Connect with Us

Laboratori i heroinës në Has/ Antidroga lajmëroi pronarin që të arratiset

Aktualitet

Laboratori i heroinës në Has/ Antidroga lajmëroi pronarin që të arratiset

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, denoncimin e një qytetari dixhital lidhur me laboratorin e heroines, i cili u zbulua pak ditë më parë në Has.

Qytetari shkruan se më 10 shtator të këtij viti, një agjent i Antidrogës kishte njoftuar Admir Hoxhën, i cili cilësohet si ‘pronari’ i laboratorit në fjalë, se ishte në përgjim dhe se duhej të arratisej.

Postimi i plotë:

Me dt 10 shtator antidroga njoftoi Admir Hoxhen, pronarin e fabrikes se heroines se ishte ne pergjim!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Respekte z Berisha nga te dhenat te sigurta per Admir hoxhen pronarin e resort Ador ne rinas qe eshte i implikuar ne punishten e heroines ne kukes ai ka lidhje shume te fuqishme me pushtetar te lart dhe edht lajmerua me dt 10 shtator nga agjent te antidroges te policise se shtetit qe ishte ne pergjim dhe te arratisej nga vendi. Admiri e dha lokalin me qera nje arabi dhe largoj personelin punetor fshihu kamerat e zhduku provat dhe largoj nje sasi te madhe kokaine e heroine nga depot e resortit.ai e kishte mbyllur licensen para dy viteve dhe operonte me pak pun ne resort.ai ishte garant i hashashit ne turqi dhe vlera e hashashit vinte ne shqiperi heroin.

LEXO EDHE:  Protesta/ Damir Fazlliç ‘degjeneron” Bashën: “Forrest Gump-i” i Ballkanit rrin fle gjumë!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Reshjet intensive të shiut/ Problematika në disa prej askeve rrugore

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Reshjet e dendura të shiut dhe të borës, kanë bllokuar disa aske rrugore, duke e bërë shumë të vështirë qarkullimin e mjeteve.

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se moti i keq ka shkaktuar rënie gurësh, drurë, si dhe materiale inerte në rrugë.

Sipas abc news, disa prej akseve më problematike janë:

Bajram Curri–Valbonë

LEXO EDHE:  Edi Rama po përgatit ligjin e censurës

LEXO EDHE:  “Fjalor terrorist dhe ndjellës paniku”/ Berisha liston arsyet pse Rama mund të ndiqet penalisht

Kukës–Ura e Zapodit

Kukës–BushtricëElbasan-Gjinar

Librazhd-Steblevë

Qafë Muzinë-Qafë Dushk–Peshkopi

Librazhd–Përrenjas

Elbasan–Qafë Thanë dhe Llogaraja./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foltorja e Berishës në SHBA/ Ky është përfaqësuesi i Republikanëve që do marr pjesë

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha do të mbajë Foltoren e tij me demokratët që jetojnë në SHBA në 5 dhjetor.

Aktivistja Evi Kokalari përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë me dije se pjesë e Foltores do të jetë edhe përfaqësuesi i Republikanëve amerikanë.

Ajo shkruan se Rick Loughery do t’i bashkohet lidhjes virtuale të Berishës.

Në datë 5 Dhjetor do jem e pranishme në Foltoren me Diasporën që do mbahet në Neë Jersey, në adresën që vijon:

Marriott HotelLEXO EDHE:  “Fajin e ka Saliu”/ Berisha i përgjigjet me video Nanos

LEXO EDHE:  Emision Stop publikon skandalin/ Gjyqtari i kërkon seks dhe para për kujdestarinë e fëmijës

138 Neë Pehle Avenue,

Saddle Brook, Neë Jersey, 07663

Në lidhje virtuale do jenë:

Dr. Sali Berisha & Rick Loughery, Kryetar i Federates të Republikanëve të Rinj të Amerikës.

#DiasporaFlet”, shkruan Kokalari./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Moti i keq/ Çako: Kemi marrë të gjitha masat, strukturat vendore janë në gatishmëri

Publikuar

-

Nga

Moti i keq ka shkaktuar disa situata rë rënduara në disa zona të vendit. Vlora ishte një nga qytetet, e cila për shkak të reshjeve të dendura të shiut pati përmbytje.

Por për kreun e Mbrojtjes Civile Haki Çako, drejtuesit vendorë kanë marrë masa për të mbajtur nën kontroll përmbytjet. Në një reagim për media, Çako tha se edhe vetë ka shkuar për të marrë masat në veri të vendit.

Jam në terren drejt veriut për të parë masat e marra. Sikurse dihet kemi hyrë në stinën e dimrit që sjell reshje dhe problematika. Në këtë sezon vendi ynë karakterizohet nga përmbytje. Agjencisë Kombëtare për Mbrojtjen Civile me strukturat e veta është në gatishmëri për mbrojtjen civile.LEXO EDHE:  Protesta/ Damir Fazlliç ‘degjeneron” Bashën: “Forrest Gump-i” i Ballkanit rrin fle gjumë!

LEXO EDHE:  Protesta/ Damir Fazlliç ‘degjeneron” Bashën: “Forrest Gump-i” i Ballkanit rrin fle gjumë!

Jemi në kontakt me të gjithë drejtuesit vendorë, nga Jugu në Veri. Ata i kanë marrë masat sepse është një sezon që kërkon masa paraprake. Mund të themi se deri në këto momente nuk ka pasur probleme serioze që mund të konsiderohen me risk për njerëzit. Qytetarët janë të sigurt dhe mjetet e zhbllokimit të rrugëve janë në dispozicion dhe pjesa tjetër është thuajse nën kontroll.

Në kohë dhe në periudha të ndryshme emergjencat kanë vazhduar dhe kanë punuar për pastrimin e kanaleve, janë në gatishmëri të plotë shkarkuesit e kanaleve të kolektorëve dhe të gjitha bashkitë janë në gatishmëri”, tha Çako./CNA.al

LEXO TE PLOTE