Connect with Us

Nuk janë prangat/ Salianji tregon frikën më të madhe

Aktualitet

Nuk janë prangat/ Salianji tregon frikën më të madhe

Publikuar

-

Deputeti demokrat, Ervin Salianji i ftuar në studion e lajmeve të abcnews, për të trajtuar çështjen “Babale”, është shprehur se nuk ka frikë nga hetimet e Prokurorisë dhe nuk i trembet  prangave.

Pyetjes së gazetares nëse ka frikë nga Prokuroria, Salianji i është përgjigjur duke thënë se më shumë ka frikë nga insektet sesa nga organi i akuzës.

LEXO EDHE:  Shpërthen festa në PD/ Çili u rikthye tek Luli

Ndërkohë gazetarja i ka kthyer një përgjigje ironike deputetit demokrat, duke thënë se frika nga insektet përgjithësisht kalon në klasën e tretë.

Gazetarja– Keni frikë nga hetimet e Prokurorisë ?

Salianji– Kam më shumë frikë insektet sesa Prokurorinë.

Gazetarja– Interesante kjo sepse frika nga insektet përgjithësisht kalon në klasën e tretë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Video-Hapet rruga e Arbrit/ Rama shfaq pamjet në ditën e Çilirimit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot, është hapur Rruga e Arbrit.

Me një video të rrugës, të postuar në rrjete sociale, Rama iu uron shqiptarëve, 29 Nëntorin, festën e Çlirimit të Shqipërisë.

Në fakt, hapjen  këtij segmenti rrugor, sot, Rama e kishte njoftuar ditë më parë.

Kujtojmë se ministrja Belinda Balluku ka deklaruar të shtunën, se rruga do të hapet në mënyrë të pjesshme, pasi e gjitha përfundon në pranverë.

LEXO EDHE:  Prokuroria-Gjykatës së Lartë: Blloko pasaportën e Saimir Tahirit

LEXO EDHE:  Dokumentat hetimore/ Salianji fliste në telefon me "Babalen" dhe gazetarinPunimet për “Rrugën e Arbërit” nisën në verën e vitit 2009 dhe zgjatën më shumë se 12 vite.

Tashmë distanca Tiranë-Klos është vetëm 35 km. Rruga kalon në gjashtë tunele dhe ka dy ura.

Ura e Vashës  është më e larta në Ballkan, 250 metra e gjatë dhe 158 metra e lartë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Leku zhvlerësohet, euro bie pikiatë/ Kursi i këmbimit, 29 Nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Dollari amerikan blihet me 105.3 Lekë dhe shitet me 111.3 Lekë.

Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141.5 Lekë dhe shitet me 146.5 Lekë.Franga zviceriane blihet me 114 Lekë dhe shitet me 119 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 82.5 Lekë dhe shitet me 87.5 Lekë.

LEXO EDHE:  Shpërthen festa në PD/ Çili u rikthye tek Luli

LEXO EDHE:  Petrit Vasili opozitari i Rilindjes që kërcënon Lulin

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimi valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Banesa u përfshi nga flakët/ Ndërron jetë 12-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dervician të Gjirokastrës.

Një 12 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e zjarrit që i përfshiu banesën.Po ashtu ajo sjell pamjet e brendshme të shtëpisë së shkrumbuar nga flakët.

Menjëherë sapo kanë mësuar lajmin, zjarrfikëset kanë mbërritur në vendngjarje dhe tashmë kanë izoluar flakët, të cilat rezultuan fatale për të miturën, raporton BW.

LEXO TE PLOTE