Lulzim Basha katandis PD-në e Vlorës me “rojen” dhe “Babalen” – CNA
Connect with us

Aktualitet

Lulzim Basha katandis PD-në e Vlorës me “rojen” dhe “Babalen”

Publikuar

-

Partia Demokratike është futur në procesin e saj të riorganizimit dhe të zgjedhje dhe në struktura. Një proces, i cili duket të ketë edhe problemet e tij të para. Në Kukës është kundërshtuar nga ish-kryetari i saj Ibsen Elezi, në Dibër ish-kryetarja e Forumit të Gruas, Irini Shehu ka bërë një reagim të fortë dhe më pas ajo është shkarkuar nga Albana Vokshi.

Pra, ka filluar të ketë më shumë “prerje kokash”, sesa një riorganizim të vërtetë në PD.

Por, një nga degët që duket të jetë më problematike dhe një nga barometrat politik të vendit, siç është Vlora, është një nga ato vende ku Lulzim Basha u akuzua se kishte shitur mandatet e deputetëve dhe tani Vlorën e ka hedhur tutje. Vlorën e ka katandisur në duart e një sekretari periferik, por edhe pas çështje së “Babales” duket se do ta ketë mjaft të vështirë riorganizimin e kësaj dege.

Në Vlorë e njohin mjaft mirë “Babalen” dhe e dinë se kush është ai dhe skenaret që bën PD-ja, më shumë sesa në opinionin publik, kostot dhe pasojat do t’i derdhen dhe do t’i shkarkohen tek elektorati. Tek zgjedhësit e Vlorës.

Por, nëse do të kthehemi pas në kohë, në Vlorë të deleguar Sali Berisha gjithmonë çonte numrat dy ose tre të PD-së. Nënkryetarët ose sekretarët e përgjithshëm, të cilët drejtonin organizimin e kësaj dege.

Astrit Patozi, Bamir Topi kanë qënë të deleguar në Vlorë, Ritvan Bode ka qënë i deleguar në Vlorë, ish-nënkryetarja e PD-së, Jozefina Topalli ka qënë e deleguar në Vlorë.

LEXO EDHE:  "Nuk votohen vrasësit"/ Braçe shigjeton Bashën

Pra, elitën e partisë së tij, bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë, Sali Berisha i çonte për organizimin e degës së Vlorës, pasi e vlerësonte së tepërmi atë degë.

Sot, në vitin 2018 që PD-ja do të riorganizohet, duket se Lulzim Basha në Vlorë ka dërguar një nga rojet e tij, ka dërguar Sekretarin për Burimet Njerëzore, Fatbardh Kadillin. Një njeri pa peshë politike. Aq i rëndësishëm ishte sa Lulzim Basha nuk e vuri as deputet.

Ajo që po ndodh në Vlorë është katastrofike. Është një degë thuajse totalisht e shpartalluar. Strukturat nuk funksionojnë më, gjithçka është shpërndarë. Një degë e futur në përçarje, e ndarë në tre apo katër klane dhe totalisht e pa vlerësuar nga Lulzim Basha, ndërkohë që socialistët atje kanë vetë Edi Ramën dhe Damian Gjiknurin.

Kur kryeministri dhe një nga  ministrat kryesorë janë pjesë e degës së Vlorës, janë ata që drejtojnë socialistët e Vlorës, PD-ja çon “rojen” e saj dhe i servir edhe “Babalen”. Mesa duket Lulzim Basha, Vlorën e ka katandisur tek “roja” dhe tek “Babalja”, dhe rezultatet janë se çfarë mbjell do të korrësh.

Me “roje” dhe me “Babale” tashmë do të presim vetëm të hapen kutitë se asgjë tjetër nuk kemi çfarë të themi./ CNA.al

Aktualitet

“Bashkë me një Trëndafil”/ Meta publikon foton e veçantë me Arta Daden

Publikuar

-

By

Presidenti Meta ka publikuar sot një foto me ish-ministren e Jashtme dhe ish-deputeten e PS-së, Arta Dade si dhe gazetarin Nikollë Lesi.

Ndërsa e cilëson si një “Trëndafill mes trëndafilash”, Meta shprehet se me ish-deputeten socialiste Arta Dade ndanë shumë kujtime.

“Bashkë me Nikollën dhe me një Trëndafil që spikat mes trëndafilash, në Spiten, Lezhë. Me Artën sot ndamë shumë kujtime dhe ide”, shkruan Meta në një postim në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rama tjetër mesazh Bashës/ Ja çfarë i kujton

Publikuar

-

By

Kryeministri Rama i ka drejtuar një tjetër mesazh kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa i kujton një shprehje të shkrimtarit Leon Tolstoi, Rama shkruan se “Durimi nuk është pritje. S’është të presësh duarkryq. Kjo është përtaci. Durimi është të vazhdosh kur vazhdimi është i vështirë dhe i ngadaltë. Dy luftëtarët më të fuqishëm janë koha dhe durimi”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Interi nën drejtimin e Conte-s do të jetë i frikshëm/ Ja super formacioni (foto)

Publikuar

-

Me përfundimin e këtij sezoni, Interi do të largojë trajnerin aktual, Luciano Spallettin, dhe në vend të tij do të emërojë Antonio Conten. Me ardhjen e Conte-s, Interi do të pësojë një ndryshim total. Së pari, formacioni do të jetë 3-4-3, tipik për Conten.

Së dyti, do të ketë shumë afrime, dy emrat e parë të konfirmuar janë Lukaku & Moses, por do të ketë edhe shumë largime ku spikat më shumë emri i Mauro Icardit. Argjentinasi nuk bën pjesë në planet e trajnerit të ri.

Por si do të jetë Interi i ri i Conte-s?

LEXO EDHE:  "Po të kishe dinjitet"/ Basha i numëron Ramës lidhjet me krimin

Në portë do vazhdojë të jetë gardiani slloven, Samir Handanovic.

Në mbrojtje, në qendër do të jetë lojtari i ardhur me parametra zero, Diego Godin. Uruguajani do të ndihmohet nga Skriniar dhe De Vrij.

Qëndra e mesfushës do të mbulohet nga Nainggolan dhe Brozovic. Në krahët e mësfushës, do të jenë Asamoah dhe Moses. Ky i fundit pritet të huazohet nga ekipi i Chelseas, pasi nuk bën pjesë në planet e Sarrit.

Ndërsa treshja e sulmit do të përbehet nga Perisic, Lukaku dhe ne krye Lautaro Martinez. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

kryeministri edi rama ne zyre kryeministri edi rama ne zyre
Aktualitet11:07 - 25 Maj, 2019

“Rama nuk ndalon së vjedhuri”/ Ish-deputeti denoncon skandalin me koncensionet

Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj, ka reaguar sot lidhur me dy koncesione që sipas tij, po përdoren për vjedhje të mëdha...

Aktualitet20:34 - 24 Maj, 2019

Profecia e Presidentit serb: “Shqiptarët do të përballen me probleme të shumta”

Aleksandër Vuçiç, presidenti në detyrë i Serbisë ka thënë sot gjatë një konference shtypi se është i gatshëm të nëshkruajë...

Aktualitet19:51 - 24 Maj, 2019

Senati i SHBA konfirmon emërimin e Ambasadores së re në Shkup

Senati i SHBA-së votoi mbrëmë emërimin e Kejt Mari Bërns si ambasadore e re në Maqedoninë e Veriut. Kandidatura e...

kryeprokurorja arta marku kryeprokurorja arta marku
Aktualitet19:44 - 24 Maj, 2019

Siguria në burgje/ Arta Marku firmos zbatimin e regjimit 41/bis

Në burgjet shqiptare do të fillojë të zbatohet regjimi 41-biz, i cili i ndalon të denuarit të komunikojnë me persona...

Aktualitet18:35 - 24 Maj, 2019

Njëzet akuza të reja në rastin “veteranët” në Kosovë

Prokuroria Themelore në qytetin e Pejës në Kosovën perëndimore, tha të premten se ka ngritur 20 aktakuza ndaj 21 personave...

Aktualitet15:54 - 24 Maj, 2019

Protesta e nesërme/ Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka bërë thirrje qytetarëve të saj të distancohen nga protesta e nesërme...

Aktualitet19:17 - 23 Maj, 2019

Kryetari i Parlamentit të Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast...

Aktualitet20:57 - 22 Maj, 2019

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

policia e shtetit policia e shtetit
Aktualitet20:22 - 22 Maj, 2019

Foto/ “Aksioni” i çuditshëm kundër Policisë së Shtetit

Shpeshherë jemi mësuar të shohim aksione të Policisë së Shtetit në kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimet...

Aktualitet19:42 - 22 Maj, 2019

Beogradi rol kyç në zgjedhjet në Veri të Kosovës

Beogradi ka luajtur rol vendimtar në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës. Por a ka gjasa për dorëheqje të reja?...

Aktualitet19:37 - 22 Maj, 2019

LDK dhe Vetëvendosje, bashkërendohen për të rrëzuar qeverinë Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje paralajmëruan të mërkurën se kanë filluar përgatitjet për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë...

Aktualitet08:53 - 22 Maj, 2019

Zgjedhjet europiane/ Nervozitet në Berlin

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush...

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

Trending

Read previous post:
Ribotohet revista “Dituria” e dijetarit Lumo Skëndo

Bibliotekat Kombëtare të Shqipërisë e të Kosovës si dhe Fondacioni Kulturor ALSAR publikuan sot ribotimin e koleksionit të revistës së...

Close