Connect with Us

Shkon në spital për një puçërr/ Burri i deputetes së PS-së i heq apandesitin

Aktualitet

Shkon në spital për një puçërr/ Burri i deputetes së PS-së i heq apandesitin

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në rrjetin social bën publike denoncimin e një qytetari dixhital.

Ky i fundit denoncon spitalin e Peshkopisë dhe mjekun që sipas tij është bashkëshorti i deputetes së PS Almira Zebi Xhembulla.

Me datë 20 shtator një djalë 20 vjeçar është paraqitur në spital për shkak se kishte një puçërr në kurriz, por mjeku i ka operuar apandesitin.” shkruan qytetari dixhital.

Më tej ai shprehet se familja ka bërë kallëzim për këtë ngjarje por po mbahet e fshehur pasi kirurgu është burri i deputetes së PS-së./CNA.al

Statusi i plotë i Berishës:

Kjo eshte mjeksia e Kallam Deshtakut!

I semuri operohet tjeter per tjeter!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Zoti Berisha.!

Per te mos u indetifikuar po te shkruaj anonim.

Ne spitalin e Peshkopise me dt 20.9.2018 eshte paraqitur ne spitalin e Peshkopise nje djal rreth 20 vjeç te cilit i.kishte dalur nje puçer pas shpine. Pasi e kontrollon kirugu Gazmir Xhembulla i cili eshte dhe burri i deputetes se PS Almira Zebi Xhembulla i thote qe do te operohesh. Pasi e fut ne sall te operimit ne vend qe ti heq puçrren i ka hequr opendesitin.

LEXO EDHE:  I sekuestrojnë mallin/ Pesë policë për tre arka domate (video)

Kur djalit i ka dalur narkoza ka pare plagen ne bark dhe u ka spjeguar se çka ndodh me te. Mjeku i ka thene te hoqem opendesitin se ti me the per ate apendesitin. Ka plasur sheri me familjaret e djalit dhe familja ka vajt ne kom per kallzim po e kan mbajt te fshehur kete rast budallek te mjekeve tane. Drejtoria e Spitalit esht ne dijeni dhe gjith Peshkopia e din kte budallek.Ju lutem publikojeni se po mbahet fshehur kjo maskarade pasi kirurgu esht burri deputes se PS dhe rin tap me alkol.

Per ta verefikuar me sakt personi ndodhet aktualisht ndodhet ne repartin e kururgjise dhoma tre.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Incidentet parazgjedhore në Elbasan dhe Kavajë/ Duma shigjeton policinë

Publikuar

-

Nga

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Dumë ka komentuar mbi incidentet e ndodhura gjatë fushatës elektorale. Ajo shprehet se incidenti i ndodhur ne Elbasan ku truproja e Gazment Bardhit vrau Pjerin Xhuvani dhe plagosi katër të tjerë. Në një interviste për Ilva Now, Duma u shpreh se kjo është një ngjarje e trishtë.

Ish deputetja demokrate foli edhe mbi ngjarjen e ndodhur në Kavajë ku dhe ishte drejtuese politike e kësaj partie. Ajo shigjetoi mazhorancën se ka infiltruar policë bashkiakë për të nxitur dhunë para zgjedhjeve.

“Entuziazmi i PD konceptonte fitore. Në 2017 nuk ka qenë e njëjta gjë. Po flas për atmosferën e burive. Kur pash mbështetësit e PD unë e lexova si fitore. Ngjarja e Elbasanit është shumë e trishtë. Nëse Bledit në Kavajë do ti kishte ndodhur gjë me jetën nuk e di si mund të vazhdonin zgjedhjet. Kam shumë për të thënë për forcat e policisë. Unë isha në rastin e plagosjes në Kavajë. Shkova direkt dhe shikoj policinë që po e rrethonte me atë shiritin. Dy policë bashkiakë ishin pjesë në krim. Ata që kanë hyrë për ta plagosur kanë qenë 2 punonjës bashkiak së bashku me atë që u arrestua. Ai djali që e plagosi atë është dënuar për armëmbajtje pa leje”, u shpreh Duma.  /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Duma habit me deklaratën/ “PD është rritur në krahasim me 2013-ën”

Publikuar

-

Nga

Duma habit me deklaratën/ “PD është rritur në krahasim me 2013-ën”

Ish-deputetja Grida Duma, pretendon se Partia Demokratike është rritur në këto zgjedhje krahasuar me vitin 2017 dhe vitin 2013.

Duma tha se për të kjo gjë nuk ka diskutim, ndërsa pretendon se qeveria ka përdorur paratë e buxhetit të shtetit për të blerë votat e qytetarëve.

Sipas saj, nuk është normale që votat e elektoratit gri të ndahen gjysmë për gjysmë.

“Përsa i përket numrit të pjesëmarrjes dhe rritjes së Partisë Demokratike, ne nuk e diskutojmë fare që ka rritje, jo që ka rritje nga 2017-ta, por unë them që ka rritje nga 2013-ta. E vetmja zgjidhje që përdori PS është që përdori paratë e buxhetit për të nxjerrë zonën griu. Se nëse e mbani mend ne thonim që Tirana ka diku rreth 25-30% zonë gri, pra njerëz që nuk duan të votojnë.

Ne për herë të parë u përballëm me partinë e të pavendosurve. Po ta shikojmë nga ky këndvështrim, këta të pavendosurit duket sikur në momentin e fundit kanë vendosur dhe janë ndarë në të dyja palët, gjë që nuk është normale. Nuk ka sens që të pavendosurit të ndahen barazim”, u shpreh ajo në emisionin “Ilva Now”.

LEXO EDHE:  I sekuestrojnë mallin/ Pesë policë për tre arka domate (video)

LEXO EDHE:  “Këmishat 23 mijë dollarë”/ Rama kërcënon hapur Berishën

Duma deklaroi se 50% e popullatës është me opozitën, por sipas saj PD-në e goditi emigrimi në këto zgjedhje.

“E vërteta jonë është se 50% e popullatës është në opozitë. Ne na ka goditur emigrimi”, nënvizoi ish-deputetja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Për guximin e tij flet e gjithë bota”/ Yuri Kim del me mesazhin e veçantë për heroin tonë kombëtar

Publikuar

-

Nga

“Për guximin e tij flet e gjithë bota”/ Yuri Kim del me mesazhin e veçantë për heroin tonë Kombëtar

6 maji shënon ditëlindjen e Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut.

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka publikuar në rrjete sociale statujën e tij në Michigan, teksa i uron ditëlindjen luftëtarit më të madh të Shqipërisë.

Ambasadorja Kim shkruan se Gjergj Kastriot Skënderbeu është një frymëzim për të gjithë, e që guximi dhe këmbëngulja e tij mbetet e gjallë ende në zemrat e shqiptarëve.

“Pavarësisht nëse e njihni si Gjergj Kastrioti apo Skenderbeg, ai e shpalli veten Dominus Albaniae (“Zoti i Shqipërisë”) dhe mbrojti popullin e tij me të gjitha forcat kundër një perandorie pushtuese. Ai lindi këtë ditë, 6 maj, në 1405.

Ai është i nderuar në të gjithë botën, duke përfshirë edhe në SHBA, ku qëndron kjo statujë e tij në Michigan.

Besoj se guximi dhe këmbëngulja legjendare e Skënderbeut mbetet e gjallë në zemrat e shqiptarëve të sotëm. Gëzuar ditëlindjen luftëtarit më të madh të Shqipërisë – një frymëzim për të gjithë ne!”, shkruan ambasadorja Yuri Kim./CNA.al

LEXO TE PLOTE