Connect with Us

Mësoni fiksimin e Princ George!

Aktualitet

Mësoni fiksimin e Princ George!

Publikuar

-

Princi George mund të jetë dhe i treti në listën e fronit të Anglisë, por në fund të fundit është një fëmijë vetëm 5 vjeç. Ashtu si bashkëmoshatarët e tij edhe George i pëlqen të luajë.

 Adhuron helikopterët, pasion që e ka marrë nga i ati, duke pasur parasysh që e vetmja dhuratë që kërkoi për krishtlindjet ishte një lojë policie. Dhe Mbreti Luan, pasion i përbashkët me xhaxhain Harry.

Por gjatë një vizite të martën në Acorn Children’s Hospice, në Birmingam, princi Uilliam zbuloi edhe një fiksim të ri të George: Dinozaurët.

LEXO EDHE:  "Lëvizja më e vogël e saj më nervozonte"/Pas fundit të lidhjes treshe flet princi i Libofshës

Para disa fëmijëve që po vizatonin dhe ngjyrosnin dinozaurë, princi tha: George është i fiksuar me dinozaurët. Kemi mësuar gjithçka për ta”.

Përveç kësaj, Uilliam tha se dinozauri i preferuar i të voglit George është T Rex, sepse “është më u zhurmshmi dhe më i frikshmi” Ndërsa princesha e vogël Charlotte është e fiksuar me modën dhe e çmendur për të kuqen, dhe duket se i pëlqen shumë të kërcejë.

Por për të ditur ndonjë gjë më shumë për fëmijën e tyre të tretë, princi Louis, duhet të presim dhe disa vite.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Mirupafshim George! Princi i vogël i Monakos është aristokrati më i adhurueshëm që kemi parë ndonjëherë

LEXO EDHE:  "Çfarë do të bëje nëse fëmijët do ishin gay?"/ Princi William jep përgjigjen e duhur për të gjithë prindërit

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Mirupafshim George! Princi i vogël i Monakos është aristokrati më i adhurueshëm që kemi parë ndonjëherë

LEXO EDHE:  E fejuara e princit mban me vete produktin që kushton 1 paund!

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: