Connect with Us

Sa e ‘vështirë’ është jeta me një grua shtatzënë, jua tregojnë këto ilustrime!

Life Style

Sa e ‘vështirë’ është jeta me një grua shtatzënë, jua tregojnë këto ilustrime!

Publikuar

-

Thuhet se shtatzënia është periudha më emocionuese në jetën e një gruaje. Ato 9 muaj nuk janë kurrsesi të thjeshta dhe është kaq bukur kur prindërit e ardhshëm e ruajnë sensin e humorit pavarësisht gjithçkaje.

Kjo sepse, gjatë kësaj periudhe ka kaq shumë situata sa mund të ndërtosh një film të tërë. Në ilustrimet më poshtë, jemi të sigurt se kushdo që jeton me një grua shtatzënë do ta gjej veten.

Të përgatitesh për mëmësinë është shumë serioze.

 

Burrat kalojnë gjithashtu një periudhë të vështirë. Nuk ka rënësi nëse është dhjetor apo jashtë bie dëborë. Nëse asaj i haet shalqi, t’i do t’ja gjesh edhe nëse 5 minuta më vonë asaj thjesht nuk i pëlqen më.

LEXO EDHE:  Rrëzohet nga kati i shtatë i pallatit/ Gjen vdekjen e menjëhershme gruaja

Gjëja më e rëndësishme është të bëheni gati për gjithçka. E kemi fjalën për shijet në ushqim, janë nga më të çuditshmet.

Dua të urinoj dhe dua tani!

E gjithë bota është kundër teje, madje edhe këpucët e tua të preferuara.

Çdo ditë ka sfida të rezervuara për ty.

E keni vënë re që ato rrobat për shtatzëni që shiten nëpër dyqane nuk ju pëlqejnë dhe aq? Këmishat e tij janë kaq të rehatshme.

Mund t’i gjesh duke qarë në çdo moment.

Sa më shumë afrohet momenti, aq më tepër shtohet paniku…

Por gjithçka harrohet kur në krahë mban lumturinë e vërtetë…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Dokumenti- “Braktisi” muzikën/ Zaimina Vasjari nis “karrierën” si specialiste në Ujësjellësin e Durrësit

Publikuar

-

Nga

Prej vitesh e distancuar nga muzika, tashmë këngëtarja Zaimina Vasjari ka nisur një karrierë të re, si specialiste në Ujësjellsin e Durrësit.

Në dokumentin e bërë publik, Zaimina ka marrë këtë post që prej 10 qershorit të këtij viti. Ajo figuron e punësuar si specialiste në drejtorinë e Ujësjellës Kanalizime në Durrës, në degën e Shijakut.

Vendimi mban firmën e drejtorit të Ujësjellësit Spartak Kovaçi. Përveçse këngëtare Zaimina mban edhe titullin “Miss Shqiperia”, ndërkaq është diplomuar në degën e Arkitekturës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Aurela Hoxha konfirmon lajmin se është bërë nënë/ Publikon fotot e para me bebin

Publikuar

-

Nga

Pas shumë muajsh që u përfol për shtatzëni, modelja Aurela Hoxha ka konfirmuar për herë të parë se është bërë nënë për herë të parë.

Ajo ka publikuar disa foto ku shihet me të voglin në duar dhe disa foto nga periudha e shtatzënësië.

Në njërën prej fotove, Aurela shihet teksa ushqen të birin me gji ndërsa në një tjetër shihet duke e mbajtur në krahë, djalin e saj.

Megjithatë, modelja nuk ka zbuluar ende emrin e të voglit dhe imazhin e tij nuk e ka bërë ende publik.

LEXO EDHE:  Afërdita Dreshaj shtatzënë për herë të parë/ Zbulon gjininë e fëmijës me videon emocionuese

LEXO EDHE:  Njihuni me ndryshimet e grave pasi kalojnë moshën 40 vjeçare

Kujtojmë se Aurela Hoxha ka 6 vite që është në një lidhje me partnerin e saj, i cili është mësuar se quhet Alban. Në ditën e Shën Valentinit, Aurela zbuloi se ajo dhe partneri kanë shumë vite bashkë, teksa ndau edhe një moment të ëmbël me të në InstaStory./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Mevlani dhe Aristela u shfaqen bashkë në një shtrat/ Reagon për herë të parë Ledjana

Publikuar

-

Nga

Mevlani dhe Aristela u shfaqën bashkë në një shtrat/ Reagon për herë të parë Ledjana

Dy ish konkurentët e “Për’puthen”, Ledjana Prenga dhe Mevlan Shaba janë dyshja më e komentuar e momentit, për shkak të historisë të tyre të dashurisë.

Mirëpo Mevlani i ka surprizuar të gjithë ditën e djeshme teka ka publikuar në rrjete sociale një foto pranë Aristelës.

Dyshja shfaqeshin bashkë në një shtrat dhe kjo nuk është pritur aspak mirë nga fansat e Ledjanës.

Ato kanë bërë thirrje që të gjithë të bllokojnë llogarinë e Aristelës në Instagram, pasi sipas tyre ajo nuk mund të zërë vendin e Ledjanës në jetën e Mevlanit.

Këtë deklaratë e ka vënë re edhe Ledjana, që ju ka kërkuar me lutje fansave që të mos ofendojnë askënd. Ajo shprehet se nuk ka armiqësi me asnjë njeri, sepse të gjithë janë të lirë të lidhen dhe të shoqërohen me kë të duan. Përmes këtij mesazhi ajo tregon edhe njëherë se i ka dhënë fund një herë e mirë marrëdhënies me Mevlanin.

LEXO EDHE:  Rrëzohet nga kati i shtatë i pallatit/ Gjen vdekjen e menjëhershme gruaja

LEXO EDHE:  'Ma ka bërë gruaja 8 me 2', Sinan Hoxha tregon hapur problemet e martesës

“Do ju lutesha të mos ofendonit askënd nëpër statuse aq më pak fanpage që kanë emrin tim. Nuk kam armiqësi me askënd, secili është i lirë të lidhet dhe të shoqërohet me kë të dojë”, shkruan Ledjana.

LEXO TE PLOTE