Sipas tij, kush nuk e ka arritur objektivin dhe kush nuk ja ka zbarhdur faqen partisë duhet t’ja lerë vendin dikujt tjetër. Gjithashtu Rama shtoi se në 12 Qershor Partia Socilaste mbush plot 30 vite ku theksoi se kjo është dita e duhur për të thirrur komisionin dhe për të paraqitur vizionet.

Mesazhi i parë për gjithë familjen është gati për të nisur që tani përgatitjen e fitores tjetër për vitin e ardhëm dhe zgjedhjet e 2025. Gati për të analizuar ne çdo aspekt mandatin e dytë që të kuptojmë se ku dhe si duhet të ndërhyjmë në makinen elektorale dhe ne partinë socilaiste. Me gadishmerinë do nisim fushatë hapje të partië socialiste. Kush nuk e ka arritur objektivin, kush nuk ja ka zbardhur faqen duhet gjithashtu tja lerë vendin dikujt tjetër.

Duhet të ngrihet një komision i posaçëm riorganizimi për anëtarësime të reja. Me 12 qershor PS mbush 30 vjeç. Duhet të paraqesim vizionin Shqipëria 2030. Qeveria e re duhet të formohet fill pas verës”, u shpreh Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama nuk dorëzohet/ Sërish ftesë opozitës: Do e mbajmë të shtrirë dorën e bashkëpunimit

Publikuar

-

Nga

Ftesa për Bashën/ Rama: Nuk do të thotë që të marrë poste në qeveri

Kryeministri Edi Rama nuk heq dorë nga ftesa për bashkëpunim me opozitën.

Gjatë mbledhjes me deputetët, Rama theksoi se do e mbajnë shtrirë dorën e bashkëpunimit për opozitën.

“Ne nuk kemi marrë mandatin për të luftuar me PD, po për të çuar deri në nfund punët e mëdha që kemi nisur. Do e presim PD derisa të vendosë lidhjen me realitetin. Do e mbajmë të shtrirë dorën e bashkëpunimit për opozitën e nuk do të lëmë rast pa ua kujtuar se për ne kjo është dekada për ta ngjitur lart Shqipërinë, jo duke u shtyrë me njëri tjetrin duke u kacafytur”, u shpreh Rama.

LEXO EDHE:  Nesho kritika Ramës/ Deklaratat në Pejë, aventureske

LEXO EDHE:  Aleati i Bashës tregon prapaskenat/Ndjeshmëria e Ramës pas debateve të forta

Ai theksoi se akuzave të opozitës do u përgjigjen me rezultatet e punës./CNA.al

LEXO TE PLOTE