Nuk mori rrogën për 9 muaj/ Sanitarja denoncon klubin e futbollit Tirana – CNA
Connect with us

Aktualitet

Nuk mori rrogën për 9 muaj/ Sanitarja denoncon klubin e futbollit Tirana

Publikuar

-

Mimoza Qyra denoncoi në emisionin “Stop” Klubin e Futbollit Tirana, pasi ka punuar 3 vjet si sanitare, por nuk ka marrë pagën e 9 muajve që në vitin 2015.

“Kishim një kontratë të rregullt, siguracionet nuk e di a i derdhnin. Mua për vete më lanë 9 muaj pa rrogë. Iu drejtuam Gjykatës së Rrethit Tiranë dhe i hodha në gjyq”, u shpreh denoncuesja.

Ajo e fitoi të drejtën e saj në shkallët e gjyqësorit dhe mori përmbarues për ekzekutimin e vendimit, por paratë ende nuk ka mundur t’i marrë. “Nga viti 2015 e deri më sot unë nuk kam marrë asnjë qindarkë. Se ça ka bërë përmbaruesi, unë nuk di gjë fare”, tha Mimoza Qyra, duke kërkuar ndihmë nga emisioni “Stop” për zgjidhjen e problemit të saj.

Përmbaruesi shtetëror Pjetër Cakaj, nëpërmjet një bisede telefonike me gazetaren e emisionit “Stop”, u shpreh se janë bllokuar të gjitha llogaritë, por as klubi dhe as presidenti i tij Refik Halili nuk kanë lekë në llogari. Edhe nipti i Klubit të Futbollit Tirana është i bllokuar. Ndërkohë që moderatorët e emisionit “Stop” ngritën pyetjen sesi ky klub futbolli i paguan lojtarët e tij.

Biseda me përmbaruesin shtetëror, Pjetër Cakaj:

Gazetarja – Është çështje e juaja që prej 3 vitesh, që në vitin 2015. Pse ka zgjatur sepse procedura përmbarimore 6 muaj e ka limitin.

Përmbaruesi – Po nuk ke, po dëgjo, në qoftë se nuk ka pasuri nuk e gjykon. Pavarësisht se është një klub… është biznes futbolli, nëpër banka nuk rezulton të ketë lekë. Edhe për këtë është bërë një kallëzim penal për zotërinë, për vetë Presidentin e Klubit të Futbollit (Refik Halili).

Gazetarja – Hera e fundit që e keni takuar?

Përmbaruesi – Jo mo, ka nja… nuk e di, një muaj mbase. Klubi i Futbollit Tirana ka një nipt, edhe neve i referohemi niptit. Nuk rezulton të ketë, gjithmonë kanë qenë të bllokuara dhe nga përmbaruesit e tjerë privatë. Po të kishte lekë në llogari, ne e kishim bërë (ekzekutimin e titullit ekzekutiv).

Gazetarja – Të ndodhur në këto kushte, si do ia bëjmë tani? Sepse 3 vjet ka zgjatur. Zonja çfarë t’i bëjë tani vendimit të gjykatës?  Ta bëjë kaush?

Përmbaruesi – Neve jemi të detyruar të përsërisim herë pas here sekuestron, nëse ka apo jo, po nuk kemi ç’të bëjmë më gjatë. Edhe kallëzim penal që mund të ketë fshehje pasurie i kam bërë. Tani, nuk e di çfarë të them!

Gazetarja e emisionit “Stop” shkoi në stadiumin Dinamo së bashku me Mimoza Qyren, për të komunikuar me një drejtues në lidhje me këtë çështje, por u përball vetëm me dyer të mbyllura.

Denoncuesja iu drejtua fotografisë të vendosur në mur, ku ndodhej presidenti i Klubit të Futbollit Tirana, duke thënë: “O shoku drejtor, më jep lekët se kam fituar gjyqin. Kam 3 vjet që po pres lekët e tua. O drejtor, të lutem më jep djersën time! O drejtor, të lutem më jep lekët e mia se kam punuar kaq vite këtu, më ke pirë gjakun, më ka hyre reumatizma deri në kockë!”

LEXO EDHE:  Protesta “boshatis” rrethet/ Mijëra qytetarë vërshojnë drejt Tiranës

Gazetarja komunikoi nëpërmjet një telefonate me përgjegjësin e stadiumit, Ksenofon Haskoçela, i cili tha se nuk është ai përgjegjësi për ndjekjen e kësaj çështjeje.

Gazetarja – Që në vitin 2015 është shkarkuar nga puna sanitarja Mimoza Qyra.

Përgjegjësi – Mimoza?

Gazetarja – Ka punuar gjatë periudhës tuaj 2 muaj.

Përgjegjësi – E di! Më dëgjo, unë jam përgjegjës klubi, përgjegjësi i stadiumit dhe nuk kam lidhje fare me këtë punë!

Gazetarja – I detyrohet klubi.

Përgjegjësi – Atëherë, më kupton edhe mua? Unë kam pozicionin tim, po nuk merrem me këtë punë. E dashur, më pret dot 5 minuta që të vij aty?

Ndaj dhe gazetarja së bashku me denoncuesen pritën përgjegjësin e stadiumit, i cili këmbënguli për fikjen e kameras, në mënyrë që të mos regjistrohej biseda e tyre. Por kamera e emisionit investigativ nuk fiket asnjëherë.

Përgjegjësi  Ju lutem, mbylle kameran!

Gazetarja – Jo, jo pa merak!

Përgjegjësi – Mbylle kameran!

Gazetarja – Klubi i Futbollit Tirana është pala.(e paditur)

Përgjegjësi – Në rregull!

Gazetarja – Kupton? Prandaj, nuk erdha kot tek juve.

Përgjegjësi – Tani, dëgjo këtu, këto metodat gazetareske s’më pëlqejnë. Drejtohu drejtpërdrejtë të të kthej përgjigje!

Gazetarja – Jo, jo! Pa merak!

Përgjegjësi – Të lutem më përdhunon mua ashtu edhe marr policinë e të them: vëlla i dashur unë s’dua ta jap(intervistën), personale pastaj. Kjo është e drejtuar tek Presidenti (Refik Halili).

Gazetarja – Po!

Përgjegjësi – Tirana ka trashëguar borxhe, që kur e ka administruar bashkia dhe ato borxhe janë të bashkisë. Është shlyer pjesa më e madhe e borxhit. Akordoi një fond 400 milionë lekësh bashkia dhe lekët nuk i mori klubi, vetëm çuam listën e borxhlinjve, ku kishim borxhe dhe u kalojnë lekët direkt.

Gazetarja – Ka që në 2015-tën more zotëri. Kush është shlyer, kush pjesë është? Kush është shlyer se kjo ka 3 vjet?

Përgjegjësi  Ti e kupton se çfarë borxhi kishte Tirana? S’e ke idenë?

Gazetarja – Jo, s’e kam idenë.

Përgjegjësi – Po them 30 milionë lekë tek OSSH-ja, të papaguar..

Gazetarja – Ëhë, OSHEE-ja.

Përgjegjësi – OSHEE-ja. Presidenti i ka thënë që avash- avash, mesa di unë..

Gazetarja – Refiku?

Përgjegjësi – Personalisht, sa kam dëgjuar, është akorduar një fond prapë i konsiderueshëm që do të marrin. Këto lekë nuk kalojnë në klub..

Gazetarja – Kur?

Përgjegjësi – Klubi i ka llogaritë e bllokuara. Unë sa di të them, janë shlyer një pjesë e borxhit dhe pjesa tjetër shlyhet prapë me këste siç është shlyer.

Pra, Mimoza Qyres i duhet të presë sërish, derisa t’i vijë radha për t’iu shlyer paratë e 9 rrogave, që nuk i janë dhënë nga Klubi i Futbollit Tirana.

Aktualitet

Çfarë i  ndodh trupit tuaj kur nuk bëni më seks

Publikuar

-

cfare n cfare ndodh kur nuk beni me seks

Përkeqësim i kujtesës

Sipas disa studimeve kur kryejmë marrëdhënie seksuale me një njeri të dashur rritet dhe niveli i oksigjenit që kalon në gjak dhe si pasojë edhe niveli i oksigjenit që shkon në tru, kjo bën që truri të funksionojë më mirë pas marrëdhënieve seksuale dhe të ketë probleme gjatë mungesës së tyre.

Nuk ke më dëshirë për të folur

Kur një burrë  dhe një grua nuk kryejnë më marrëdhënie seksuale, humbin dhe dëshirën për njëri-tjetrin. Në mungesë të dëshirës për partnerin ata vuajnë edhe ankthin që sjell mungesa e endrofinës në këto raste.  Sipas studiuesve, endrofina është hormoni që sjell dëshirën për të folur apo ndërvepruar me të tjerët.

LEXO EDHE:  Protesta “boshatis” rrethet/ Mijëra qytetarë vërshojnë drejt Tiranës

Dalin akne

Seksi i lejon trupit që të sekretojë hormone të cilat luftojnë aknet. Në mungesë të tij,këto hormone bllokohen dhe rezultatin e shohim në fytyrë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mos harxho para për kremra /Mjafton vetëm një krem nivea për të zgjidhur çdo gjë

Publikuar

-

kkremi perdorime alternative

Më poshtë ju rendisim disa nga përdorimet alternative të kremit nivea

Krem për flokët

Po e lexuat mirë,ky krem mund të përdoret edhe si produkt hidratues për flokët dhe funksionon më mirë se kremrat e posatçëm.

Heqës make-upi

Përtej pastrimit të fytyrës nga make-upi kremi e pastron lëkurën edhe nga mbetjet e dëmshme të produkteve duke e lënë atë të butë dhe me shkëlqim.

Eleminon rrudhat poshtë syve

Mund të vendosni pak krem nivea poshtë syve për të reduktuar  rrudhat shprehëse që krijohen poshtë syve. Kremin duhet ta përdorini çdo natë në mënyrë që të keni rezultate më të shpejta dhe më efektive.

LEXO EDHE:  Protesta “boshatis” rrethet/ Mijëra qytetarë vërshojnë drejt Tiranës

Parandalon çarjen e lëkurës gjatë shtatzënisë

Kremi nivea  është një nga përbërësit më të mirë kur vjen puna për parandalimin e çarjeve të lëkurës, apo strijave gjatë shtatzënisë. Kështu që nëse jeni në muajt e parë të shtatzënisë, bëni mirë të filloni të lyeni barkun me krem, në mënyrë që të shmangni çdo të papritur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kujdes/Këto janë shenjat që tregojnë mungesën e acideve yndyrore të Omega 3

Publikuar

-

Mungesa e acideve yndyrore omega 3

Obesitet

Yndyra e shëndetshme që vjen nga Omega 3 rrit aktivitetin e qelizave, kjo do të thotë se lipidet që vijnë nga kjo përbërje janë thelbësore për të nxitur metabolizmin në trup. Personat dieta e të cilëve nuk përmban aq sa duhet Omega 3, kanë tendenca që të shtojnë peshë më shpejt se të tjerët duke  u shëndrruar kështu në viktima të obesitetit.

Sëmundjet e zemrës

Gati 40 përqind e sëmundjeve të zemrës shkaktohen nga kolesteroli i lartë. Lajmi i mirë është se niveli i shtuar i Omega 3 në dietën e këtyre personave mund të ndikojë në uljen  e nivelit të yndyrnave të këqija, duke reduktuar kështu riskun e një sulmi të papritur në zemër.

LEXO EDHE:  Protesta “boshatis” rrethet/ Mijëra qytetarë vërshojnë drejt Tiranës

Ekzema

Ekzema është një lloj irritimi në lëkurë, që shpesh vjen si pasojë e mungesës së Omega 3 në trup. Nga studimet dhe eksperimentet e ndryshme është parë se trajtimi i kësaj sëmundje me acidet yndyrore  të Omega 3 është shumë efektiv. Veç zhdukjes totale të sëmundjes gjatë përdorimit afatgjatë, në përdorimet  e para të Omega 3 personat që vuajnë nga ekzema  do të venë re edhe zhdukjen e ndjesisë së krruajtjes si dhe acarimit të lëkurës që shkakton ekzema./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Aktualitet19:44 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës, kundër Presidentit, trondit Serbinë

Protestat e opozitës kundër rizgjedhjes së presidentit në detyrë Aleksandër Vuçiç kanë njohur përshkallëzim. Nёn moton “njё ndёr pesё milionё”...

Aktualitet22:25 - 9 Shkurt, 2019

Tre vjeçarja bie nga kati i katërt/ Motra e madhe bën mrekullinë

Një mrekulli ka ndodhur në periferi të Milanos. Një vajzë 3 vjeçare, ka shpëtuar me dëmtime të lehta, pasi ka...

Aktualitet21:59 - 9 Shkurt, 2019

Maskat grabisin një bankë në Prishtinë

Prishtina është tronditur mbrëmjen e sotme nga një grabitje me armë dhe me maska që i është bërë një banke...

debaqt ne parlamentin grek debaqt ne parlamentin grek
Aktualitet20:49 - 9 Shkurt, 2019

Maqedonia në NATO/ Tsipras akuza të forta opozitës greke

Parlamenti grek është përfshirë ditën e sotme nga debate me tone të ashpëra nga mazhoranca dhe opozita. Shkak për këtë...

Donald Trump takim Kim Jong Un Donald Trump takim Kim Jong Un
Aktualitet20:10 - 9 Shkurt, 2019

Donald Trump dhe Kim Jong Un takohen në Hanoi

Takimi i dytё mes presidentit tё SHBA-sё Trump dhe kreut tё shtetit nё Korenё e Veriut Kim do tё zhvillohet...

Aktualitet19:20 - 9 Shkurt, 2019

Zgjedhjet presidenciale 2020/ Një tjetër grua përballë Trump

Një tjetër grua ka deklaruar se do të kandidojë për t’u bërë pjesë e garës për Presidente e Shteteve të...

Akademiku Rexhep Qosja Akademiku Rexhep Qosja
Aktualitet14:13 - 9 Shkurt, 2019

Ndarja nga jeta e Kiço Blushin/ Rexhep Qosja: Pata fatin ta njoh

Akademiku Rexhep Qosja ka bërë një mesazh të ndjerë për shkrimtarin që u nda nga jeta, Kiço Blushin. Qosja shkruan...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet11:03 - 9 Shkurt, 2019

Ndryshime në kufijtë e Kosovës/ Haradinaj paralajmëron masa

Pas deklarimit të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, se nuk e njeh kufirin me Kosovën, i është kundërpërgjigjur kryeministri Ramush Haradinaj,...

debaqt ne parlamentin grek debaqt ne parlamentin grek
Aktualitet22:09 - 8 Shkurt, 2019

Ngjarje e madhe për rajonin/ Greqia miraton protokollin për Maqedoninë

Parlamenti grek ka miratuar protokollin për Maqedonisë në NATO me 153 vota. Me miratimin e këtij protokolli, hyn automatikisht në...

hashim thaci president i kosoves hashim thaci president i kosoves
Aktualitet20:43 - 8 Shkurt, 2019

I frymëzuar nga SHBA?/ Hashim Thaçi thirrje për anulimin e taksës ndaj Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i ka bërë thirrje qeverisë...

Ambasadorja Karen Pierce Ambasadorja Karen Pierce
Aktualitet10:16 - 8 Shkurt, 2019

Krimet e luftës ndaj Kosovës/ Britania e Madhe apel Serbisë

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, Karen Pierce ka kritikuar Serbinë në një...

Kongresmeni më jetëgjatë në historinë amerikane, John Dingell Kongresmeni më jetëgjatë në historinë amerikane, John Dingell
Aktualitet09:27 - 8 Shkurt, 2019

Ndërron jetë një ndër kongresmenët më jetëgjatë në SHBA

Kongresmeni më jetëgjatë në historinë amerikane, John Dingell është ndarë nga jeta në moshën 92-vjeçare. Dingell ndërroi jetë ditën e...

Trending

Read previous post:
Ribotohet revista “Dituria” e dijetarit Lumo Skëndo

Bibliotekat Kombëtare të Shqipërisë e të Kosovës si dhe Fondacioni Kulturor ALSAR publikuan sot ribotimin e koleksionit të revistës së...

Close