Connect with Us

Arrestimi “i të fortit” të Shkodrës/ Ja me sa vite burg është dënuar Safet Bajri në Belgjikë

Aktualitet

Arrestimi “i të fortit” të Shkodrës/ Ja me sa vite burg është dënuar Safet Bajri në Belgjikë

Publikuar

-

Dy ditë më parë në zonën e “Xhamllikut” në Tiranë u arrestua “i forti” i Shkodrës, Safet Bajri.

Mësohet se autoritet belge kanë sjellë në Shqipëri tre dënime për Safet Bajrin, duke i kërkuar autoriteteve Shqiptare që të njohë dënimin e Bajrit.

Në vitin 2017, Safet Bajri mori një dënim prej 9 vjet burg, kurse në vitin 2018, ai u dënua dy herë, me 8 dhe 5 vjet burg.

Në qershor të vitit 2017, Bajri u dëbua nga Belgjika, pasi u lirua me kusht, por ai qëndroi në mënyrë të paligjshme në këtë vend.

Gjithashtu mësohet se ditën e nesërme “i forti” Shkodrës do të njihet me masën e sigurisë arrest me burg, tek Krimet e Rënda.

LEXO EDHE:  Detaje të reja nga ngjarja në Elbasan/ I riu po ndiqej nga policia, i dha gaz kur pa postobllokun

Më pas  Safet Bajri do të udhëtojë në drejtim të Shkodrës, ku do njihet dhe me masën që do vendosë gjykata e këtij qyteti, lidhur me tre vendimet e dënimit që ka sjellë Belgjika.

Kujtojmë këtu se kjo procedurë kryhen për shkak se Bajri nuk mund të ekstradohet, për sa kohë vendit tonë dhe Belgjikës nuk ka asnjë marrëveshje ekstradimi./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Vetpersekutimi i Shahinit si e paragjykuar” / Analisti e bën për “ujë të ftohtë”: Groteske dhe e turpshme!

Publikuar

-

Nga

“Vetpersekutimi i Shahinit si e paragjykuar” / Analisti e bën për “ujë të ftohtë”: Groteske dhe e turpshme!

Analisti Andi Bejtja ka reaguar menjëherë pas deklaratës  së ish ministres Besa Shahini, e cila u shpreh  se ishte fyer dhe paragjykuar nga ish-deputetë dhe eksponentë brenda PD-së, për dialektin e saj.

Me tone të ashpra analisti e konsidereon këtë vetëpërsekutim të ish ministres si groteskt dhe të turpshëm.“Ky vetpersekutimi i ish ministres së arsimit, sikur opozita e paska lincuar se nuk fliska shqipen zyrtare është jo thjesht groteks po i turpshëm..Para se t’i lëshonte kto fjalë Besa duhej ta dinte se opozita ka bastione të saj pikërisht ato zona ku dialekti është më i ngjashëm me atë të sajin, madje lidere të mazhorances janë tallur nën zë dhe mbi zë për këtë dialekt…E dyta, para se ta deklaronte këtë duhet të pinte një kafe me bashkëkombasin e saj Albin Kurti e ta pyeste ” si ka mundësi nuk ta zënë me gojë ketë dialektin tonë as në mejhanet me fanatike të Tirones ku flitet me O ” …Dhe neqoftese nuk e bindte as përgjigjja e Albinit të shkonte të pinte një kafe me trajnerin e Tirones Emanuel Egbo’/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Aludimet për dorëheqje të Metës/ Flet Kryemadhi: Mund të ndodhë që…

Publikuar

-

Nga

Aludimet për dorëheqje të Metës/ Flet Kryemadhi: Mund të ndodhë që…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka reaguar lidhur me lajmin se në datë 26 prill Ilir Meta do të lërë detyrën e presidentit për të marrë atë të Kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm për të vendosur rendin në vend.

Kryemadhi la të hapur mundësinë e largimit të Metës nga posti i Presidentit dhe emërimit si ministër i Brendshëm, por mohoi se ai do të bëhet kryeministër.

Ajo tha në Syri Tv se për opozitën joparlamentare kryeministër është Lulzim Basha.“Ai është kryetari i opozitës së bashkuar, ai do jetë kryeministër i opozitës. Meta është president. Me thashethemet e rrugëve do merremi ne? Ajo e ministrit mund të ndodhë, ndërsa ajo e kryeministrit nuk mund të ndodhë se kryeministër i opozitës së bashkuar është Lulzim Basha. Nëse zoti Meta do mund ta bëjë, është vendim i tij”, u shpreh kryetarja e LSI-së./ CNA.al

Televizioni i trafikantit të drogës, Xhemail Pasmaçiu: Meta lë presidencën një ditë pas zgjedhjeve

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Jam më e majtë se e majta e Ramës”/ Shahini “nuk i kursehet” kryeministrit pasi e largoi

Publikuar

-

Nga

“Jam më e majtë se e majta e Ramës”/ Shahini “nuk i kursehet” kryeministrit pasi e largoi

Ish ministrja Besa Shahini, është “rrëfyer” sonte në ‘Open’ teksa ka zbuluar prapaskenat e largimit të saj.

Shahini tha se në bindjet ideologjike ajo është më e majtë se Rama dhe PS.“Unë jam më e majtë në ideologji se sa e majta e Ramës. PS nuk është e majta e vjetër apo ajo populiste, është një e majtë centriste, por jo aq sa do të doja unë.

LEXO EDHE:  Sulmet në Paris, arrestohet një tjetër person i dyshuar

LEXO EDHE:  E rëndë/ Hidhet nga kati i katërt i banesës, ndërron jetë e moshura

Kjo nuk ka qenë problem apo ndarje mes meje dhe Ramës, pasi mes nesh nuk ka ndarje” , vijoi më tej ajo./CNA.al

LEXO TE PLOTE