Connect with Us

Bregu shuplakë Bashës/ Nuk ndodh asgjë me establishmentin politik

Aktualitet

Bregu shuplakë Bashës/ Nuk ndodh asgjë me establishmentin politik

Publikuar

-

/

“Xhisielën politika  e ka përdorur e tëra. Dhe e keqja është që për vajzën e lëndimin e saj nuk mendoi njeri, por sot ka rëndësi veç qetësisë edhe sigurimi i jetës së saj e familjarëve”

Majlinda Bregu e ftuar në “TOP TALK” me Denis Dyrnjanë pasi foli për rastin e dhunimit të Xhisiela Malokut, në fund u pyet edhe për PD-në.

Denisi: Meqë ju kam në studio nuk mund të rri pa ju pyetur për politikë. Iku shtatori dhe ai që ishte shpallur muaji i protestave nuk ndodhi. Çfarë do të ndodhë me PD?

Bregu: Ju thashë edhe pak më parë. Për shkak se tani jam drejt një angazhimi të ri profesional  nuk jam aq komode sa të them atë që mendoj. Por mos u habisni që shtatori i protestave do të bëhet tetor, tetori – nëntor e kështu me radhë. Nuk ndodh asgjë me establishmentin politik të Bashës.

LEXO EDHE:  “Edhe objektet kanë më shumë karakter se Basha”/ Rama: S’është lider si Berisha

Denisi: Por opozita e Bashës kështu? Apo nuk jeni më në Partinë Demokratike?

Bregu: Opozita e Lulzim Bashës është opozita më fitimprurëse në vend. Unë de juro jam në PD, por pasi na vunë shkelmin nga listat, po pres vetëm të varin te dera shpalljen Armik!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sherr me thika në Durrës/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një i ri ka mbetur i plagosur  me thikë në Durrës. Sipas të dhënave të parë, mësohet se i riu është përfshirë në një sherr me një person tjetër, po ashtu i paidentifikuar.

Nuk dihen ende motivet e përplasjes mes dy të rinjve, teksa bëhet me dije se ata ishin nën efektin e alkoolit.LEXO EDHE:  LSI kthen sytë nga PDIU?!/Luan Rama: Nuk ia shkelim syrin PD-PS, por ...!

Autori është ndaluar nga Policia, teksa po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Gjermania përsërit përkrahjen për integrimin e Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Gjermania kërkon integrimin sa më shpejtë të Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Mesazhi u përsërit edhe në Tiranë nga ministrja gjermane për Evropën dhe Klimën, Anna Luhrman.

Por, a është Berlini zyrtar pro ndarjes së Tiranës dhe Shkupit?

“Kemi marrë sinjale shumë pozitive edhe nga Bullgaria në këtë kontekst dhe do të vazhdojmë të angazhohemi që ne të mund të gjejmë në një moment sa më të afërt të mundshëm edhe zgjidhjen më të përshtatshme”, tha Luhrman.

Për zëvendëskryeministrin Arben Ahmetaj, Shqipëria pret që në 6 muajt në vijim të ulet në konferencën e parë ndërqeveritare me Bashkimin Evropian.“Sot që flasim nuk ka asnjë vend anëtar i BE që të ngre një problematikë me Shqipërinë që ta pengojë në hapjen formale të negociatave”, u shpreh Ahmetaj.

LEXO EDHE:  Deputeti socialist ironizon Bashën: Për gjynah…

LEXO EDHE:  I hipur në traktor/ Basha premtime për bujqësinë

Luhrman u shpreh se procesi i Berlinit mbetet prioritet i qeverisë së re gjermane.

“Ne përshëndesim angazhimin për bashkëpunimin rajonal mes kryetarëve të shteteve dhe qeverive të Ballkanit Perëndimor dhe e kuptojmë mjaft mirë dëshirën e tyre për të bërë para në këtë proces. Këtu është e qartë që rruga duhet të ndjek kursin e bashkëpunimit të të 6 vendeve dhe që procesi duhet të vazhdojë të jetë gjithëpërfshirës dhe i hapur për të gjithë”, tha ministrja gjermane.

Ajo vuri theksin edhe te reformat që po kryen Shqipëria për të luftuar korrupsionin dhe bëri thirrje për vijim e tyre pasi në të kundërt hapat pas do e dëmtonin vendin./euronews

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

‘Sot Bashën e bënë kim me vezë!’/ Ironia e analistit: Servireni mbi një pjatë

Publikuar

-

Nga

Analisti Ylli Dylgjeri ka ironizuar me kryetarin e shkarkuar Lulzim Basha i cili u qëllua sot me vezë nga të rinjtë e FRPD.

Basha ka qenë duke shkuar në një takim me gratë demokrate, por të rinjtë i kanë dalë para dhe i kanë bllokuar rrugën.

Dylgjeri shkruan se sot Bashën e bënë kim me vezë, ndërsa ka shkruar dhe recetën e gatimit.

LEXO EDHE:  Deputeti socialist ironizon Bashën: Për gjynah…

LEXO EDHE:  Pas dorëzimit të mandateve/ Basha: Sot i vumë kyçin Parlamentit të krimit

“Sot Bashën e bënë

Kim me vezë!

Receta e gatimit:

10 vezë

1 racion Bashë e grirë1 lugë gjalp

1 luge kafe kripe

1/2 djathe dhije

10 fije majdanoz

Perzjeini bashke dhe verini mbi Range Rover të ziejnë mbi motor 10 min.

Ne fund servirini mbi nje pjate: Kim me veze.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE