Connect with Us

“Po krijon monopol për Olsin”/ Rama i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” akuzave të Berishës

Aktualitet

“Po krijon monopol për Olsin”/ Rama i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” akuzave të Berishës

Publikuar

-

Pas publikimit të disa denoncimeve nga ish-kryeministri Berisha në lidhje me vendimin për mbylljen e pikave të basteve, ka reaguar kryeministri Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se  “Saliu u del për zot basteve, partia e vet i del kundër kontrollit mjekësor bazë FALAS”.

“Saliu u del për zot basteve, partia e vet i del kundër kontrollit mjekësor bazë FALAS. Këto janë dy fytyrat kuptimplota të një opozite që ka humbur bastin me të ardhmen dhe ka mbetur peng i një politike të dëshpëruar dyfytyrësie e shterpësie të ububushme. Bastet vdiqën Sali”.

LEXO EDHE:  “Lufta” Qeveri-Presidencë/ Nazarko: Basha “në hije”, Presidenti është kthyer në personifikim të opozitës

Kujtojmë këtu se në denoncimin e Berishës thuhej se pas vendimit të Ramës për mbylljen e pikave të basteve, qëndrojnë interesa personale. Sipas denoncuesit, kryeministri po krijon monopol për vëllain e tij, Olsi Rama.

Zbulohen prapaskenat për mbylljen e pikave të basteve/ Të përfshirë emra të njohur të politikës

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Tepelena “mbështet” Bashën/ Sa vota ka siguruar

Publikuar

-

Nga

Edhe në Tepelenë kryeson Lulzim Basha. Burime për CNA.al bëjnë me dije se në këtë bashki Basha ka marrë mbështetjen e 96 demokratëve, Agron Shehaj ka arritur të sigurojë 46 vota, e ndjekur nga Edith Harxhi me 5 vota dhe Fatbardh Kadilli me 3 vota.

Gjithësej 152 vota./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha kryeson në Cerrik/ Zbardhen sa vota kanë marrë kandidatët

Publikuar

-

Nga

Basha kryeson në Cerrik/ Zbardhen sa vota kanë marrë kandidatët

Përfundon procesi i numërimit  në bashkinë Cerrik. Të dhëna zyrtare të CNA.al bëjnë me dije se Lulzim Basha kryeson me 388, Agron Shehaj me 56, Fatbardh Kadilli me 7 vota dhe Edith Harxhi me 2 vota.

Të pavlefshme kanë dalë vetëm  2 vota./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kreu i ri i PD/ Mbyllet numërimi në Prrenjas, kjo është renditja

Publikuar

-

Nga

Kreu i ri i PD/ Mbyllet numërimi në Prrenjas, kjo është renditja

Ka përfunduar procesi i numërimit në Prrenjas. Burime zyrtare për  CNA.al bëjnë me dije se në këtë bashki kryeson kreu aktual Lulzim Basha me 242 vota, i ndjekur nga Agron Shehaj me 43 vota.

I treti renditet Fatbardh Kadilli me 8 vota dhe më pas Edith Harxhi me 2 vota./CNA.al

LEXO TE PLOTE