Connect with Us

“Akuzat ndaj Stresit të pabaza”/ Sali Lushaj shpjegon si e futën në kurth të birin

Aktualitet

“Akuzat ndaj Stresit të pabaza”/ Sali Lushaj shpjegon si e futën në kurth të birin

Publikuar

-

Ish—trupëroja i Sali Berishës, Sali Lushaj, është i ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në Neës24, për të folur në lidhje me arrestimin e djalit të tij, Stresit.

Sipas Lushajt, kjo ngjarje ishte tërësisht e manipuluar dhe akuzat ndaj djalit të tij janë të pabaza. Më tej Lushaj ka shpjeguar edhe mënyrën sesi u fut në kurth i biri.

“Kishte prenotuar dhomën 3. I kanë ndryshuar dhomat. I kanë thënë është e zënë shko tek 12. Tek kjo dhomë është gjetur pistoleta e mbuluar me peshqir brenda në dollap. Kush e mban pistoletën me peshqir brenda në dollap”, tha Lushaj. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

Publikuar

-

Nga

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

Ditën e sotme, moti parashikohet kryesisht i kthjellët përgjatë vijës bregdetare.

Vranësirat do të bëhen prezente në orët e mesditës përgjatë relieveve malore duke u pasuar nga reshje shiu të karakterit lokal.Era do të jetë nga veriperëndimi 1-8m/s, e cila hera-herë përgjatë vijës bregdetare do të fitojë intensitet deri në 15m/s.

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Maqedoni e Veriut/ Shtrohet në Infektiv kryeparlamentari Talat Xhaferi

Publikuar

-

Nga

Maqedoni e Veriut/ Shtrohet në Infektiv kryeparlamentari Talat Xhaferi

Mediat në Maqedoninë e Veriut raportojnë se kreu i Parlamentit, Talat Xhaferi është shtruar sot në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup.

Deri në këto moment ende nuk është bërë e qartë nëse bëhet fjalë për infektim nga koronavirusi apo për diçka tjetër. Mësohet se Xhaferi kishte pasur probleme shëndetësore gjatë ditëve të fundit.

Ndërkohë, parlamenti i ri i dalë pas zgjedhjeve të 15 korrikut duhet të mblidhet në fillim të muajit gusht dhe këtë seancë e thërret vetë z. Xhaferi.LEXO EDHE:  Ushtroi dhunë ndaj bashkëjetueses/ Në pranga 36-vjeçari

Dy zyrtarë të tjerë të BDI-së kanë njoftuar se kanë rezultuar pozitivë në testet për COVID-19: Arbër Ademi, i cili është Ministër aktual i Arsimit dhe deputet në parlamentin e ri, si dhe Kreshnik Bekteshi, Ministër i Ekonomisë. /CNA.al

LEXO EDHE:  Arresohet për pedofili punonjësi i bankës në Tiranë

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Hallall t’i keni sharjet dhe akuzat/ Topollaj: Nga sot të gjithë bashkë për hapjen e listave

Publikuar

-

Nga

Hallall t'i keni sharjet dhe akuzat/ Topollaj: Nga sot të gjithë bashkë për hapjen e listave

Numri 2 i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka vendosur që kërkesën për hapjen e listave ta komentojë vetëm me një fjali të shkruar, por duke sjellë në vëmendje edhe debatin e një jave më parë me Fatbardh Kadillin në studion televizive të “News24”.

“Jua kemi bërë hallall debatet, akuzat dhe sharjet, mjafton që nga sot jemi të gjithë bashkë për hapjen e listave”, shkruan  Topollaj.Në debatin në “Real Story”,  Topollaj shprehej se ishte i vetmi që pati fatin të ketë një të PD-së përballë për listat e hapura, ndërsa Kadilli e akuzonte se po i hiqte nga fyti litarin Ramës.

LEXO EDHE:  Ushtroi dhunë ndaj bashkëjetueses/ Në pranga 36-vjeçari

LEXO EDHE:  Kapet i “forti” i Vlorës/Lëvizte me armë dhe pa patentë (Emri)

Kadilli më tej thotë në video se është Edi Rama ai që po çon vendin në përplasje me metodat që zgjedh për të ndryshuar sistemin sic do vetë, ndërsa Topollaj deklaron se PD ka marrë monopolin e bën rregullat, edhe pse është jashtë parlamentit. /CNA.al 

LEXO TE PLOTE