Pasi tha se babi i saj është më i bukur se ai i Dua Lipës, Tayna na prezanton dy prindërit – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Pasi tha se babi i saj është më i bukur se ai i Dua Lipës, Tayna na prezanton dy prindërit

Publikuar

-

E ftuar të shtunën në “Xing me Ermalin”, reperja më e komentuar e momentit, Tayna foli për herë të parë edhe për jetën private ku tregoi se është vajzë e vetme dhe prindërit i ka të rinj.

Tayna u shpreh se babai i saj është më i bukur se ai i Dua Lipës dhe i bëri të gjithë kuriozë si duket ai.

Mbrëmjen e sotme reperja ka darkuar me prindërit dhe ka postuar në Instastory një foto ku i prezanton ata me ndjekësit duke i shuar kështu kuriozitetin sesi duket babai i saj.

Aktualitet

‘Kujdes se është Eni aty’, Kejvina vë në siklet Genc Prelvukaj

Publikuar

-

I ftuar mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin” është këngëtari shumë i dashur për publikun, Genc Prelvukaj i cili është komentuar shumë së fundmi për lidhjen me Eni Koçin.

Gjatë emisionit, Genci nuk i ka shpëtuar as pyetjes me spec të Kejvinës të cilës Ermali i kërkoi të kishte kujdes sepse Eni ndodhej në prapaskenë.

“Ju reperët keni aftësi të këndoni shpejt, të karakterizon kjo veçori dhe në aspekte të tjera të jetës?”, ishte pyetja e Kejvinës.

“Zakonisht këngët e mia nuk janë shumë të shpejt”, u përgjigj Genci i vënë në siklet.

“Në gjëra tjera jam jo i ngadaltë por thjesht normal. As nuk haj shpejt, as nuk i jap makinës shpejt”, shtoi Genci.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pas propozimit për fejesë , Genci bën tatuazh në trup Eni Koçin

Publikuar

-

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj janë një ndër çiftet më të diskutuara në mediat rozë.

Ata po shijojnë prej kohësh romancën dhe gjërat mes tyre tashmë janë bërë më serioze.

Por duket se Genci qenka një djalë vërtetë romantik. Ai pas propozimit surpriz duke iu ulur në gjunë Enit, ka bërë një tjetër gjest të veçantë.

Prelvukaj ka pikturuar në pjesën e brendshme të krahut fytyrën e Eni Koçit dhe portreti i saj është realizuar me sukses. Këtë e ka treguar në intervistën e dhënë në emisionin ‘Xing me Ermalin’.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Jetojeni jetën për të!”, ëndrra e të riut emigrant që u ndërpre në mes

Publikuar

-

Historia e një të riu që dëshironte të ndryshonte jëtën e tij dhe të familjes ishte këtë mbrëmje pjesë e programit “Dua të të bëj të lumtur”. Lorenci, djali nga Skrapari ëndërronte që të largohej nga Shqipëria dhe të emigronte për në Angli. Pas shumë përpjekjesh ai kishte arritur që të nisej në mënyrë ilegale dhe të shkonte tek xhaxhai i tij në Londër.

Në studion e programit “Dua të të bëj të lumtur” kishte ardhur nusja e xhaxhait, Liljana e ciia rrëfeu vështirësitë që Lorenci kishte kaluar në emigracion. Ajo tregoi se ëndrra e Lorencit ishte ndërprerë pasi ai ishte diagnostikuar me një sëmundje të rëndë. Pavarësisht përpjekjeve të tyre për ta shpëtuar atë, Lorenci kishte ndërruar jetë.

Rasti i Lorencit kishte tërhequr vëmendjen e mediave britanike pasi policia e kishte burgosur atë sepse nuk ishte i pajisur me leje qëndrimi. Në këtë mënyrë policia nuk e kishte lejuar që të merrtë trajtimin e duhur.

Liljana kishte ftuar në programin “Dua të të bëj të lumtur” prindërit e Lorencit, Pranverën dhe Neshatin. Ajo kishte një mesazh për ta nga Lorenci: “Jetojeni jetën aty ku e la Lorenci. Ju e dini se sa e donte ai jetën, prandaj vazhdojeni pë të!”.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Aktualitet19:44 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës, kundër Presidentit, trondit Serbinë

Protestat e opozitës kundër rizgjedhjes së presidentit në detyrë Aleksandër Vuçiç kanë njohur përshkallëzim. Nёn moton “njё ndёr pesё milionё”...

Aktualitet22:25 - 9 Shkurt, 2019

Tre vjeçarja bie nga kati i katërt/ Motra e madhe bën mrekullinë

Një mrekulli ka ndodhur në periferi të Milanos. Një vajzë 3 vjeçare, ka shpëtuar me dëmtime të lehta, pasi ka...

Aktualitet21:59 - 9 Shkurt, 2019

Maskat grabisin një bankë në Prishtinë

Prishtina është tronditur mbrëmjen e sotme nga një grabitje me armë dhe me maska që i është bërë një banke...

debaqt ne parlamentin grek debaqt ne parlamentin grek
Aktualitet20:49 - 9 Shkurt, 2019

Maqedonia në NATO/ Tsipras akuza të forta opozitës greke

Parlamenti grek është përfshirë ditën e sotme nga debate me tone të ashpëra nga mazhoranca dhe opozita. Shkak për këtë...

Donald Trump takim Kim Jong Un Donald Trump takim Kim Jong Un
Aktualitet20:10 - 9 Shkurt, 2019

Donald Trump dhe Kim Jong Un takohen në Hanoi

Takimi i dytё mes presidentit tё SHBA-sё Trump dhe kreut tё shtetit nё Korenё e Veriut Kim do tё zhvillohet...

Aktualitet19:20 - 9 Shkurt, 2019

Zgjedhjet presidenciale 2020/ Një tjetër grua përballë Trump

Një tjetër grua ka deklaruar se do të kandidojë për t’u bërë pjesë e garës për Presidente e Shteteve të...

Akademiku Rexhep Qosja Akademiku Rexhep Qosja
Aktualitet14:13 - 9 Shkurt, 2019

Ndarja nga jeta e Kiço Blushin/ Rexhep Qosja: Pata fatin ta njoh

Akademiku Rexhep Qosja ka bërë një mesazh të ndjerë për shkrimtarin që u nda nga jeta, Kiço Blushin. Qosja shkruan...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet11:03 - 9 Shkurt, 2019

Ndryshime në kufijtë e Kosovës/ Haradinaj paralajmëron masa

Pas deklarimit të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, se nuk e njeh kufirin me Kosovën, i është kundërpërgjigjur kryeministri Ramush Haradinaj,...

debaqt ne parlamentin grek debaqt ne parlamentin grek
Aktualitet22:09 - 8 Shkurt, 2019

Ngjarje e madhe për rajonin/ Greqia miraton protokollin për Maqedoninë

Parlamenti grek ka miratuar protokollin për Maqedonisë në NATO me 153 vota. Me miratimin e këtij protokolli, hyn automatikisht në...

hashim thaci president i kosoves hashim thaci president i kosoves
Aktualitet20:43 - 8 Shkurt, 2019

I frymëzuar nga SHBA?/ Hashim Thaçi thirrje për anulimin e taksës ndaj Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i ka bërë thirrje qeverisë...

Ambasadorja Karen Pierce Ambasadorja Karen Pierce
Aktualitet10:16 - 8 Shkurt, 2019

Krimet e luftës ndaj Kosovës/ Britania e Madhe apel Serbisë

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, Karen Pierce ka kritikuar Serbinë në një...

Kongresmeni më jetëgjatë në historinë amerikane, John Dingell Kongresmeni më jetëgjatë në historinë amerikane, John Dingell
Aktualitet09:27 - 8 Shkurt, 2019

Ndërron jetë një ndër kongresmenët më jetëgjatë në SHBA

Kongresmeni më jetëgjatë në historinë amerikane, John Dingell është ndarë nga jeta në moshën 92-vjeçare. Dingell ndërroi jetë ditën e...

Trending

Read previous post:
Ribotohet revista “Dituria” e dijetarit Lumo Skëndo

Bibliotekat Kombëtare të Shqipërisë e të Kosovës si dhe Fondacioni Kulturor ALSAR publikuan sot ribotimin e koleksionit të revistës së...

Close