Connect with Us

Shokon shefi i Apple: “Të qënurit gay është dhuarata më e bukur që më ka dhënë Zoti”

Aktualitet

Shokon shefi i Apple: “Të qënurit gay është dhuarata më e bukur që më ka dhënë Zoti”

Publikuar

-

Katër vite më parë Tim Cook ishte drejtori i parë i një kompanie të madhe që deklaroi se është gay. “Unë jam shumë krenar për këtë”- u shpreh shefi ekzekutiv i Apple gjatë një interviste për CNN. Ai shtoi se: “Të qenurit gay është dhurata më e bukur e Zotit për mua”.

Kishte pasur shumë thashetheme për seksualitetin e tij por Cook nuk kishte folur asnjëherë publikisht. Ai doli hapur me 30 tetor të vitit 2014-të pa asnjë kompleks dhe tregoi historinë e tij.

“Unë dola hapur në publik sepse fillova të merrja histori nga fëmijët që lexonin online që isha homoseksual” – tha ai.

LEXO EDHE:  Flini gjumë! Me urdhër të shefit

Tim gjithashtu shtoi se atij i vinin në adresën e emailit shumë mesazhe nga fëmijë që shpreheshin se janë dhunuar dhe janë të abuzuar për shkak të orientimit seksual.

Ai ka treguar gjithmonë se është një persona privat por sipas Cook tregohej shumë egoist duke qëndruar i heshtur mbi identitetin e tij, kur në këtë mënyrë mund të ndihmonte shumë njerëz.

“Më duhet të bëja diçka për ta, doja ti demostroja të gjithë fëmijëvë gay se mund të jenë homoseksuale porn ë jetën e tyre mund të jenë të aftë të bëjnë edhe shumë punë të mëdha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Deputeti Kujtim Gjuzi ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emision “360 gradë” në Ora news, ku ka sqarur dhe përjashtimin e tij nga Kuvendi me 26 qershor, pas debateve me Ramën dhe deputetët e tjerë.

Gjuzi tha se e dënuan pasi i tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë.

“Rama ka 78 vota. Nëse vjedh, intimidon dhe blen 6 vota të tjera, kjo është përgjegjësi e Ramës që do ta çojë aty ku nuk i shkon mendja.

LEXO EDHE:  Ekipi i Apple dhe Google janë gati të zbulojnë gjurmët e Covid-19

LEXO EDHE:  Edi Paloka ironizon Ramën/ “Baba, jam gay...”

I kam thënë Ruçit që nuk të takon të rrish aty dhe më ka dënuar. Më kërkoi 10 ditë dënim, por i shkoi një diplomate dhe 4 ditë la.

Më tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë. Prandaj më dënuan.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ “Kujt i duket shtrenjtë, t’i bjerë nga rruga tjetër”

Publikuar

-

Nga

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ "Kujt i duket shtrenjtë, t'i bjerë nga rruga tjetër"

Deputeti socialist, Ervin Bushati, thotë se kujtdo që tarifa e 7.5 euro e rrugës Milot-Fier i duket e shtrenjtë, atëherë të përdorë rrugën aktuale. Këtë deklaratë Bushati e bëri në studion e “Ora News”.

“Ne kemi disa lloj mundësish si mund ti ndërtojmë këto rrugë, njëra është të rrisim borxhin dhe limitet i kemi të kufizuara aq më tepër që tani duhet të marrim borxh për të ringritur ekonominë, ose të rrisim taksat që ne nuk duam ta bëjmë, ose të bëjmë që ai që e përdor më shumë ta paguajë. Patjetër që do të ketë rrugë alternative. Ata që duan të arrijnë më shpejt do të mund të kenë një vlerë të shtuar. Nëse mendojnë se është e shtrenjtë rruga, mund të përdorin rrugën që është sot”, tha Bushati.

Projekti është kundërshtuar nga opozita, e cila akuzon se vlera e investimit është 11 herë më e lartë nga realja.  Në shtator të këtij viti Ministria e Infrastrukturës do të hapë ofertat që kompanitë do të paraqesin për ndërtimin e autostradës Milot-Fier.

LEXO EDHE:  Edi Paloka ironizon Ramën/ “Baba, jam gay…”

LEXO EDHE:  Apple dhe Google po shesin aplikacione që e lejojnë partnerin tuaj t’ju spiunojë

Ky aks propozohet të jepet me një koncesion prej 35 vitesh. Në të dhënat e qeverisë parashikohet dhe fluksi i automjeteve që do të qarkullojnë, por nëse kjo nuk arrihet fituesi do të ketë garancinë e shtetit për të mbuluar humbjet në gjysmën e parë të kontratës.

Më konkretisht në materialin zyrtar parashikohet një fond prëj 121 milionë euro që do të jepet për koncesionarin për 17 vitet e para duke nisur prej vitit 2024 deri në vitin 2040.  Të  ardhurat bazë në këtë periudhë janë parashikuar të jenë  1.7 miliardë euro. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Publikuar

-

Nga

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj i ka bërë thirrje kamarierëve të mos mbajnë doreza.

Sipas Bratajt, mbajtja e dorezave është burim hepatitesh pasi ato nuk ndryshohen sa herë i shërbehet klientëve të ndryshëm.

“Kamarierët mos përdorin dorezat sepse nuk i ndërrojnë sa herë i shërbejnë klientëve. Nuk kanë qenë asnjëherë të detyruara, kanë qenë të rekomanduara. Dorezat janë burim hepatitsh për vetë njerëzit, sepse t’i mbash 8 ore krijojnë problem”, tha Brataj më “Opinion”./CNA.al

LEXO TE PLOTE