Skënderbeu zyrtarizon transferimin e radhës / Ai vjen nga Franca – CNA
Connect with us

Sport

Skënderbeu zyrtarizon transferimin e radhës / Ai vjen nga Franca

Publikuar

-

Skënderbeu ka mbyllur përfundimisht merkaton për këtë sezon duke prezantuar edhe Arnaud Guedj. Mesfushori ka mbrritur këtë të premte në Shqipëri ku ka firmosur kontratën me klubin korçar. Lajmin për arritjen e transferimit Arnaud Guedj, e ka dhënë vetë klubi me anë të një komunikate në faqen zyrtare ku shkruan:

“KF Skënderbeu ka arritur të mbyllë me sukses transferimin e mesfushorit Arnaud Guedj në Korçë për sezonin e ri futbollistik.

Guedj ka mbërritur sot në Shqipëri dhe menjëherë është bashkuar me ekipin në ‘Tropikal Resort’, atje ku po vijojnë përgatitjet për transfertën e Vlorës.

21 Vjeçari Francez ka nënshkruar kontratëm që e lidh me klubin tonë për një sezon me opsion rinovimi edhe për një vit tjetër.

PASHAPORTA

Emri: Arnaud Guedj

Ditëlindja: 19 July 1997 (age 21)

Vëndlindja: Le Mans, France

Pozicioni: Mesfushor

—————–

KARRIERA

Arnaud Guedj është aktivizuar në fillimet e tij tek ekipi i 2-të i OGC Nice në Francë më pas u transferua në Ukrainë tek ekipi i Zirka ku zhvilloi një sezon mbresëlënës duke u aktivizuar në 26 ndeshje zyrtare.”-shkruan Skënderbeu

Aktualitet

Tifozët e Juventusit në festë/ Ylli i madh mbërrin në Torino

Publikuar

-

Merr fund edhe një tjetër telenovelë e merkatos verore: Matthijs de Ligt është i Juventusit dhe tashmë super talenti holandez ka zbarkuar në Torino.

Talenti holandez ka mbërritur mbrëmjen e sotme në aeroportin “Caselle”, rreth orës 22:10, ndërsa ditën e nesërme ai do të kryejë vizitat mjekësore dhe do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me bardhezinjtë.

Juventusi e bleu nga Ajaxi për një total prej 75 milionë eurosh. Natyrisht feston edhe lojtari, që do të marrë një pagë stratosferike, rreth 12 milionë euro në sezon bashkë me bonuset. Klauzola e largimit do të jetë 150 milionë euro.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

U eliminua nga Championsi, ja me kë do ndeshjet tani Shkëndija në Europa League

Publikuar

-

By

Shkëndija e Tetovës nuk do të ketë shumë kohë për të kapërdirë eliminimin e papritur përballë Nome Kalju në Ligën e Kampioneve, pasi duhet të përgatitet për ndeshjet në Ligën e Europës, ku sot ka mësuar edhe emrin e skuadrës që do të ketë përballë në turin e dytë të turneut.

Përballë saj do të jetë ekipi i Dudelanzh, i cili u eliminua pas dy barazimesh me Valetën, falë rregullit të golit jashtë fushe pasi në shtëpi ishte ndarë 2-2 e sot në transfertë vetëm 1-1.

Shorti e ka vënë ekipin tetovar përballë kësaj skuadre që gjithsesi duhet trajtuar me kujdes pasi është një emër i cili në vitin e kaluar bëri historinë në Europë, shkruan “Vipsport.al”.

Dudelanzh e filloi edicionin në Ligën e Kampioneve por kaloi në turin e dytë në Ligën e Europës ku eliminoi Dritën, Legia Varshavën e në play-off rumunët e CFR Kluzh, duke siguruar pjesëmarrjen historike në grupet e turneut.

Aty u ndesh me Olimpiakos, Milan e Betis, me rezultatet më të mira që i dhuroi pikërisht ndaj spanjollëve (0-0) dhe italianëve. Në ndeshjen me Milanin, ekipi i vogël i Luksemburgut iu afrua shumë mrekullisë por një gol i Higuain në pjesën e dytë i dha suksesin 1-0 skuadrës italiane.

Sipas kalendarit të paracaktuar në short, Shkëndija e Tetovës do të jetë pritëse në ndeshjen e parë dhe do të luajë në transfertë të dytën.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Liridon Latifi nuk iu beson syve, ish-sulmuesi i Kamzës e dërgon me pushime

Publikuar

-

By

Sherifi i Tiraspolit, ku aktivizohet edhe shqiptari Liridon Latifi, arriti një çmenduri në 10 minutat e para të sfidës ndaj Saburtaro Tbilisit, në takimin e kthimit në turin e parë të Champions League, por më pas, ishte ish-sulmuesi i Kamzës, Ognjen Roloviç, që i preu hovin.

Teksa në shtëpi, në takimin e parë, ishte mundur me shifrat 0-3 nga Saburtalo Tbilisi, ishin moldavët që kanë shënuar plot 3 herë për 10 minuta, duke barazuar momentalisht shifrat e përgjithshme.

I pari në fakt, që shënoi golin e zhbllokimit, ishte Latifi, që në minutën e 3-të. Në një aksion të gjatë, topi shkoi në mesin e zonës së gjeorgjianëve, dhe Latifi nuk fali duke e shtyrë atë në fundin e rrjetës.

Goli i dytë ishte një autogol në minutën e 8-të, ndërsa në të 10-tën, ishte Tambe që shënoi. Por, ata që kaluan në turin tjetër ishin kampionët e Gjeorgjisë.

Ognjen Roloviç, që i shënoi edhe në sfidën e parë moldavëve, shënoi në minutën e 59-të të takimit, pas një harkimi nga e majta, dhe në fund sfida u mbyll në shifrat e përgjithshme 4-3. Saburtalo, në turin tjetër do të luajë me Dundalk ose Riga. Ndërkohë, në turin e dytë të Europa Ligë, Sherifi do luajë me Partizanin ose Karabakun.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending