Connect with us

Aktualitet

Burri i ministres rrihet nga bandat/ CNA.al sjell detajet e fundit

Publikuar

-

CNA.al raportoi rreth mesditës së sotme se burri i një prej ministreve të kabinetit të qeverisë “Rama 2” është rrahur nga pjesëtarë të një prej gupeve kriminale që qarkullojnë në kryeqytet, por një ngjarje e tillë është tentuar të mbahet sekret nga uniformat blu.

Nga burime konfidenciale CNA.al ka mësuar të tjera detaje në lidhje me çështjen në fjalë. Burimet bëjnë të ditur se ka filmime të ngjarjes, të janë tentuar të zhduken. Një detaj tjetër është se burri i ministres dyshohet se luan në baste dhe një nga shkaqet mund të jetë rrahje për shkak të borxheve të kumarit.

Video nuk është publikuar, dhe mesa duket mbahet e fshhtë për ta mbajtur peng vetë ministren e Ramës.

LEXO EDHE:  Reforma kundër bixhozit/ Zbulohet qëllimi i Ramës

Një javë më parë analisti Lorenc Vangjeli në një studion e emisionit Java në TVSH tha se një person shumë i afërt i një anëtari të rëndësishëm të kabinetit qeveritar, është goditur dhe gati është masakruar nga një personazh shumë i njohur i botës së krimit.

CNA.al investigoi më tej në lidhje me këtë ngjarje dhe nga burime konfidenciale mësuam se bëhet fjalë për burrin e një prej ministreve më të rëndësishme të kabinetit të qeverisë “Rama 2”./ CNA.al

Ekskluzive-Ngjarja që mbahet sekret/ Burri i ministres së Ramës rrihet nga bandat

Aktualitet

Deklarata e fortë/ Kërkohet arrestimi i Ardi Veliut

Publikuar

-

By

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat teksa ka vijuar me akuzat e tij në drejtim të kryeministrit Rama, ka kërkuar arrestimin e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Sipas Bashës ende nuk ka nisur hetimi që duhet të niste për kreun e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ndërsa theksoi se mos-hetimi i krimeve nga Prokuroria është vetë krim i rëndë, e për këtë shënjestroi Arta Markun dhe Donika Prelën

Më tek Basha tha se të gjithnjë ata që i shërbejnë verbërisht Ramës janë duke i shërbyer krimit, duke garantuar se për këtë do të mbajë përgjegjësi çdo polic.

“Kryeprokurja Arta Marku po fsheh provat me qëllim mbrotjen e trafikantit të drogës, vëllait të ministrit Xhafaj. Deri tani nuk ka nisur asnjë hetim për Ballën, për Ardi Veliun, drejtorin e policisë së Fierit. Mos-hetimi i krimeve nga prokuroria janë krime të rënda. Marku, Prela e shërbëtorët do mbajnë përgjegjësi.

LEXO EDHE:  George Clooney një burrë shembullor/ Mësoni se si i prezantohet publikut

Shërbimi i verbër i Ramës është shërbim ndaj krimit e do mbajë përgjegjësi çdo polic. Rrëzimin e këtij pushteti nuk e ndal asgjë. Përpjekjet e tij për të shpërnqedruar opinionin publik janë shprehje mjerane të panikut që e ka kapur me të drejtë, atë dhe bashkëpunëtorët të tij.

I bëj thirrje burrave dhe grave me kurajo në Prokurori që të nxjerrin menjëherë fletë-arrestet për Ardi Veliun dhe drejtorin e policisë së Fierit dhe të nisin hetimit për pengim të drejtësisë ndaj Ramës, Xhafajt e Markut. Provat janë ulëritëse”,- u shpreh Basha./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dëmtohet sërish/ Futbollisti i Barcelonës është më i pafati në botë

Publikuar

-

By

Thomas Vermaelen ka kaluar kontrollet mjekësore këtë mëngjes, në Barcelonë. Eshtë mësuar zyrtarisht se mbrojtësi belg do të jetë gjashtë javë jashtë fushave, siç konfirmohet nga klubi azulgrana në një deklaratë mjekësore.

Qendërmbrojtësi vuan një lezion në “biceps femor” të këmbës së djathtë.

32-vjeçari nuk do të luajë kundër Holandës në Bruksel, si dhe nuk do të jetë në dispozicion të kampionëve të La Liga-s në sfidat e rëndësishme që vijnë tani e në vazhdim. Në fakt, Vermaelen nuk do të jetë në dispozicion deri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madridit, më 24 nëntor.

LEXO EDHE:  Dështimet e qeverisë/ Zbulohen truket e Ramës për të fshehur skandalet  

Dëmtimet nuk e kanë lënë të qetë asnjëherë këtë lojtar, duke bërë të qëndrojë më shumë jashtë fushës së lojës sesa duke luajtur. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pasioni për t’u bërë punonjës Policie/ Nisi sot faza e parë e konkurimit

Publikuar

-

By

Në ambientet e Pallatit të Kongreseve ka filluar sot testimi i kandidatëve që konkurojnë për të ndjekur studimet në Akademinë e Sigurisë, për pozicionin Patrullë e Përgjithshme. Ky është testimi me shkrim që do të zhvillohet gjatë dy ditëve në vijim dhe që i paraprin testimit fizik dhe atij psikologjik.

Në këtë testim marrin pjesë rreth 2700 të rinj nga i gjithë vendi, të cilët konkurojnë për 150 vende në Policinë e Shtetit.

Ditën e sotme kandidatët testohen mbi njohuritë e shkollës së mesme, ndërsa pjesët e tjera të konkurimit janë testimi fizik dhe ai psikologjik.

Testimi me shkrim monitorohet me kamera edhe nga një grup i Drejtorisë së Përgjitshme të Policisë së Shtetit, nga SHÇBA, ICITAP e PAMECA.

Në hapjen e konkurimit, kandidatët i ka përshëndetur edhe Drejtori i Akademisë së Sigurisë, Bilbil Mema:

“Përshëndetje të gjithëve!

Unë që po ju flas jam Drejtori i Akademisë së Sigurisë  së Shqipërisë, dhe ju uroj të gjithëve, mirëse keni ardhur në këtë testim, shumë të rëndësishëm për Policinë e Shtetit.

Ju jeni të mrekullueshëm të gjithë, sepse me kërkesën tuaj doni të jepni kontributin për sigurinë publike në Shqipëri, dhe kjo është shpresë shumë e madhe , garanci shumë e madhe  për jetën tonë shoqërore, për familjet tona.

Ju e bëtë këtë me vullnetin tuaj të lirë, që të vini të konkuroni, dhe një farë mënyre jeni të gjithë  fitues sepse jeni krenar që keni pranuar të vini të konkuroni për të dhënë kontributin tuaj në sigurinë publike.

Natyrisht sot është një garë, jo të gjithë do të fitojnë, por ju e treguat veten tuaj. Këtu do të zgjidhen nga ju kolegët më të mirë, në një konkurim që ju do ta shikoni, do të jetë  krejt transparent, ku do të testohen njohuritë tuaja që keni marrë në shkollën e mesme, që janë të përgjithshme dhe mbi bazën e atyre, pastaj ju do të vazhdoni me karrierën tuaj në Polici”.

LEXO EDHE:  Video-“Mos gënje për ato që shohim çdo ditë”/ Qytetarët degjenerojnë Ramën

Në fjalën e tij, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, ka theksuar:

“Unë dua t’ju falenderoj të gjithëve që iu përgjigjët thirrjes sonë për tu bërë pjesë e procesit të përzgjedhjes në Akademinë e Rendit dhe Sigurisë, iu përgjigjët jo vetëm thirrjes sonë, por dhe dëshirës tuaj për tu bërë pjesë e organizatës së Policisë. Që të jesh punonjës Policie nuk është vetëm privilegj, por dhe është sakrificë dhe ata të cilët do të arrijnë të kalojnë me sukses këtë proces, do të sakrifikojnë nga jeta e tyre, nga koha e lirë e tyre, do të privohen nga disa të drejta, por gjithsesi që të shërbesh në organizatën e Policisë është një privilegj. E tha edhe drejtori i Akademisë që procesi i përzgjedhjes do të jetë një proces i gjatë, do të jetë transparent dhe unë nuk dua që t’ju shtoj më shumë emocione për faktin se sot do të jetë një ditë e gjatë për ju. Ju uroj të gjithëve suksese dhe le të fitojnë më të mirët”.

Më tej procesi vijoi me shpërndarjen e materialeve të nevojshme për testimin dhe hapjen e tezave të provimit, nën mbikëqyrjen e Komisionit të ngritur posaçërisht për këtë fazë të konkurimit.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet13:02 - 15 Tetor, 2018

Deklarata e fortë/ Kërkohet arrestimi i Ardi Veliut

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat teksa ka vijuar me akuzat e tij në drejtim...

Aktualitet12:58 - 15 Tetor, 2018

Dëmtohet sërish/ Futbollisti i Barcelonës është më i pafati në botë

Thomas Vermaelen ka kaluar kontrollet mjekësore këtë mëngjes, në Barcelonë. Eshtë mësuar zyrtarisht se mbrojtësi belg do të jetë gjashtë...

Aktualitet12:53 - 15 Tetor, 2018

Pasioni për t’u bërë punonjës Policie/ Nisi sot faza e parë e konkurimit

Në ambientet e Pallatit të Kongreseve ka filluar sot testimi i kandidatëve që konkurojnë për të ndjekur studimet në Akademinë...

Aktualitet12:38 - 15 Tetor, 2018

Rama ultimatum Ardi Veliut/ Arresto Kelmend Balilin

Ditën e sotme në një deklaratë për media nga ambientet e Ministrisë së Brendshëm, kryeministri Edi Rama teksa fliste për...

Aktualitet12:35 - 15 Tetor, 2018

Dështimet e qeverisë/ Zbulohen truket e Ramës për të fshehur skandalet  

Kryeministri Rama vijon të manipulojë opinionin publik, me qëllim fshehjen e skandaleve dhe dështimet e qeverisë. Rama, për të shmangur...

Aktualitet12:25 - 15 Tetor, 2018

Pollo-Ballës: Fytyra që diskrediton Shqipërinë në PE

Pas deklaratës së kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i cili i kërkonte Bashës të tërhiqte urdhrat...

Aktualitet12:18 - 15 Tetor, 2018

Shënoi golin e fitores në fund kundër Polonisë/ Futbollisti i ri i Italisë përlot tifozët me gjestin e tij

Një gol në shtesë është gjithnjë i veçantë dhe festohet jashtëzakonisht kur vlen tre pikët, por goli i shënuar nga...

Aktualitet12:10 - 15 Tetor, 2018

Siguria ushqimore në rrezik/ AKU gjobit 4 biznese në Milot

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në kuadër të përpjekjeve për të vënë kontroll në tregjet mbarë vendit ka nisur inspektimin në...

Aktualitet12:02 - 15 Tetor, 2018

Basha i përgjigjet Ramës/ “Ardi Veliu duhet të ishte në arrest”

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili akuzon PD-në si fabrikuese të telenovelave, duke ju referuar çështjes “Babale” dhe...

Aktualitet11:51 - 15 Tetor, 2018

Masakra në ish-Bllok/ Rama mesazh Policisë së Shtetit

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat nga ambientet e Ministrisë së Brendshme është shprehur se sot qeveria po...

Aktualitet11:36 - 15 Tetor, 2018

Zbardhet lista me portalet e paregjistruar/ Mes tyre edhe emra shumë të njohur të ekranit

AKEP në një njoftim për shtyp ka nxjerre listën e parë të portaleve që u kerkohet regjistrimi brenda 72 orësh...

Aktualitet11:30 - 15 Tetor, 2018

Balla kërcënon Bashën/ Tërhiqe urdhrin për rrëmujë në PE

Kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një postim në rrjetet sociale i ka bërë thirrje kreut...

Aktualitet11:12 - 15 Tetor, 2018

Sabien Lilaj nxjerr zbuluar gënjeshtrën e Panuccit/ Nuk kam probleme fizike, por …

Sabien Lilaj, mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, ka folur në përfundim të ndeshjes së humbur 2-0 me Izraelin. “Mendoj se...

Aktualitet11:12 - 15 Tetor, 2018

Zgjaten hetimet për ish-ministrin, Saimir Tahiri

Sot pritej që Prokuroria e Krimeve të Rënda të deklaronte përfundimet e nxjerra nga dosja hetimore e ish-ministrit të Brendshëm...

Aktualitet11:05 - 15 Tetor, 2018

Tek Partizani janë në ankth/ Dëmtimi i Alban Hoxhës është shumë më i rëndë nga sa ishte parashikuar

Lajmi i dhënë nga FSHF për dëmtimin e Alban Hoxhës dhe largimin e tij nga grumbullimi para sfidës me Izraelin...

Aktualitet11:04 - 15 Tetor, 2018

Masakra e trefishtë në Mat/ Gjykata jep vendimin për autorin

Gjykata ka lënë në burg autorin e masakrës së Matit, Kujtim Koxha, 54-vjeç, i cili u mori jetën tre punonjësve...

Aktualitet10:50 - 15 Tetor, 2018

74-vjetori i lindjes/ Berisha mesazh në rrjetet sociale

Ish-kryeministri Sali Berisha, mbush sot 74 vjet. Kjo është bërë e ditur nga vetë Berisha, nëpërmjet një postimi në rrjetet...

Aktualitet10:21 - 15 Tetor, 2018

Video-“Mos gënje për ato që shohim çdo ditë”/ Qytetarët degjenerojnë Ramën

Në vijim të ritualit të tij të përditshëm, kryeministri Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm në rrjetet sociale një video,...

Aktualitet10:10 - 15 Tetor, 2018

Tre të vdekur dhe një i plagosur/ Zbardhet dëshmia e autorit të masakrës së Matit

Kujtim Koxha, autori i masakrës së Matit ku mbetën të vrarë tre persona dhe një tjetër mbeti i plagosur do...

Aktualitet10:10 - 15 Tetor, 2018

AlbChrome ringjall ferrokromin në Burrel/ 100 vende të reja pune

Uzina e Ferro-kromit në Burrel po njeh një transformim të jashtëzakonshëm me një ndikim të madh ekonomiko-social për zonën, po...

Aktualitet09:50 - 15 Tetor, 2018

“Rrjedhje kolektive në PD”/ Basha në panik

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu, deklaron se PD po shkon drejt rrjedhjes kolektive. Në një postim në rrjetet sociale, Ndreu...

Aktualitet09:45 - 15 Tetor, 2018

Universitetet çelin sot dyert/ 22 mijë studentë për herë të parë në auditorë

Sot nis viti i ri akademik 2018-2019 për rreth 83 mijë studentë në ciklin e parë. 22 mijë prej studentëve...

Aktualitet09:28 - 15 Tetor, 2018

“Asnjë qindarkë në kumar”/ Çfarë thoshte Rama në 2013-ën

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka lëshuar një lumë akuzash në drejtim të kryeministrit Edi Rama për...

Aktualitet09:13 - 15 Tetor, 2018

Kapja e strukturave/ Basha urdhëron manipulimin e zgjedhjeve në bazë

Enno Bozdo, sekretari që nuk u vu as deputet vazhdon misionin për shkatërrimin e PD këtë herë në Berat. Njeriu...

Aktualitet08:52 - 15 Tetor, 2018

Krimet e Rënda vendosin sot për “fatin” e Saimir Tahirit

Tashmë kanë përfunduar afatet tremujore të hetimit të dosjes së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa sot, Prokuroria e Krimeve...

Aktualitet08:39 - 15 Tetor, 2018

Shtypi i ditës, 15 tetor 2018

Këto janë disa ptrej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 15 tetor 2018: “Gazeta Shqiptare”...

Aktualitet08:25 - 15 Tetor, 2018

Horoskopi javor, nga 15 tetor deri 21 tetor 2018

DASHI 21. mars – 20. prill Këtë jave do këtë edhe dite te vështira për juve qe jeni ne një lidhje,...

Aktualitet08:16 - 15 Tetor, 2018

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Orët e para të ditës do të jenë me kthjellime e vranësira të shpeshta në të gjithë territorin e vendit....

Trending

Read previous post:
Video e publikuar nga Salianji/ Zbardhet dëshmia e Alizotit në Prokurori

Fredi Alizoti, përsoni që akuzohet se ka bërë zërin e Agron Xhafajt në audiopërgjimin “Babale”, u mor sot në pyetje...

Close