Ajola Xoxa del në publik për herë të parë pas lindjes dhe arsyeja është akoma më e veçantë – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Ajola Xoxa del në publik për herë të parë pas lindjes dhe arsyeja është akoma më e veçantë

Publikuar

-

Bashkëshortja e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Ajola Xoxa është shfaqur për herë të parë në publik pas lindjes së djalit.

Edhe pse kryebashkiakun e kemi parë shpesh herë në krye të detyrës, kjo është hera e parë që Ajola u fotografua pasi u bë nënë.

Bashkë me Erion Veliajn për dore, Ajola shkoi në festën e pagëzimit të vajzës së kreut të grupit të PS-së Taulant Balla.

E veshur me një fustan bojëqielli të gjatë, Ajola dukej rrëzëllitëse edhe pse kanë kaluar pak ditë nga ardhja në jetë e vogëlushit Kajan.

Ajo i qëndronte pranë Veliajt, i cili ishte zgjedhur kumbar për pagëzimin e vogëlushes së Ballës.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe bashkëshortja e tij Ajola Xoxa u bekuan me një vogëlush dy javë më parë, të cilin e kanë pagëzuar me emrin e veçantë Kajan.

Ata nuk e kanë fshehur në publik entuziazmin e të qënit prindër për herë të parë, me deklarata emocionuese në rrjetet sociale dhe foto profesionale të bëra pak kohë para ardhjes në jetë të të voglit.

Kryesore Show Biz

“Më dhemb zemra”, Emina rikthehet në Tiranë për familjet në nevojë

Publikuar

-

Emina Cunmulaj është rikthyer në Shqipëri, për të vijuar misionin e bamirësisë, duke i ardhur në ndihmë të gjithë personave në nevojë. Supermodelja shoqërohet vetëm nga i vëllai, Bekim Cunmulaj, ndërsa dy vogëlushet e saj, Ella dhe Mia, qëndrojnë në shtëpi!

 

Por Emina nuk është mësuar të qëndrojë larg për një kohë të gjatë nga dy vajzat e saj, pasi e ka marrë përsipër vetë të kujdeset për to. Në profilin e saj në “Instagram”, ajo ka publikuar një video ku shfaqet Mia dhe Ella duke luajtur me njëra  -tjetrën dhe tregon se i mungojnë shumë.

“Ndërkohë zemra ime dhemb! Më mungojnë shumë vajzat e mia” – shkruan modelja.

Emina ka përfituar nga vizita në Tiranë edhe për të eksploruar kryeqytetin shqiptar.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Epike! Miss-i shqiptar harron datën e pavarësisë në transmetim live

Publikuar

-

Producenti i njohur i spektakleve të bukurisë Petri Bozo bashkë me miss-et e përzgjedhura për kalendarin fotografik të vitit 2019 ishit të ftuarit e ditës së sotme në emisionin “Trokit”.

Alba Bajrami, e cila rrëmbeu kurorën e “Miss Shqipëria” këtë vit rrëfeu eksperiencën e saj në konkursin ndërkombëtar të bukurisë nga i cili ishte kthyer.

Ndërkohë që ajo tregonte, moderatori Ermal Peçi e ndërpreu t’i bënte pyetjen epike për datën e shpalljes së pavarësisë në Shqipëri.

“28 nëntor…” – u përgjigj Alba duke qeshur nga sikleti dhe duke lënë pa përgjigje të plotë pyetjen e bërë.

Pas kësaj moderatori u drejtua nga Petri duke e pyetur: “ Me historinë pse ngecin këto vajza?”

“Po prandaj po bëhen këto të shkollave se ka ikur shkolla për l**h. Nuk u mësojnë as histori, as gjeografi. Kur unë u them do shkojmë në filan vend thonë ‘Nuk e dimë ku bie’. Fillojnë kërkojnë në ‘Google’ për gjithçka, edhe për të lidhur një fjali…” – u shpreh Bozo.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Drejton dy ndër shtëpitë më të mëdha të modës, por nuk përdor internetin dhe mund të ishte një fermer

Publikuar

-

Mbi 31 milionë njerëz ndjekin instagram-in zyrtar të Chanel, por Karl Lagerfeld nuk është një prej tyre.

“As nuk e di se si duket.”- u shpreh ai në një intervistë për The Cut. Dhe arsyeja pse është thjesht mungesa e kohës.

Karl Lagerfeld është drejtori i artistik i një ndër shtëpive më të mëdha të modës që nga 1910, Chanel. Gjithashtu ka të njëjtin rol dhe pranë Fendi, së bashku me Silvia Venturini Fendi.

Nuk i përdor rrjetet sociale. As internetin. “Personalisht, nuk kam kohë. Nuk e përdor internetin, nuk e përdor Facebook. Duhet të skicoj, duhet të luaj me Choupette (macja e tij). Duhet të fle. Dita është shumë e shkurtër për këtë.”- është shprehur Karl.

Përdor avion privat, por preferon që të jenë kryesisht bosh. “Problemi me avionët privatë është se edhe nëse ke një të madh, nëse ke shumë njerëz rrotull, është një makth. Më shumë se 3 apo 4? Harroje!”  Gjithashtu ai gjithnjë ka vend dhe për Choupette. Se mos harrojmë, Karl ka 20 vjet që nuk përdor avionët normal.

Ai nuk ka të bëjë aspak me veprimtaritë bazike të jetës. “Nuk di të gatuaj, nuk di as të rregulloj shtratin. Di vetëm të skicoj, të flasë dhe të krijoj koleksione. Kur isha fëmijë, mamaja më thonte të mos mësoja asgjë. Gjithnjë duhet të varesh tek të tjerët, sepse ashtu do detyrohesh të bësh një përpjekje të kesh paratë që ata të bëjnë gjëra për ty.”- shpjegon më tej drejtuesi i Chanel.

Dhe detaji i fundit? Mund të ishte fermer, dhe këtë e ka thënë vetë ai. I pëlqejnë shumë lopët dhe kjo nuk është çudi pasi është rritur në një fshat në Gjermani.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet22:32 - 14 Dhjetor, 2018

Rekord historik/ Vepra e Prustit shitet për 1,51 milionë euro

Vepra origjinale “Nga ana e Suanit” e shkrimtarit Marsel u shit sot për 1,51 milionë euro. Kjo kopje e rrallë,...

Aktualitet17:59 - 14 Dhjetor, 2018

Foto- Homazh për viktimat në Genova/ Flamuri shqiptar valvitet mbi urën e Morandit

Kanë kaluar katër muaj nga shembja e urës së Morandit në  Genova të Italisë. Gjatë ditës së sotme miq dhe...

Aktualitet10:23 - 14 Dhjetor, 2018

Kuvendi voton sot formimin e ushtrisë/ Forcat e KFOR-it austriak pozicionohen tek Ura e Ibrit

Forca të KFOR-it të cilat përkujdesen për sigurinë në Kosovë, janë stacionuar sot në Urën e Ibrit, në Mitrovicë. Sipas...

Aktualitet08:44 - 14 Dhjetor, 2018

Kuvendi i Kosovës voton sot formimin e Ushtrisë/ SHBA: Vendim historik

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, tha të enjten se votimi i nesërm i transformimit të Forcës së Sigurisë së...

Aktualitet20:00 - 13 Dhjetor, 2018

Arsimi i lartë/ Artan Fuga tregon masat që duhen marrë

Akademiku dhe Pedagogu i Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Artan Fuga, ka bërë disa sugjerime se çfarë nevojitet...

Aktualitet19:19 - 13 Dhjetor, 2018

Protesta në Shkodër/ Policia përplaset me qytetarët

Në protesta e zhvilluara pasditen e sotme, për taksat dhe çmimin e naftës në qytetin e Shkodrës ka pasur përplasje...

Aktualitet18:53 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Madhe/ Bashkia njofton prishjen e një ndërtese tjetër

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur ditën e sotme një tjetër godinë 3 katëshe në...

Aktualitet18:38 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë lirimin e Daniel Dobrajt

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme për mbrojtjen e banesave të tyre nga...

Aktualitet16:28 - 13 Dhjetor, 2018

Kërcënojnë banorët e Bregut të Lumit/ Do hapim luftë civile

Banorët e zonës së Bregut të Lumit janë ngritur sërish pasditen e sotme në protestë për dëmshpërblimet nga ndërtimi i...

Aktualitet16:10 - 13 Dhjetor, 2018

Nxënësit e gjimnazeve hidhen nga kangjellat e shkollës për protestë

Nxënësit e gjimnazeve të Beratit kanë dalë sërish sot në protestë në rrugët e qytetit në për të përkrahur studentët....

Aktualitet15:31 - 13 Dhjetor, 2018

“Xhisiela”/ Prokuroria jep pretencën për Rexhep Rrajën

Prokuroria e Krujës ditën e sotme ka dhënë pretencën për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të Partisë Socilaiste  Rrahman Rraja,...

Aktualitet14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje....

Aktualitet13:51 - 13 Dhjetor, 2018

Përfundon seanca plenare/ Studentët zhvendosin protestën

Sapo ka mbaruar seanca plenare në Kuvend dhe studentët janë duke e spostuar protestën e tyre drejt Kryeministrisë. Që prej...

Aktualitet13:36 - 13 Dhjetor, 2018

Artisti “shpërthen” ndaj medias/ Rrini larg studentëve, po zbehni kauzën

Artisti Robert Aliaj i është bashkuar prapë sot protestës së studentëve, pavarësisht lajmeve se ndaj tij ka filluar një porcedim...

Aktualitet13:18 - 13 Dhjetor, 2018

Kërkoheshin nga Interpoli/ Arrestohen shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë të shpallur prej kohësh në kërkim janë arrestuar nga Interpol Tirana në Greqi. Nga policia bëhet me dije...

Aktualitet13:00 - 13 Dhjetor, 2018

Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh?

Shtëlluga të zeza tymi janë parë të dalin mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme. Nga fotot shihet se në...

Aktualitet12:28 - 13 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj nuk ndalet/ Sfidon policinë

Ndonëse ndaj artistit Robert Aliaj ka filluar një porcedim penal, ai është shfaqur sërish sot pranë protestës së studentëve ....

Aktualitet09:44 - 13 Dhjetor, 2018

Trenat përplasen kokë më kokë/ Humbin jetën 7 persona, dhjetëra të plagosur

Shtatë të vdekur dhe 46 të plagosur është bilanci i aksidentit të shkaktuar nga përplasja e dy trenave në kryeqytetin...

Aktualitet20:07 - 12 Dhjetor, 2018

Krijimi i KLGJ dhe KLP/ Reagon Ambasada Amerikane

Pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorëve, ka ardhur edhe reagimi Ambasadës Amerikane në...

Aktualitet19:52 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët ndezin zjarr, sfidojnë të ftohtin

Studentët që kanë mbi nëntë ditë duke prostuar po përgatiten për të kaluar natën para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.Të...

Aktualitet18:46 - 12 Dhjetor, 2018

Gjermania ultimatum Kosovës/ Anullo ose pezulloni tarifën ndaj mallrave serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka vënë ultimatumin Kosovës për të anuluar tarifë 100%  ndaj  mallrave serb. Ka...

Aktualitet18:20 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet e KLGJ-së/ Zbulohen tre antarët e parë

Janë zgjedhur tre nga gjashtë antarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Emrat të cilët janë votuar nga gjyqtarët...

Aktualitet18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para...

Aktualitet18:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët me batanije në rrugë

Studentët vazhdojnë të qëndrojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e nëntë pikave të kërkesës së...

Aktualitet16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës....

Aktualitet16:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta / Tupja: Mashtron, Rama nuk është i gatshëm për dialog

Profesori Edmond Tupja ka qenë pasditen e sotme i ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ku ka folur për...

Aktualitet15:41 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Bulqizë/ Minatorët paralajmërojnë grevë urie

Protestat e studentëve në Tiranë dhe në shumë qytetet të tjera të vendit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët...

Aktualitet15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende...

Trending

Read previous post:
Motori përplaset me kangjellat/ Ndërron jetë 18 vjeçari

Një 18-vjeçar ka ndërruar jetë në orët e para të ditës së sotme në Pistoi të Italisë, si pasojë e...

Close