Connect with Us

“T’i vëmë me shpatulla, për muri të sëmurët psiqik”/ Thirrja e aktorit kundër Rilindjes së Ramës

Aktualitet

“T’i vëmë me shpatulla, për muri të sëmurët psiqik”/ Thirrja e aktorit kundër Rilindjes së Ramës

Publikuar

-

Aktori Neritan Liçaj është shprehur se në 49 vitet e jetës së tij ka parë se si politika shqiptare ka bërë gjithçka për të bërë të palumtur popullin shqiptar.

Në një postim në rrjetet sociale aktori ka shkruar se meRilindjen e Ramës, shqiptarëve u ka ardhur shpirti në majë të hundës.

Më tej në postimin e tij Liçaj u bën thirrje shqiptarëve të zgjohen për të luftuar për jetën e tyre dhe dinjitetin.

“Ka ardhur ora dhe këmbana ka rënë alarmuese për t’u zgjuar nga letargjia për të filluar luftën për jetët dhe dinjitetin tonë të nëpërkëmbur? Për ne dhe fëmijët tanë, për këtë vend që është bërë i mallkuar deri në padëshirën për të jetuar në të ndërkohë që është kaq i bukur! Ndoshta dhe uroj vërtet që tani te zgjohemi dhe të tregojmë sa vërtet jemi SHQIPETAR!Ti kapim dhe ti vëmë me shpatulla për muri kodoshet, të sëmurët psiqik, narcisët, të pashpirtët që po na vjedhin jetët?!,- ka vazhduar ai në statusin e tij.

Postimi i plotë

Ne keto 49 vite te jetes time,skam bere gje tjeter,pervecse kam pare se si politika shqiptare ka bere gjithcka per te bere te palumtur popullin tone!Varferi,banditizem,eksode te perseritura,dhunim te qytetarit dhe dinjitetit te tij,krim,korrupsion,vjedhje,arrogance deri ne neveri a thua se per ta ne nuk ekzistojme vertet pervecse si limone per tu shtrydhur dhe marre shpirtin!Dhe pyes veten!Cfare u kemi bere?!Perse na urrejne kaq shume?!Uroj qe ta kem gabim e te mos na urrejne,sepse ne fund te fundit jemi populli i tyre qe kane marre persiper te na drejtojne dhe udhehequr!

LEXO EDHE:  Gramoz Ruçi mbyll "luftën" Rama-Meta

Pra nje lodhje dhe rraskapitje pa fund per kete vend,per ne shqiptaret gjithe keto vite!Por me kete rilindjen e fundit,teresisht te bdekur,erdhi shpurti ne maj te hundes dhe keshtu nuk vazhdohet me.A mos ndoshta ky shkaterrim moral,ekonomik,ky degradim dhe degjenerim i kesaj rilindje mund te jete ora e mbrame per nje rilindje te vertet?! Mos ndoshta ka ardhur ora dhe kemban ka rene alarmuese per tu zgjuar nga letargjia per te filluar luften per jetet dhe dinjtetin tone te neperkembur? Per ne dhe femijet tane,per kete vend qe eshte bere i mallkuar drri ne padeshiren per te jetuar ne te nderkohe qe eshte kaq i bukur!Ndoshta dhe uroj vertet qe tani te zgjohemi dhe te trgojme sa vertet jemi SHQIPETAR!Ti kapim dhe ti veme me shpatulla per muri kodoshet,te semuret psiqik,narcizet,te pashpirtet qe po na vjedhin jetet?!

Kjo e gjitha per veten time,por me teper se per kete,per ju djemt e mi te mrekullueshem./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Topalli e thotë troç/ “Nuk dua që fëmijët e mi të merren me politikë”

Publikuar

-

Nga

Topalli e thotë troç/ “Nuk dua që fëmijët e mi të meren me politikë”

Jeta politike e Jozefina Topalli nuk ka qenë aspak e lehtë dhe këtë na e ka treguar koha dhe vetë ish-kryeparlamentarja.

Topalli ka zbuluar sot se asaj nuk i pëlqen që këtë rrugë ta ndjekin edhe fëmijët e saj.

Ajo tha në emisionin “Hard Talk” se nuk do t’ja sugjeronte asnjë nga fëmijëve të saj të merret me politikë.“Është shumë e rëndë. Unë nuk do doja që ata që merreshin me politikë. Kujtoj që kur PD më ftoi të bëhesha deputete të gjithë familjarët nuk më thoshin që të mos merresha me politikë përveç njërit anëtar të familjes që tha: Boll kemi vuajtur nga politika, të lutem mos u merr me të. Nuk e dëgjova, nuk e di nëse bëra mirë apo bëra keq. Por bilancet bëhen në fund të jetës”, theksoi ish-kryetarja e Kuvendit.

LEXO EDHE:  Video-Tabaku përball Ramën me realitetin/ Gënjeshtari kronik ka vetëm një synim

LEXO EDHE:  Çfarë u diskutua?/ Përfundon takimi Meta-Ruçi

Kujtojmë se Jozefina Topalli, e cilësuar si zonja e hekurt, u bë pjesë e Partisë Demokratike në vitin 1996./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nga skandalet seksuale në shkolla, tek degradimi i arsimit/ Deputeti “shpërthen” ndaj Shahinit: Udhë e mbarë…

Publikuar

-

Nga

Nga skandalet seksuale në shkolla, tek degradimi i arsimit/ Deputeti “shpërthen” ndaj Shahinit: Udhë e mbarë..

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti, ka komentuar largimin e Besa Shahinit nga posti i Ministres së Arsimit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai shprehet se Besa Shahini është prova që në këtë vend çdokush mund të marrë pa asnjë meritë çdo gjë që i teket kryetarit të partisë, mund të dshtojë, të shkatërrojë dhe të largohet kur të dojë pa pasur asnjë pasojë.

“Lajmi i mire dhe lajmi i keq i largimit te Besa Shahinit.Lajm i mire per faktin se mund te jete nga ministrat me te dobeta qe ka njohur sistemi arsimor shqipetar. Nuk kreu asnje reforme dhe mandati i saj u kalua me skandale te medha. Nga rritja me fuqi prapavepruese e mesatares per te hyre ne Universitet, skandalet seksuale ne shkolla, degradimi i arsimit publik, shkaterrimi i vitit shkollor 2019-2020 duke mos marre asnje mase per nxenesit qe nuk kishin mundesi per te ndjekur mesimim online dhe deri te cmendurite e deklarimit me pergjegjesise civile dhe penale te femijeve 6-14 vjec ne jane te prekur apo jo me Covid-19.

LEXO EDHE:  Gramoz Ruçi mbyll “luftën” Rama-Meta

LEXO EDHE:  Rama të tregojë sot: Eshtë me ligjin apo me krimin, me Roshin apo me qytetarët

Lajmi i keq i largimit te Besa Shahinit eshte prova qe ne kete vend cdokush mund te marre pa asnje merite cdo gje qe i teket kryetarit te partise, mund te deshtoje, te shkaterroje dhe te largohet kur te doje pa pasur asnje pasoje.

Udhe e mbare Bese dhe qofsh nje mesim i mire per cdo politikan”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

A do e pranojë ftesën e Murrizit?/ Topalli shuan aludimet

Publikuar

-

Nga

A do e pranojë ftesën e Murrizit?/ Topalli shuan aludimet: Nuk kam dëshirë të lëviz nëpër parti

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka shuar çdo aludim lidhur me të ardhmen e saj politike dhe zërat se do të bëhet pjesë e partisë së Myslim Murrizit.

Topalli tha se ajo nuk do ta pranojë ftesën e Murrizit dhe se nuk do të bëhet pjesë e asnjë partie politike.

“Nuk kam asnjë dëshirë që as të lëviz nëpër parti, as të ndryshoj parti, se unë e kuptoj pse krijohen këto parti. Pse ka iniciativa kaq të shumta për të krijuar diçka të re. Sepse po jetojmë në një moment të degradimit të dy forcave kryesore politike, pas tre dekadave gati, gati duket si mbyllje e ciklit të kësaj historie politike, dhe nga ana tjetër të një delegjitimimi të këtyre forcave politike”, u shpreh ajo në emisionin “Hard Talk”.Teksa u pyet se përse nuk bëhet bashkë me Ritvan Boden, Astrit Patozin dhe Arben Imami, Topalli nuk preferoi të përgjigjet, por deklaroi se kritikët e vërtetë të Bashës janë qytetarët dhe jo personazhet politike.

LEXO EDHE:  Takimi Rama-Vuçiç / Ja si i etiketon Kryeminstri serb shqiptarët

LEXO EDHE:  Meta i prish ditën e pushimit Ramës

Më tej, ajo theksoi se nuk ka asnjë ambiencie për tu bërë pjesë e partisë politike apo për të marë poste.

“Unë nuk kam asnjë ambicie. Do doja shumë që dikush të kishte kurajon dhe të krijonte një lëvizje për ndryshim dhe për të sjellë një frymë. Mua nuk më pëlqen më që të them të ketë përmbysje etj, etj. Jo, jo. Njerëzit kanë nevojë për një drejtësi speciale dhe njerëzit kanë nevojë për pak shpresë”, nënvizoi ish-kryetarja e Kuvendit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE