Connect with Us

Ermali ofendon të ftuarën me pyetjen, ajo i përgjigjet mes lotëve: “Femrat në Shqipëri trajtohen si plehra”

Aktualitet

Ermali ofendon të ftuarën me pyetjen, ajo i përgjigjet mes lotëve: “Femrat në Shqipëri trajtohen si plehra”

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme në “Xing me Ermalin” ishte i ftuar blogeri me famë botërore që realizoi videon për Shqipërinë, Nas Daily, e dashura e tij Aline dhe Arbër Hajdari. Si gjithmonë, nuk mungoi edhe pyetja nga velina Kejvina Kthjella, por që këtë herë doli jashtë kontrollit.

 “Ti udhëton shpesh, por kur e gjen kohën për të dashurën tënde?”, e pyeti ajo, por Ermali e ndërpreu transmetimin dhe i kërkoi llogari Kejvinës, përse e ka ndryshuar pyetjen. Ndërkohë që kjo e fundit e sqaroi se Arbër Hajdari kërkoi të ndryshohej pyetja, sepse nuk kishte kuptim pasi ata udhëtojnë gjithmonë bashkë.

Ermali i tha Kejvinës ta bënte sërish pyetjen që kishin vendosur në fillim: “Po gjithë këto udhëtime i bën për të takuar goca?”.

Dhe në momentin që e dashura e tij mësoi pyetjen, shpërtheu menjëherë në lot dhe e cilësoi shumë ofenduese.

LEXO EDHE:  Ministrja që degjenerohet në publik/ Besa Shahini humb toruan

“Kjo është shumë e pavend. Kjo nuk është për të qeshur. E di që kjo është Shqipëria dhe ju nuk keni respekt për femrat, por kjo e kaloi cakun. Të mos respektosh femrat nuk është për të qeshur. Jam e lodhur nga kjo botë që bën kështu gjërash. Nuk është në rregull. Kanali im në Youtube me miliona ndjekës është për të drejtat e femrave dhe ti bën këtë pyetje. Femrat në Shqipëri trajtohen si plehra, si objekt”, u shpreh Aline duke qarë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Publikuar

-

Nga

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Në degën e PD Maliq po manipulohet procesi zgjedhor.

Në momentin që ka kanë lëvizur vëzhguesit, Ervin Salianji, deputeti i Bashës, skandalozi i tij ka urdhëruar që të vidhen votat për të qenë në favor të kreut aktual.

Rreth 150 vota janë hedhur në kutitë e PD Maliq për Lulzim Bashën, megjithëse atje procesi ka qenë totalisht i falsifikuar dhe shifrat nuk po kapnin as votimin e 2017.  Pra deri tani në këtë bashki kanë votuar gati gjysma e atyre që votuan në vitin 2017. CNA.al ka folur me anëtarë të komisionit që kanë denoncuar këtë skandal dhe ka arritur të krijojë informacione të besueshme se 150 vota janë hedhur pro Lulzim Bashës në degën e PD Maliq.

LEXO EDHE:  “Thashë Po”: Rezarta Shkurta dhe Ermal Hoxha do të martohen sërish!

LEXO EDHE:  Luana vë me shpatulla pas murit Ermalin: “Përse më kopjon emisionin?”

Kjo është një kambanë alarmi që po ndodh në shumë vende të Shqipërisëë, ku në momente të caktuara, në degët në zona të pakontrolluara hidhen vota në kuti për Lulzim Bashën dhe për të rritur pjesëmarrjen në votim.

Ky fenomen është I pranishëm kryesisht në degët ku në listat e anëtarëve janë emra të cilët janë emigrant, duke nisur nga Devolli, Korçë, Maliq, Porgradec, Prrenjas, Librazhd, Gjirokastë për të rritur pjesëmarrjen fiKtive por edhe për ti dhënë fitoren Lulzim Bashës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Revoltohet Indrit Hoxha/ Paralajmëron Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Indrit Hoxha: Treçereku i Kryesisë nuk besojnë që Basha fiton përballë Ramës

Anëtari i Këshillit të Lartë Kombëtar të PD, Indrit Hoxha, ka denoncuar se nuk ka gjetur emrin e tij në listën e votuesve të PD.

Hoxha ka reaguar i revoltuar ndaj kreut të PD, Lulzim Basha duke u shprehur se ky është një trup dhe e paralajmëron se nuk e heq dot nga PD.

Shkova ne njesine 8 ne degen e PD per te votuar, dhe rezultoi qe emri im ishte hequr si antar i PD, ky eshte nje turp qe rendon mbi Lulzim Bashen. Ti mund te kesh ne dore heqjen dhe vendosjen e emrave ne liste, por nga PD ti sme largon dot, perkundrazi me kete veprim te ulet komunist qe ke bere thjeshte me ke motivuar me shume per te folur dhe luftuar mbi vlerat dhe parimet e meritokracise dhe mirenjohjes politike.Aksionet e mia ne PD ti nuk i fshin dot,je antar me i vone se une PD”, shkruan Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandaloze/ Genc Pollo filmon hapur votën

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Genc Pollo ka filmuar hapur votën e tij në zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Report Tv ka kapur live momentet teksa Pollo po filmonte votën e tij. / CNA.al

 

LEXO TE PLOTE