Sezonin e shkuar vlente mbi 8 mln euro/ Nuk do e besoni sa vlen sot Skënderbeu – CNA
Connect with us

Aktualitet

Sezonin e shkuar vlente mbi 8 mln euro/ Nuk do e besoni sa vlen sot Skënderbeu

Publikuar

-

Klubi i Skënderbeut ka qenë për shumë vite dominuesi i skenës së futbollit shqiptar dhe vlera e lojtarëve të tij rritej në mënyrë të ndjeshme falë sukseseve të arritura në arnën ndërkombëtare nga korçarët.

Por brenda pak muajsh, situata e klubit korçar ka ndryshuar falë vendimit të UEFA-s, pasi në verë lloi eksodi masiv i cili solli edhe llimin e një cikli me lojtarë të rinj për sezonin aktual.

Si rrjedhojë, një klub i cili në muajin shkurt përllogaritej nga “transfermarkt” se kishte një vlerë lojtarësh prej 8,12 milionë eurosh, tani sheh vlerën totale të lojtarëve të vet të arrijë në 4,15 milionë euro.

Një situatë e shkaktuar nga largimet e emrave si Soue, Lilaj, Gavazaj, Xhejms, Mici apo edhe Osmani, që kanë lënë një boshllëk të madh në radhët e kësaj skuadre.

Klubi i cili për shumë vite ishte ai që kryesonte kampionatin shqiptar sa i përket vlerës së talentit në dispozicion, aktualisht është i 5-ti në renditjen e “transfermarkt” për kampionatin shqiptar.

I pari është Kukësi, me 5,8 milionë euro, një shifër pak më e ulët se rekordi prej 6,8 milionë eurosh që vlente skuadra në verën e këtij viti.

Pastaj ndjek Flamurtari me 5,4 milionë euro (rekordi është 6 milionë euro në vitin 2011), Partizani me 5,03 milionë euro (rekordi është 7,2 milionë euro në vitin 2016 dhe Laçi me 4,93 milionë euro (rekordi është 5,1 milionë euro në shkurtin e vitit 2018).

Tirana e këtij viti vlen 4,08 milionë euro, ndërsa rekordi i bardhebluve ishte vlera 7,6 milionë euro në vitin 2010. /CNA.al

Aktualitet

Video/ Si u ekzekutua me breshëri plumbash koka e mafies në mes të Athinës

Publikuar

-

By

Mediat greke kanë publikuar gjatë ditës së sotme videon e plotë, në të cilën shikohet se si është vrarë koka e mafies australiane, i cili prej disa vitesh jetonte në Athinë.

46-vjeçari, Janis Makris u vra disa ditë më parë në mes të Athinës dhe deri më tani dyshimet e policisë janë se ai është hequr qafe nga një shtetas shqiptar, i cili punon si vrasës me pagesë.

Në video dallohet qartë se si ekzekutori i afrohet me shpejtësi makinës së Makris dhe më pas zbraz plumbat duke e lënë të vdekur në vend.

Mësohet se policia greke ka thënë se vrasja e 46-vjeçarit ka ndodhur, si pasojë e përplasjeve midis bandave./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ronaldo fillon “pushimet”/ Nuk do ta besoni sa do të paguajë ylli portugez për një natë në Londër

Publikuar

-

By

Cristiano Ronaldo është padyshim një nga futbollistët më të paguar në botë dhe një njeri që kur vjen puna për të shijuar jetën e bën në maksimum. Lojtari portugez nuk është ftuar nga kombëtarja e tij, Portugalia për ndeshjet e kombëtareve dhe kështu ai është nisur për të bërë disa ditë pushime në Londër.

Disa pushime jo shumë të zakonshme duke parë vlerën e çmendur të paguar për të marrën një suitë në hotel. Ronaldo është i shoqëruar nga e fejuara e tij, Georgina Rodrigez dhe djali i tij Cristiano Jr. dhe do të paguajë plot 10 mijë euro për një natë. Portugezi do të ketë në dispozicion 24 orë një ashensor, ndërsa për parkimin do të paguajë plot 60 euro në orë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Messi na rrëfen një sekret/ Më pëlqen kur i dëgjoj njerzit duke thënë se jam…

Publikuar

-

By

Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, ka thënë se atij i pëlqen kur i dëgjon njerëzit e tjerë të thonë se ai është më i miri në botë, pasi që ka qenë duke punuar për këtë gjë gjatë gjithë jetës së tij.

“Më pëlqen kur i dëgjoj njerëzit duke thënë se jam më i mirë në botë, pasi që për këtë gjë kam punuar gjatë gjithë jetës time”, ka thënë Messi për median spanjolle Marca, e cila e nderoi me çmimin “Pichichi” për 34 golat e tij që i shënoi sezonin e kaluar.

“Këto çmime janë rezultat i punës së gjithë skuadrës, që më ndihmon mua shumë për t’i arritur këto . Shpresoj se do të arrijmë ta fitojmë edhe një titull tjetër të La Ligës këtë vit”, shtoi Messi. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet13:50 - 12 Nentor, 2018

Regjistrohen dy lëkundje të forta në Jon, tërmete të shkallës së lartë

Gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm, në detin Jon janë regjistruar dy tërmete. Të dhënat nga Shërbimi Europian i Gjeodezisë,...

Aktualitet12:46 - 12 Nentor, 2018

14 pyetjet për dekretimin e Lleshit/ Rama i përgjigjet dhëmbë për dhëmbë Metës

Pas publikimit të 14 pyetjeve drejtuar Ministrisë së Mbrojtjes, lidhur me dekretin e gjeneral Sandër Lleshit nga presidenti Ilir Meta,...

Aktualitet10:37 - 12 Nentor, 2018

Video-E ngatërrojnë me gruan e Macron/ Shihni si reagon Merkel

100 vjetori i përfundimit të Luftës së Parë Botërore ka mbledhur në Paris shumë personalitete botërore. Por, veç festimeve dhe...

Aktualitet22:48 - 11 Nentor, 2018

Paqja arrihet me kompromis/ Merkel mesazh botës nga Parisi

Në 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi se kishte konflikte të...

Aktualitet20:59 - 11 Nentor, 2018

“Ma hiqni qesen nga koka se po mbytem”, zbulohen fjalët e fundit të gazetarit të vrarë

Një regjistrim audio brenda konsullatës së Arabisë në Stamboll, ku gazetari i Arabisë Saudite, Jamal Khashoggi hyri dhe u vra...

Aktualitet19:50 - 11 Nentor, 2018

Foto- Koreja e Jugut dhuratë për Kim Jong Un/ I dërgon 200 tonë mandarina

Pas marrëveshjes për dhënien fund të armiqësisë në Gadishullin Korean, Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae In dërgoi sot...

Aktualitet16:18 - 11 Nentor, 2018

Merkel takohet me Vuçiç/ Thirrje për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

Në kuadër të ceremonive të shënimit të 100-vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore, në Paris, kancelarja gjermane Angela...

Aktualitet16:07 - 11 Nentor, 2018

“Të luftojmë për paqe”/ Macron thirrje të fortë 70 liderëve botërorë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka mirëpritur rreth 70 liderë botërorë sot në Paris, të cilët morën pjesë në ceremoninë...

Aktualitet14:38 - 11 Nentor, 2018

Interi turpërohet nga Atalanta/ Shënon edhe mbrojtësi i kombëtares tonë

Atalanta fitoi 4-1 Interit, në ndeshjen e javës së 12-të, duke dhuruar një paraqitje mjaft të mirë, edhe pse në...

Aktualitet08:54 - 11 Nentor, 2018

Foto-Pamje apoliptike/ Arrin në 25 numri i viktimave nga zjarret në Amerikë

Numri i viktimave nga zjarret në Kaliforni, në Amerikë ka shkuar në 25. Mediat amerikane raportojnë se 14 trupa të...

Aktualitet22:44 - 10 Nentor, 2018

‘Letrat e mia kredenciale’/ Mustafaj sjell librin e tij të ri

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka njoftuar se në panairin e librit të këtij viti do të jetë edhe libri...

Aktualitet22:31 - 10 Nentor, 2018

Zjarri në Amerikë/ Shkon në nëntë numri i viktimave

Numri i viktimave nga zjarri masiv që ka shpërthyer në veri të Los Anxhelosit në Amerikë ka shkruar në nëntë....

Aktualitet22:18 - 10 Nentor, 2018

U akuzua për falsifikim dokumentesh/ Kryebashkiakja e Romës shpallet e pafajshme

Gjykata e Romës ka shpallur të pafajshme kryetaren e bashkisë së Romës, Virginia Raggi për akuzat e falsifikimit të akteve...

Aktualitet20:31 - 10 Nentor, 2018

Histori/The day after – Lufta e Parë Botërore

Armët e Luftës së I Botërore, makinerisë vdekjeprurëse të shekullit 20-të, heshtën si pasojë e armëpushimit në Compiegne pranë Parisit...

Aktualitet20:17 - 10 Nentor, 2018

Histori/Revolucioni i mbetur në vend numëro

Gjermanët janë thirrur të kujtojnë historinë; jo me një aplikacion në celular, e as me ekspozita nëpër muze, por me...

Aktualitet20:10 - 10 Nentor, 2018

Presidenti Trump fillon vizitën në Paris me sulm ndaj Macronit

Ende pa mbërritur mirë në Paris, presidenti amerikan Trump ka sulmuar nikoqirin Macron. Presidenti amerikan kundërshton idenë e Macronit për...

Aktualitet19:58 - 10 Nentor, 2018

HISTORIA / Si u bë Arabia Saudite aleate e Amerikës?

KUR NISI ALEANCA? Marrëdhënia shkon pas në kohë në fundin e viteve 1930, menjëherë pasi Abdul Aziz ibn Saud konsolidoi...

Aktualitet10:11 - 10 Nentor, 2018

Mendoi se ishte kukull, peshkatari shpëton rastësisht fëmijën 18-muajsh në mes të oqeanit

Një peshkatar nga Zelanda e Re ka shpëtuar një djalë 18-muajsh nga oqeani, në një incident të përshkruar si një...

Aktualitet09:57 - 10 Nentor, 2018

Video shokuese-E njoftuan se i kishin vrarë vajzën/ Deputetja shpërthen në ulërima e lot në parlament

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku vajza e një deputetje është qëlluar nëntë herë me armë zjarri,...

Aktualitet09:18 - 10 Nentor, 2018

Zjarret në Kaliforni/ Rëndohet bilanci i viktimave

Zjarri masiv që ka shpërthyer në very të Los Anxhelosit, i cili po avancon edhe më tepër për shkak të...

Aktualitet20:36 - 9 Nentor, 2018

Dita e fotografisë Gjon Mili në Korçë/ Flet kuratori Osman Demiri

Në qytetin e Korçës, më 24 nëntor, do organizohet ” Dita e Fotografisë Gjon Mili”. 30 fotografë nga vendet e...

Aktualitet20:16 - 9 Nentor, 2018

Ekstremistët u shpallën ‘non grata’/ Reagon Minisria e Jashtme e greqisë

Pasi Shqipëria shpalli “non grata” 52 ekstremistët pas ngjarjeve të djeshme në Bularat, gjatë ceremonisë funerale për Konstantinos Kacifas, ka...

Aktualitet16:59 - 9 Nentor, 2018

Panik në Amerikë/ Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndodhen në panik, pasi zjarre masive kanë përfshirë Kaliforninë. Mësohet se më shumë se 1.000...

Aktualitet19:59 - 8 Nentor, 2018

Manfred Weber synon të vihet në krye të Komisionit të BE-së

Sot  Partia Popullore Europiane vendos në Helsinki se cili do të jetë kandidati kryesor i saj në zgjedhjet e majit...

Aktualitet19:55 - 8 Nentor, 2018

SHBA, bashkëpunim apo rivalitet pas zgjedhjeve

Relievi politik ndryshoi këtë javë në Uashington pas rezultatit të zgjedhjeve për Kongres. Demokratët e opozitës kanë fituar shumicën në...

Aktualitet19:19 - 8 Nentor, 2018

Presidenti Trump nderon viktimat e komunizmit

Presidenti amerikan, Donald Trump shprehu të mërkurën në mbrëmje nderimin e tij për viktimat e komunizmit, mbi 100 milionë vetë...

Aktualitet19:14 - 8 Nentor, 2018

Kush ka frikë nga Trumpi i frenuar?

Njëherë lehtësim, pastaj frikësim: Pas zgjedhjeve në SHBA, pritet që presioni politik në rritje ndaj presidentit Trump të ndihet deri...

Aktualitet13:42 - 8 Nentor, 2018

Haradinaj thirrje Thaçit/ Analizo pjesëmarrjen në dialog me Vuçiçin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në axhendën...

Trending

Read previous post:
Video- Makina hyn në mes të turmës/ 11 persona humbin jetën, dhjetra të tjerë plagosen

Një makinë u fut brenda një turme njerëzish duke vrarë të paktën 11 vetë dhe plagosur 44 të tjerë. Ngjarja...

Close