Rikthehet Vettingu/ Kush është gjyqtari që do kalojë në “sitë”

26 Shtator 2018, 16:10, Aktualitet CNA
Rikthehet Vettingu/ Kush është gjyqtari që do kalojë në

Pas një shkëputje dy mujore Vetingu në Drejtësi është rikthyer sërish dhe i pari gjyqtar që do të përballet me KPK  në këtë sezon të ri është ai i gjykatës administrative në Shkodër, njëkohësisht edhe anëtar i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ahmet Jangulli.

Seanca dëgjimore për Ahmet Jangulli do të mbahet më 3 tetor dhe trupi gjykues do të përbëhet nga Brunilda Bekteshi, Suela Zhegu, Valbona Sanxhaktari.

Gjyqtari i Administratives do t?i nënshtrohet Vettingut për tre komponentë kryesorë siç janë pasuria, kriteri moral dhe aftësitë profesionale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga