Fotot me Fatos Nanon dhe Dritan Hoxhën, këngëtari: Vinin më dëgjonin në buzuqe… – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Fotot me Fatos Nanon dhe Dritan Hoxhën, këngëtari: Vinin më dëgjonin në buzuqe…

Publikuar

-

Devis Xherahu është një nga këngëtarët shqiptarë, i cili njihet për vokalin e tij të mirë në live.

Devisi hyri në tregun muzikor shqiptar pasi kishte ndërtuar një karrierë në Greqi, që me gjithë të mirat e të këqijat e veta e kishin bërë këngëtarin të përgatitur me performancat live.

Në një intervistë të zhvilluar së fundmi për Panorama, Xherahu ka treguar se në buzuqet greke paguhej shumë më mirë se në Shqipëri, duke qenë se atje ende paguhet mirë për ata që këndojnë live por sipas tij këtu në Shqipëri gjen një rëndësi morale që nuk e gjen tek fqinjët.

Këngëtari ka rrëfyer edhe për fotot e tij me ish-kryeministrin Fatos Nano dhe atë me Dritan Hoxhën, duke treguar se ishin ata që kishin shkuar ta shihnin tek këndonte live.

LEXO EDHE:  Foto/ Pas shiut lulëzon kanabisi në Shqipëri

Devisi ka treguar:

Ka qenë vetëm një rast kur u takuam me Fatosin dhe që atëherë nuk jemi takuar më. Por po përmend rastin e mikut tim të nderuar, të ndjerit Dritan Hoxha. U njohëm në një nga buzukët ku unë performoja me Lefteris Pantazis. Kishte dëgjuar për mua dhe erdhi të më dëgjonte e që atëherë ai vinte shpesh në buzuqet ku unë performoja. E meqenëse para disa ditësh u festua ditëlindja e 50 e tij, unë shpreh mirënjohjen, pasi ai ishte mbështetja ime kryesore në kontaktin e parë me publikun tim shqiptar nëpërmjet “Top Channel”. E kujtoj dhe do e kujtoj me respekt mikun tim, babain e medias shqiptare. Ndiehem me fat që e takova!”

Aktualitet

Jonida Shehu me të bijën në sallon bukurie/ Fotoja që do t’ju zbulurojë ditën

Publikuar

-

By

Gazetarja dhe moderatorja e njohur Jonida Shehu, shpesh herë ndan me ndjekësit e saj në rrjetet sociale momentet e bukura krah vajzës.

E vogla Kristal rritet çdo ditë dhe shpesh e shoqëron nënën e saj në aktivitetet e përditshme, ndërsa ditën e djeshme vajza e saj ka qenë shoqëruesja e saj në parukeri.

Fotot pasi ka bërë ‘make-up’, moderatorja i ka publikuar dhe me siguri do ju zbukurojnë ditën.

LEXO EDHE:  Foto/ Pas shiut lulëzon kanabisi në Shqipëri

Vetë Jonida e komenton pamjen e së bijës si të ngjashme me të aktoreve indiane. Kristal duket shumë e lumtur nga rezultati dhe nuk nguron të marrë disa poza si një zonjushë e vogel.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ana e panjohur e Arbana Osmanit/ Si duket moderatorja jashtë ekranit

Publikuar

-

By

Arbana Osmani është një nga moderatoret më të dashura për publikun shqiptar, e cila karrieren e ka nisur në ‘Top Channel’, aty ku vazhdon të qëndrojë edhe sot.

Pavarësisht ngarkesës së saj në punë, ajo gjen kohën që herë pas here të ndajë me ndjekësit në ‘Instagram’, momente të ndryshme nga përditshmëria.

Por, ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim në ekran, sikurse duket edhe në disa foto që ajo ka publikuar sot, duket se veshja sportive dhe thjeshtësia janë të preferuarat e saj jashtë ekranit.

LEXO EDHE:  Foto/ Pas shiut lulëzon kanabisi në Shqipëri

Në foto, ajo shfaqet e veshur me një palë xhinse ngjyrë blu, bluzë të bardhë dhe atlete të bardha, krahas së cilës ka shkruar: “Jetoj me këtë veshje, problematikat e demit”.

Nëse do të shikonit me vëmendje profilin në ‘Instagram’ të Arbana Osmanit, do të vinit re se një nga kombinimet e preferuara të saj është pikërisht kjo, xhinse, t-shirt dhe atlete. Siç kuptohet përditshmëria e moderatores është në përgjithësi e thjeshtë dhe këtë detaj ajo e ka vënë në dukje edhe vetë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Po kryente marrëdhenie me një mashkull”/Çifti ndahet në mes të dasmës

Publikuar

-

Historia e pabesueshme tregohet nga Willy, një këngëtar dasmash, i cili telefonoi për emisionin “Lunatici” në Radio Rai2.Në Abruzo të Italisë pa mbaruar ende dasma dhëndri dhe nusja ndërprenë gjithçka në mes, .

Muzikanti tha se dhëndri u kap duke bërë seks në banjë me një mik.

“Ata e kapën dhëndrin duke festuar në mënyrë të çuditshme. Nuk mund të gjendej. Dasmorët po prisnin tortën, por ai ishte zhdukur. Ata mendonin se ndihej keq ose shkoi për të pirë duhan. Në vend të kësaj, një i afërm i nuses e gjeti atë në banjë duke “festuar”. Po bënte seks me një mikun e tij”.

LEXO EDHE:  Foto/ Pas shiut lulëzon kanabisi në Shqipëri

“Për atë Zot, nuk ka asgjë të keqe për të bërë dashuri midis dy burrave, por nëse sapo jeni martuar me një grua dhe ju kapeni në banjë me një mikun tuaj, ka diçka të gabuar. Nusja filloi të qante dhe ai nuk ishte shumë mirë”, shtoi muzikanti.

“Të afërmit e tij erdhën tek unë për të më thënë se duhej të ndaloja muzikën sepse nuk kishte asgjë për të festuar. Në 29 vjet të kësaj pune, diçka si kjo nuk më ka ndodhur kurrë”.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:38 - 18 Prill, 2019

Qeveria gjermane ashpërson rregullat e dëbimit të emigrantëve

Qeveria gjermane miratoi projektin e “ligjit të kthimit të rregullt”, në mënyrë që të mos dështojnë kaq shumë riatdhesime. Ai...

Aktualitet20:15 - 18 Prill, 2019

Në përmbyllje të fushatës presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Marrëveshja e Prespës, emri i ri i shtetit, anëtarsimi në NATO dhe në BE, zhvillimi ekonomik, raportet ndëretnike dhe politikat...

Aktualitet16:04 - 18 Prill, 2019

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje/ Raporti Mueller gati për publikim

Një nga ngjarjet mbizotëruese në presidencën dyvjeçare të Donald Trump-it kalon në një fazë të re të enjten me publikimin...

Aktualitet09:06 - 18 Prill, 2019

Çfarë presin Kosova dhe Serbia nga takimi i Berlinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nuk presin që në takimin e Berlinit me (29.04)...

Aktualitet22:12 - 17 Prill, 2019

Merr fund “telenovela” e zgjedhjeve në Turqi/ Shpallet fituesi i Stambollit

Ekrem İmamoğlu, kandidati i Partisë Republikane Popullore (CHP) për kryebashkiak të Stambollit në zgjedhjet lokale të mbajtura muajin e kaluar...

Aktualitet21:19 - 17 Prill, 2019

Djegia e katedrales “Notrë Dame”/ Feston ISIS: Paçi një ditë të mbarë!

Pas djegies së Katedrales së “Notrë Dame de Paris”, ISIS ka ndarë mesazhe në rrjetet sociale. Së bashku me publikimin...

Aktualitet21:05 - 17 Prill, 2019

Ngelën në mes të shkretëtirës/ Çifti gjen mënyrën brilante për të shpëtuar

Një çift e ka gjetur veten në vështirësi, pasi iu është prishur makina në mes të shkretëtirs. Shantelle Johnson dhe...

Aktualitet20:23 - 17 Prill, 2019

Rekord botëror/ Femrat “pushtojnë” parlamentin finlandez

Partia Socialdemokrate (SDP) në Finlandë ka fituar votimet duke marrë 40 vende me 17.7 % të votave nga 200 vende...

Aktualitet20:03 - 17 Prill, 2019

Hyn në fuqi Kodi i ri Penal/ Ashpërsohen dënimet për korrupsionin

Në Kosovë këtë javë ka hyrë në fuqi Kodi i ri Penal që parasheh shtim dënimesh për shkelësit e ligjit,...

Aktualitet19:10 - 17 Prill, 2019

SHBA, sanksione të tjera ndaj Kubës, Nikaraguas, Venezuelës

Qeveria amerikane do të njoftojë sot sanksione shtesë ndaj Venezuelës, Kubës dhe Nikaraguas, masa më e fundit kundër qeverive socialiste...

Aktualitet19:03 - 17 Prill, 2019

Policia shkoi ta arrestonte/ Vret veten ish presidenti peruan

Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan, Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri. Ngjarja ndodhi pasi policia...

Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj? Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj?
Aktualitet16:10 - 17 Prill, 2019

Përplasjet tek Bregu i Lumit/ PD padit Veliajn

Partia Demokratike ka ngritur padi penale ndaj Policisë së Shtetit, Policisë Bashkiake si dhe ndaj kryetarit të bashkisë së Tiranës...

Aktualitet14:20 - 17 Prill, 2019

Sqarimi i një zhgënjimi

Kapitulli Nr. 15 i hapjes te Negociatave per anetaresimin ne B. E. ( per ENERGJINE ) si dhe V.K.M. Nr....

Aktualitet09:08 - 17 Prill, 2019

BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk deklaroi se BE nuk duhet të ngutet, për shkak të një lodhjeje nga Brexiti....

Aktualitet22:39 - 16 Prill, 2019

Djegia e Katedrales/ Çfarë i tha Trump presidentit Marcon?

Shtëpia e Bardhë deklaroi se  presidenti Donald Trump i i ka shprehur ngushëllimet e tij presidentit francez Emmanuel Macron për...

Aktualitet18:44 - 16 Prill, 2019

Kandidati për president i SHBA bën transparent statusin e tij si milioner

Bernie Sanders, kandidati presidencial demokrat në SHBA, publikoi të hënën taksat për 10 vitet e fundit, duke dhënë detaje të...

Aktualitet18:40 - 16 Prill, 2019

Lutje dhe himne për Katedralen “Notrë Dam”

Brigada e zjarrëfiksave të Parisit tha të martën se struktura e katedrales së famshme të Notrë Damit është shpëtuar, së...

Aktualitet14:30 - 16 Prill, 2019

Alarm për bombë në Spanjë/ Evakuohet kulla 235 e lartë

Një alarm për bombë ka ngritur në këmbë policinë e Madridit. Sikurse bëjnë të ditur mediat e huaja, policia ka...

Aktualitet20:47 - 15 Prill, 2019

Foto-Francezët në panik/ Përloten gjatë djegies së katedrales historike

Katedralja më e famshme në Paris dhe Europë “Notre Dame” është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Pavarësisht ndërhyrjes së...

Aktualitet20:36 - 15 Prill, 2019

Zjarri gllabëroi majën e “Notre-Dame”/ Reagon Donald Trump

Flakët e zjarrit kanë pushtuar katedralen e famshme në Paris “Notre-Dame”. Për disa minuta zjarri ka përfshirë pjesën më të...

Aktualitet20:03 - 15 Prill, 2019

Konsumonte kokainë me miqtë/ Arrestohet avokati i njohur

Një avokat është arrestuar nga policia italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës. Sipas informacioneve 51 vjeçari Francesco Bizzarri, ka...

Aktualitet19:50 - 15 Prill, 2019

Notre-Dame/ Flakët pushtojnë katedralen e famshme të Parisit

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Sipas informacioneve objekti...

Aktualitet19:06 - 15 Prill, 2019

Video-Bullizohet nga të rinjtë/ Transgjinorja rrihet barbarisht

Një transgjinore është rrahur në mënyrë barbare nga disa të rinj në Dallas të SHBA-së. Sipas informacioneve 23 vjeçarja është...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet18:46 - 15 Prill, 2019

Trump i bën thirrje kompanisë Boeing të riparojë avionin 737 MAX

Presidenti amerikan Donald Trump i bëri thirrje të hënën kompanisë Boeing që të riparojë avionin 737 MAX dhe t’i ndryshojë...

Aktualitet18:40 - 15 Prill, 2019

BE e vendos përfundimisht reformën e së drejtës së autorit

Reforma e së drejtës së autorit, që ka ngjallur shumë debate në BE, u miratua. Qeveria gjermane dha aprovimin për...

Aktualitet18:35 - 15 Prill, 2019

Vdes Mira Markoviç, bashkëshortja e Slobodan Millosheviçit

Mirjana Markoviç, e veja e ish presidentit serb Sllobodan Millosheviç, ka vdekur në kryeqytetin e Rusisë, Moskë , ku kishte...

Aktualitet17:23 - 15 Prill, 2019

ISIS publikon shifrat tonditëse/ Ja sa njerëz kanë vrarë për 3 ditë

Grupi terrorist ISIS pretendon se ka vrarë 362 njerëz për 3 ditë, pas hakmarrjes për rënien e Kalifatit Islamik. Ata...

Aktualitet17:38 - 14 Prill, 2019

Eufori kineze në Dubrovnik/ Kina shpëtimtarja e Ballkanit?

Një numër kontratash nënshkruan me Kinën pjesëmarrësit e samitit të grupit 16+1 në Dubrovnik. Ndërkohë që Europa Lindore e Juglindore...

Trending

Read previous post:
Votuan pro Maqedonisë së Veriut/ Merren në mbrojtje deputetët e opozitës

Ministria e Brendshme në Maqedoni ka marrë në mbrojtje deputetët e partisë opozitare të Nikolla Gruevskit, VMRO-DPMNE, të cilët votuan...

Close