Ja ç’thoshte princeshë Diana për jetën e saj seksuale – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Ja ç’thoshte princeshë Diana për jetën e saj seksuale

Publikuar

-

20 vite pas vdekjes së parakohshme të Lady Dianës, ende mësojmë fakte që nuk i dinim për princeshën e Uellsit. Këto fakte shpesh janë edhe të errëta. Pjesa më e madhe e asaj që dimë për jetën personale të Dianës janë nga audiokasetat që ajo regjistroi vetë. Sapo e kuptoi se martesa e saj me Princin Charles ishte drejt fundit, ajo e dokumentonte anën e saj të historisë në një regjistrues. Ajo ia dha kasetat shokut të saj të ngushtë  Dr, James Colthurst. Ky i fundit ia dha gazetarit Andrew Morton, kështu që fjalët e saj mund të bëheshin publike. Nga këto kaseta, Mortoni publikoi biografinë ‘Diana: Historia e saj e vërtetë’ me fjalët e saj në vitin 1992. Askush nuk e dinte se Diana kishte një dorë në botimin e librit deri pas vdekjes së saj.

Këtu janë disa fakte më të habitshme që ndoshta nuk dinit për Princeshën Diana

  1. Para se Diana dhe Charles të njiheshin, ai ka ka qenë i lidhur me motrën e saj, Sarah. Më pas ajo prezantoi Dianën me princin Charles dhe kështu ajo tashmë e quan veten pjesë të kësaj arritjeje.
  2. Mbretëresha Elizabeth dhe gjyshja e Dianës, Ruth Fermony, kanë qenë mikesha. Në fakt gjyshja e Dianës gjithashtu ka punuar për mbretëreshën si një nga zonjat e saj të besuara.
  3. Princesha Diana dhe princi Charles janë kushërinj të largët. Për ta saktësuar, ata ishin kushërinj të 16-të.
  4. Në regjistrimet e kasetave, Princesha Diana diskutoi në hollësi martesën e saj. Madje e quante ditën e saj të dasmës “dita më e keqe e jetës”. Në mënyrë të veçantë, ajo fliste gjerësisht për mungesën e një jete seksuale. Diana shprehej  se burri i saj ishte “shumë i çuditshëm”.
  5. Ditën e dasmës ajo ka ngatërruar fjalët e betimeve dhe ndoshta kjo ka qenë shenja e parë që kjo martesë nuk do të shkonte mirë. Njerëzit e pranishëm zotohen, që dëgjuan se ajo e quajti burrin e saj “Philip Charles” në vend të “Charles Philip”, duke përzier emrat e tij të parë dhe të mesëm.

Kryesore Show Biz

Mbajti dietën e JLo, gazetarja shqiptare tregon “vuajtjet”: “Më e vështirë se të lije cigaren!”

Publikuar

-

Gazetarja e njohur shqiptare, Iva Tiço ka rrëfyer sot vështirësitë e dietës së famshme që ka mbajtur këngëtarja Jennifer Lopez.

Iva Tiço e ndoqi dietën strikte 10 ditore dhe premtoi se do të ndante momente hap pas hapi në profilin e saj në Instagram.

Por te “Rudina”, Iva u shpreh se nëse nuk do të kishte premtuar në emision, ajo do të kishte hequr dorë shumë shpejt, pasi të linte sheqernat ishte shumë e vështirë për të.

Iva tha se në 10 ditë humbi 2 kg dhe na bëri të kuptojmë se po të mos kishte qenë për faktin që u bë publike, do ta kishte shkelur dietën, e cila sipas saj ishte më e vështirë sesa të lije cigaren.

“Kuptova që kisha varësi nga sheqernat. E pata më të vështrë sesa shoqja ime që po linte cigaren”, u shpreh ajo duke na treguar vështirësitë e kësaj diete.

Dieta 10-ditore e Jennifer Lopez kërkon ushqimin me produkte pa sheqerna, yndyrna, pa brumëra por vetëm me ushqime të shëndetshme që përmbajnë proteina.

Po ju do të guxonit?

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Reperja shqiptare shkel ligjin, rrezikon 1500 euro gjobë për veprimin që bëri

Publikuar

-

Që prej momentit kur vendos të bësh gjithçka publike në Instagram, madje edhe shkeljet e ligjit, duhet të presësh pasojat.

E kemi fjalën për reperen e njohur shqiptare Rina, e cila jo më larg se dje publikoi një video në Instagram, ku tregonte se po e ngiste automjetin pa leje.

Rina ka vetëm pak kohë që ka publikuar klipin e ri ndaj dhe në video shfaqej duke kënduar vargjet e këngës së re. Më pas ajo ka pyetur ndjekësit e saj nëse ka ndonjë që udhëton pa leje me makinë:

“T’marr me porch’ e i nxojna ma shpejt 🥵 kush vozit pa leje përpos meje”, shkruante Rina.

Jo se reperja nuk e di, por thjesht për ta kutjuar po themi që, nëse drejton një automjet pa lejen e drejtimit, në Kosovë gjobitesh në vlerë monetare 500 deri 1500 euro.

Këtë gjë ia kanë vënë në dukje reperes edhe ndjekësit në Instagram, përmes komenteve të tipit: “Je e vogël për të drejtuar mjetin” apo “Po të shkon rroga duke paguar ligjet që thyen”.

Nuk e dimë se çfarë do të ndodhë me Rinën pas kësaj videoje, por shpresojmë që ajo të jetë e vetëdijshme për shkeljen që ka bërë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Zaimina Vasjari hap një biznes të ri dhe vajza e saj Khloe është një modele e lindur!

Publikuar

-

Zaimina Vasjari prej vitesh u përfshi në botën e biznesit, ku pas një dyqani me veshje dhe këpucë, ajo po i përkushtohet dhe botës së fëmijëve.

Ajo ka vendosur që të nisë një biznes të ri për krijimin e veshjeve “matchy-matchy” mes nënës dhe fëmijës.

Dhe pikërisht fustani që mbajti me vajzën në 1-vjetorin e saj ishte pjesë e këtij koleksioni.

Ndërsa sot postoi në Instagram një tjetër foto me të bijën, ku pozojnë të dyja të veshura me një fustan të kuq me fruda.

Khloe duket se i ngjan nënës së saj lidhur me dashurinë për aparatin dhe është një modele e lindur. Ajo bëri 1 vjeçe më 23 janar dhe i ngjan më shumë babait të saj, për këtë mjafton t’i shohim sytë blu.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Kosova & Rajoni18:53 - 22 Shkurt, 2019

Ndryshimi i kufijve/ Media gjermane zbulon datën e nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi

Arritja e marrëveshjes, midis Serbisë dhe Kosovës, ka tërhequr vëmëndjen e mediave europiane dhe atyre ndërkombëtare . Më të angazhuar...

Aktualitet18:06 - 22 Shkurt, 2019

Grushti i shtetit/ Rikthehen arrestimet masive në Turqi

Qindra ushtarakë janë venë nën pranga gjatë ditës së sotme, pasi më parë policia ka kryer bastisje nëpër shtëpitë e...

Aktualitet19:35 - 21 Shkurt, 2019

Arrestohet ish Kryetari i  Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë,...

Aktualitet18:46 - 19 Shkurt, 2019

Senatori Sanders provon sërish/ Njofton kandidaturën për presidencialet

Listës së demokratëve që duan të përballen me Presidentin Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, iu shtua të...

Aktualitet09:00 - 19 Shkurt, 2019

Horror/ 18 vite në frigoriferin e së motrës

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Kroaci, ku një grua e cila ishte zhdukur që në vitin...

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Trending

Read previous post:
Merkel e konfirmon/ Nuk do të rikandidojë në 2021

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka deklaruar se nuk do të rikandidojë për postin e kancelares në vitin 2021 në fund...

Close