Connect with Us

Më thuaj çfarë shenje horoskopi je, të të them cila pjesë e trupit tënd është më tërheqëse

Kuriozitete

Më thuaj çfarë shenje horoskopi je, të të them cila pjesë e trupit tënd është më tërheqëse

Publikuar

-

A e dini se cila pjesë e trupit tuaj është ajo që i bën të tjetrit të magjepsen pas jush. Mos u lodhni! Mjafton që të na thoni shenjën tuaj të Horoskopit, dhe keni për ta zbuluar menjëherë se çfarë është ajo që i tërheq ata tek ju.

Dashi. Ju femrat e shenjës së dashit keni këmbë shumë të bukura kështu që mos reshtni së i ekspozuari. Mund të thuhet me plot gojë që ato janë pjesa më seksi e juaja.

Demi. Nuk i keni pasur flokët asnjëherë keq? Në fakt jeni me fat sepse i keni natyralisht të bukur. Ato janë pjesa më seksi që i tërheq që të gjithë.

Binjakët. E keni pyetur shpesh veten pse të gjithë ju shohin poshtë qafës. Në fakt ju keni gjoks perfekt. Kjo pjesë seksi e trupit është ajo që tërheq përherë vëmendjen e meshkujve dhe jo vetëm.

Gaforrja. Buzët tuaja nuk janë të bukura sepse ju kujdeseni për to dhe i lyeni si duhet, por janë natyralisht seksi. Askush nuk mund të qëndrojë para jush e të mos i adhurojë ato.

 

Luani. Mos lejoni çdo mashkull t’iu shohë shumë në sy të dashura luanesha sepse ai do bjerë në dashuri me ju. Sytë tuaj janë pjesa më tërheqëse.

Virgjëresha. Cila është pjesa më tërheqëse e trupit tuaj, ajo më specialja nga të gjitha? Pjesa “V’ mes këmbëve tuaja.

LEXO EDHE:  Mjeshtra të dramës/ Këto shenja të zodiakut nuk i falin kurrë gabimet

Peshorja. Mos e nënvlerësoni kurrë pushtetin e këmbëve tuaja seksi të dashura peshore sepse në fakt askush nuk mund t’iu rezistojë. Shfaqini si të dëshironi dhe do i rrëzoni të gjithë përtokë.

Akrepi. Çuditeni e ndonjëherë mërziteni pse ju shohin shumë tek pjesa e vitheve? Në fakt i keni vërtet të bukura dhe nuk duhet t’i fshihni.

Shigjetari. Kurrizi perfekt bën që edhe veshjet të duken shumë bukur në trupin tuaj. Për të mos folur më pas kur dilni me rroba banje në plazh që i mahnitni të gjithë.

Bricjapi. Duart tuaja janë pjesa më tërheqëse prandaj duhet të tregoni kujdes të veçantë.

Ujori. Barku juaj me muskuj nuk është krijuar vetëm nga palestra, por e keni edhe të lindur disi. Nga të gjitha shenjat ju e keni këtë pjesë më seksi.

Peshqit. Ju femrat e shenjës së peshqve keni një nga zonat më sensuale si pjesën tuaj më tërheqëse. Cila është ajo? Qafa të cilën duan ta puthin që të gjithë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Çfarë duhet të bëni nëse përfshiheni në një grabitje?

Publikuar

-

Nga

Duket e pamundur që ne ndonjëherë të përjetojmë një grabitje, kështu që rrallë mendojmë se çfarë të bëjmë në këtë situatë. Nëse e bëjmë, është ndoshta kur jemi duke shikuar filma aksion dhe gjithçka duket se është vetëshpjeguese atje. Sidoqoftë, kur e trajtojmë atë ballë për ballë, gjërat fillojnë të komplikohen.

Bright side ju liston disa këshilla që duhet t’i dini:

Mos luaj heroin.

Është më mirë të lini mënjanë synimet tuaja heroike dhe thjesht të shmangni çdo lloj ballafaqimi. Ata që përpiqen të përballen me një grabitës vetëm përshkallëzojnë situatën dhe i bëjnë ata edhe më të dhunshëm. Edhe nëse ata duken të paarmatosur ose ka vetëm një, mos u përpiqni të kopjoni Bruce Willis. Grabitësit mund të kenë një armë, që mund të jetë larg syve tuaj.

Mos bëni asnjë lëvizje të papritur.

Çdo lëvizje e papritur mund të konsiderohet një sulm i mundshëm. Shumë shpesh, grabitësit janë në panik dhe lëvizja juaj e papritur mund të shkaktojë një aksident. Nëse keni nevojë të ndryshoni pozicionin tuaj, tregojuni grabitësve se çfarë do të bëni paraprakisht në mënyrë që të mos jetë një befasi për ta.

Vini re detajet.

Kushtojini vëmendje grabitësve. Sidoqoftë, bëjeni ashtu në fshehtësi. Informacioni mund të ndihmojë policinë të gjejë kriminelët më shpejt. Vini re lartësinë, tiparet e trupit, qëndrimin, erën, apo edhe këpucët e tyre.Edhe gjëja më e parëndësishme mund të dalë vendimtare. Përveç kësaj, mëso përmendësh se ku i kanë lënë shenjat e gishtave dhe sigurohu që të mos prekësh asnjë provë.

LEXO EDHE:  Mjeshtra të dramës/ Këto shenja të zodiakut nuk i falin kurrë gabimet

LEXO EDHE:  Ke karakter të vështirë/ Urime je inteligjente

Tregoji grabitësit nëse pret dikë. Përndryshe, një veprim i papritur mund të bëjë atë të dhunshëm. Duke fshehur informacionin, ju rrezikoni jetën e njerëzve të tjerë që ndodhen në vendin e gabuar në një kohë të gabuar.

Shmangni kontaktin e zgjatur me sy.

Është e dobishme të mësosh përmendësh çdo detaj në lidhje me grabitësit. Megjithatë, mos u dhuroni vetvetiu duke ngulur sytë hapur. Grabitësit do të kuptojnë se çfarë jeni duke bërë. Është më mirë të hedhësh një vështrim të shpejtë .Një arsye tjetër për të mos pasur kontakt të zgjatur me sy është se grabitësit mund të mendojnë se ju nuk po përpiqeni vetëm të  mësoni përmendësh tiparet e tyre, por edhe t’i identifikoni ato.

Jepuni atyre atë që kërkojnë.

Shumicën e kohës, grabitësit kërkojnë para, prandaj jepuani atyre. Departamenti i Policisë New Westminster këshillon të mbani qetesine dhe të shmangësh luftën kundër një grabitësi. Nuk ia vlen të rrezikoni jetën tuaj për para, unaza ose diamante. Ju do të fitoni përsëri pagën tuaj, por kurrë nuk do të jeni në gjendje të blini një jetë ose trup të ri.

Nëse akoma nuk ju pëlqen të jepni pasuritë tuaja, të paktën sigurohuni që të mos mbani shumë para me vete ose të mos i ndani të gjitha gjërat tuaja me vlerë në xhepa të ndryshëm./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Arkeologët zbulojnë anijen e lashtë që u fundos 2,200 vjet më parë

Publikuar

-

Nga

Arkeologët kanë zbuluar një anije të mbytyr rreth 2,200 vite më parë në Mesdhe. Anija u gjet nën qytetin antik Heracleion, i cili u mbyt në ujë pas tërmeteve gati 1,200 vjet më parë.

Ekspertët kanë vërejtur se anija është 25 metra e gjatë dhe trupi i saj është ndërtuar i tillë që të lundrojë në lumin Nil dhe Delta.

Ata gjithashtu gjetën një velë të madhe dhe prova të tjera që ‘anija u ndërtua në Egjipt’, sipas një deklarate nga Ministria Egjiptiane e Turizmit dhe Antikiteteve të postuar në Facebook.

LEXO EDHE:  Bjondina që do t’iu bëjë për vete me bukurinë e saj/ Fotot më të bukura të Holly Padler

LEXO EDHE:  Mjeshtra të dramës/ Këto shenja të zodiakut nuk i falin kurrë gabimet

Anija u mbyt ‘si rezultat i shembjes së tempullit dhe blloqeve të mëdha që ranë mbi të gjatë shekullit të dytë para Krishtit, për shkak të një tërmeti shkatërrues, rënia e këtyre blloqeve prej guri kontribuoi në mbajtjen e anijes në kanalin e thellë tani të mbushur me mbetjet nga tempulli./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Studiuesit/ Tre strategjitë që do t’iu ndihmojnë të kapërceni ndarjen nga partneri

Publikuar

-

Nga

Një  studim i botuar në “Journal of Experimental Psychology General” arriti në përfundimin se ekzistojnë 3 mënyra për të kapërcyer ndarjen nga partneri juaj. Për këtë studim morën pjesë 24 persona të moshës 20-37 vjeç.

Nuk ishte e rëndësishme të dihej se kush ishte ai që i dha fund lidhjes por fakti që ata ishin të mërzitur nga ndarja.  Kohëzgjatja mesatare e marrëdhënies së tyre ishte 2.5 vjet.

Sipas studiuesve ka tre strategji që do t’iu ndihmojnë të kaloni një marrdhënie që nuk funksionon.

Strategjia e parë përfshin një rivlerësim negativ të ish-partnerit .

Pjesëmarrësve iu kërkua të mendonin për gjërat që nuk i pëlqenin tek ish-të dashurit e tyre, për shembull gjërat që i bezdisnin tek ata. Ideja është që sa më shumë të kujtoni për atë që nuk ju pëlqen tek ish-i juaj, aq më lehtë është të kapërceni ndarjen. Kjo provë rezultoi efektive, pasi rezultatet tregojnë ndjenja të zvogëluara dashurie

Vlerësimi i ri i ndjenjave të dashurisë është strategjia e dytë.

LEXO EDHE:  Bjondina që do t’iu bëjë për vete me bukurinë e saj/ Fotot më të bukura të Holly Padler

LEXO EDHE:  Nxeh rrjetin me pozat provokuese/ Fotot më hot të Victoria Lane

Deklarata si: “Është më mirë të duash dikë me të cilin nuk jam më”, iu prezantuan pjesëmarrësve. Ata u udhëzuan që të lexonin në mënyrë të përsëritur dhe në heshtje deklaratën dhe të përpiqeshin ta besonin atë gjatë gjithë kohës që u prezantua në ekran. Kjo metodë nuk i ndryshoi ndjenjat e dashurisë. Sidoqoftë i bëri ata t’i kushtojnë më pak vëmendje ish-partnerit të tyre , që do të thotë se është më mirë sesa të mos bësh asgjë fare.

Në strategjinë e tretë, ishte shpërqëndrimi.  Shpërqendrimi mund të ndihmojë në zvogëlimin e dëshirave për ushqim, mbase mund të ju ndihmojë të kapërceni edhe ndarjen.

Ndër të 3 strategjitë, të mendosh gjëra negative për ish-in tënd, ishte mënyra më efektive për të kaluar një pushim, ndërsa shpërqendrimi është një mënyrë efektive për tu ndjerë më të këndshëm. Sa i përket strategjisë së dytë, në vend që të mendosh për dashurinë, mbase do të ishte më e dobishme të mendosh për emocione negative./ CNA.al

LEXO TE PLOTE